PN keď trvalý pobyt je v inom meste v akom naozaj bývam

terezia1477
13. sep 2018

Ahojte, zajtra idem k lekarke, pravdepodobne skoncim na pn. Bude nejaký problém s tým keď trvalý pobyt je v inom meste(ešte u rodičov) v akom bývam/pracujem/mám lekárku? V práci majú len adresu trvalého pobytu, lekárka vie adresu kde skutočne bývam. Čo komu nahlásiť/povedať aby nebol problém pri prípadnej kontrole? Plus na zvoncekoch v podnajme nemám meno, keby prídu budú volat na telefon alebo sa rovno otočia ? (Ak sa pýtam blbosti, ospravedlňujem sa, ale je to prvý krát odkedy pracujem)

terezia1477
autor
13. sep 2018

Ešte dodám že počas pn samozrejme budem na adrese v meste kde bývam a nie v meste kde mám trvalý pobyt

kathhii
13. sep 2018

Myslím, že na tom papieri od PN sa to dá uviesť...

dominika6
13. sep 2018

@terezia1477 na PN udáš adresu kde sa budeš reálne nachádzať a odporúčam si dať na zvonček menovku..nielen kvôli kontrole ale aj kvôli pošte..

logo_napady
13. sep 2018

@terezia1477 nahlasit treba miesto, kde sa pocas pn budete nachadzat. Nikoho nezaujima, ci a aky pobyt tam mate. Kontrola z poustovne pride prvych 10 dni len na ziadost zamestnavatela, potom mozu aj z vlastnej vole. Ak nemate na zvonceku meno, nebudu vam volat, na pnkovom papieri nie je vas telefon. Treba si pocas pn asi provizorne oznacit zvoncek...keby nahodou

terezia1477
autor
13. sep 2018

Dakujem pekne 🙂

stanka308
13. sep 2018

Ahoj, ja som mala to iste, PN dlhodobo mimo miesta trvaleho bydliska, na PN som mala v hornej kolonke svoju adresu a v dolnej adresu, kde sa realne zdrziavam. Kedze zijeme tiez v podnajme a nejaki dobraci nam stale strhavali menovku zo zvonceka, jednoducho som pripla listok s mojim telefonnym cislom k PN plus realne meno na zvonceku a na socialke vysvetlila, o co ide, nemali najmensi problem s tym, ze by mi mali zavolat 🙂

juliet86
13. sep 2018

@terezia1477 moj manzel mal pn nedavno. pisal tam aj svoje tc. a treba mat oznaceny zvoncek. a prvych 10dni ak ta mapr uda sused aj to sa moze stat ze pride kontrola

barca127
13. sep 2018

Na Pn sa vypisuje aj trvaly pobyt aj miesto oobytu pocas Pn su na to dve kolonky cize ziaden problem

ukulela
13. sep 2018

treba zadat telefonne cislo. zvoncek by som neriesila, ked tam bude telefon ... resp. napisala realne meno zo zvonceku

lubik87
13. sep 2018

Ty uvádzas adresu na ktorej budeš pn aj adresu trvalého bydliska takže je to uuuuplne jedno...🙂

titla
14. sep 2018

Nikdy nebol žiaden problém. Do tej kolonky miesto pobytu PN doktorka dopísala poznámku "meno na zvončeku: Mrkvička," aby vedeli kde majú zvoniť, keby prišla kontrola.

mima_123
14. sep 2018

@terezia1477 Adresa sa da uviest u lekara a on tak zaznaci na papiery aj ja som tak. Zaznacil aj trvale aj prechodne bydlisko. Sice na zvonceku nemam uvedene meno ani na trvalom ani na prechodnom bydlisku ale snad podla cisla domu ma najdu. 👌🏻