Po akom čase po nastavení liečby na štítnu žľazu vám prestali padať vlasy?

12. apr 2022

Dobry den. Prosim Vas tie co vam zistili zvacsenu stitnu zlazu a padali vam vlasy po akom case vam prestali padat po nasadeni liecby. Berem uz lieky tyzden a ziadnu zmenu v mnozstve vypadnutych vlasov nevidim.

zdenka11081983
12. apr 2022

Záleží presne od toho co mas. Akú máš hodnotu TSH? Aké ochorenie sz mas? Mam s tým bohaté skúsenosti.. Bohuzial.

autor
12. apr 2022

@zdenka11081983 z krvi som mala hranicne vysledky na sone mi len zistili ze mam zvacsenu toto bolo v zavere: struma GT - Morfologie AIT s cystami

autor
12. apr 2022

@zdenka11081983 este si spominam daku tekutinu som mala 3,8ml a zmenseny lavy lalok

riskoh
12. apr 2022

Cca mesiac po nasadeni liecby sa to zacalo zlepsovat

autor
12. apr 2022

@riskoh aj vam dorastli vypadnute?

riskoh
12. apr 2022

Dorastli,ale nie su tie vlasy ako predtym,dokonca mi zvyknu na jesen padat,preftym mi nikdy vlasy nepadali,davam si parusan sampon plus tonikum a vitaminy biotin

nevenka
12. apr 2022

Ja mam hypertyreozu a to je este len priserne padanie vlasov, znova sa mi to rozbehlo po tretom porode a uz vyse roka sa liecim a vysledky stale nemam dobre, takze aj padanie vlasov pokracuje. V chumacoch. Okrem toho mam vysoky tlak a pulz a dalsie veci, co k tomu patria...☹

zdenka11081983
12. apr 2022

@nevenka jednoznačne radím stitnu von. Naco sa trápiš? Budeš sa mat lepšie, menšia hrozba vypulenia oči, strumy aj vlasy padať prestanú.

autor
12. apr 2022

@zdenka11081983 mne je dobre mne len vlasy padaju ine priznaky nemam ziadne mne ani z krvi nezistili šž mala som hranicne vysledky tak neviem ci je to na operaciu

autor
12. apr 2022

@nevenka a ty mas aj v krvi zvysenu hodnotu? Ja to mam len takto. A prosim ta ake lieky uzivas. Sa bojim ze mi to padanie vlasov neprestane.

zdenka11081983
12. apr 2022

Pri takomto TSH ako máš ty mi padali vlasy prúdom. U mňa TSH musí byť skrz Basedovej choroby do 1. Vlasy mi nepadáju. Padali keď tsh bolo vyššie. Mala som až mastné chrasty vo vlasoch. Zmenila som aj endokrinológa. Ja uz som po operácii sz. Akú davku euthyroxu berieš?

zdenka11081983
12. apr 2022

A nemáš hraničné výsledky. Máš jasnú hypotyreozu.

autor
21. apr 2022

@zdenka11081983 prosim ta a aku davku si ty uzivala ja nemam euthyrox ale l thyroxin a po akom case mozem na tych vlasoch vidiet vysledky uz som z toho na psychiatra mam take stavy ze rozmyslam ze dam vypoved aj v praci.

cajka77
26. okt 2023

Čaute baby aj mne dnes zistili vysokú hodnotu TSH vlasy padajú rok a brutálne a teda keď čítam že aj keď sa začnem liečiť že už mi nič nepomôže tak to je tiež na psychiatria

katulienkaja
11. nov 2023

Ahojte prosím co sa týka výsledkov z krvi tak fT3 a fT4 vie zistitt aj obvodný alebo mi musí brať krv endokrinolog? Ďakujem

nevenka
11. nov 2023

@cajka77 tak mne liezli pri zvysenej funkcii ako po chemoterapii, ked som sa prepadla do hypotyreozy, tak padaju tiez. Uz huste mat nikdy nebudem ☹

nevenka
11. nov 2023

@katulienkaja vacsinou obvodny berir len TSH, ak je to v norme, tak neposiela na endokrinologiu. Ja som mala po druhom a tretom porode hypertyreozu, takze mne obvodna na preventivke asi 2 mesiace po 4. porode vzala krv aj na TSH, fT4 a TSI, co su stimulacne protilatky a bolo to pozitivne a na endokrinologii si robili dalsie vysetrenia.

katulienkaja
12. nov 2023

@nevenka ďakujem za info 🙂 ja som dohodnutá s obvodnou na vyšetrení z krvi na štítnu žľazu, preto sa pýtam aké parametre z krvi môže brať obvoďák lebo keď som mala pred par rokmi inú obvodnu ta mi tvrdila ze môže zobrať iba na TSH a ostatné (fT3 a fT4..) vraj musí zobrať endokrinolog...takže fT4 a TSI v pohode zoberie aj obvodný? 🙂 tiež mám problém strašne mi padajú vlasy a tlak v krku 🥺 ešte ma čaká sono a odber krvi