Po extrakcii zuba mi z ďasna vyteká hnedá tekutina

black566
7. nov 2019

Ahojte tyzden po extrakcii osmicky mi vyteka nieco z rany hlavne ked si vedla zatlacim do dasna ale aj bez toho to ide ..je to do hneda a aj trochu krvi tiez to dost smrdi... myslela som ze je to hnis bola som aj velmi opuchnuta este aj trochu som no bola som u zubara a hni to nie je... asi cysta? Mate stym skusenost? Vymyzne to same vyplachmi? Akebo si to mam aj trochu sama tlacit?

janulla77
7. nov 2019

@black566 no ja by som skôr povedala že hnis a ešte keď to zapácha.... Mal by ti to lepšie vyčistiť rozhodne... Mne pomáhal corsodil roztok to je po extrakcii a a po zákrokoch to som si tým vyplachovala v lekárni ho kúpiš poprípade sa popýtaj tam alebo klasika repík.... Skús si to sama vytláčať až sa ti to tam nehromadi bo môžeš opuchnúť každopádne ak ti to neprestane tak zájsť zas k zubárovi vo zuby sú svinstvo 😣 mne trhali dve osmičky a z oby dvoma som mala problémy aj na čistenia som chodila dva krát za deň.....

deti95060810
7. nov 2019

mne sa tiež zdá že hnis...

black566
autor
7. nov 2019

Hnis to vraj nie je aj to videl lebo vzdy to vyteka ked sa zatlaci a ze aj smrdiet to moze ... tak neviem ...ten corsodyk som si akurat dnes kupila tak ho vyskusam... aj som sa oytala ci mozem znovu ipuchnut ze jedine keby sa mi infekcia tam dostala ani antibiotika ze mi netreba tak snad to prejde no stve ma ze to stale vyteka ... a ty si mala aj hnis potom ? Alebo nejaky zapal?

carmenuska
7. nov 2019

Však keď si bola u zubára,čo ti povedal on? Kamoška je zubárka a nemá ti co smrdieť.To vždy hovorí,že keď po trhani smrdí,je zle.Ak si nemala,buď ti treba ATB,alebo nanovo ranu vyčistiť .

black566
autor
7. nov 2019

@carmenuska mne vyrezavali osmicku nala som este stehy no ale slansom tam skor kvoli tomu ze som myslela ze mam hnis ... ale povedal mi ze to este hnis nie je aj ked to smrdi no asi nie az tak to neviem ... ono niekedy to pachne niekedy nie po cisteni som mala taku hroznu chut v ustach aj to bolo citit aoe teraz led to tlacim ide z toho stale tske tekute krv do toho tka vodicka ale necitim ze by to pachlo teraz ...

black566
autor
7. nov 2019

@carmenuska aj opuch este stsle mam ale velmi bela mi aj zmizlo

carmenuska
7. nov 2019

@black566 a ako dlho si po Tom? Ja som bola v marci na Tom a na opuch som brala aescin ,ale mala som aj atb.Asi by si mala ísť to ukázať radšej.Fakt by to nemalo vytekať nič,ani smrdieť.Aby si nedostala zapal okostnice.Ta diera v kostí je veľká a baktérie sa tam hromadia.

janulla77
7. nov 2019

@black566 mne sa to stoho hnisu zapalilo a potom som musela chodiť na tie čistenia.... Je zaujímavé že ti to nečistil... Skús ten corsodil ono to má aj protizápalové účinky hádam ti to pomôže keď už zubár NATO kašle.... Alebo ešte jedná vec ísť na pohotovosť že ťa to bolí aj im povieš že ti to vyteká a oni by ti to vyčistili mne to tak čistil až do kostí ... Ale mala som iniekciu takže to nebolelo nechcem ťa strašiť.. ja som si vytrpela pri tých osmičkach....

carmenuska
7. nov 2019

@black566 a ešte skús repikom vyplachovat,ten je protizápalový a striedať corsodyl ústnu vodu.A naopuch aj solux ,ale iba chvíľku.

marianna1985
7. nov 2019

ja som si to cistila denne florsalmin roztokom a nic mi tam nepracovala a tom som mala komplikovany zakrok

w123
7. nov 2019

ahoj mne sa stalo tiez ze mi rana po vytrhnuti smrdela a nasla som tam zakliesneny kus jedla co sa rozkladal, ale to by ti zubarka asi nasla 🤷🏼‍♀️ mozno nejaka infekcia ale aj tak si davaj pozor na to jedenie kludne sa pozri aj zrkadielkom po jedle ci tam nieco nemas v tej rane a stale si vyplachuj usta a ten florsamin je super

jankapepe
8. nov 2019

@black566 Ak to smrdí je to hnis. Aj tak ti nič iné odtiaľ vytekať nemôže! Buď si ty zle pochopila zubára alebo on teba.

bobricek1979
8. nov 2019

@black566 co to je za zubár je to hnis vyčistiť ránu opäť a ATB plus harmancek šalvia repik kloktat trikrat denne

darina1952
8. nov 2019

@black566 ak čokoľvek z rany vyteká nie je to dobré. Vybav si na ošetrenie iného zubára nech ti dá drenáž - tá ti vytiahne všetko z rany + daj si predpísať ATB, lebo neliečený zápal bude bolieť ešte viac.

black566
autor
10. nov 2019

nebol to hnis nakoniec uz sa mi to pekne hoji ani opuch ani bolest no nie vzdy ked vyteka musi byt hnis kazdemu asi telo inak reaguje mna tiez napadlo jedine hnis no teraz uz viem ze pri niektorom hojeni to je aj prirodzenene ale vzdy je lepsie ist na kontrolu stym ...

jankapepe
10. nov 2019

@black566 A vieš nám povedať čo za smrdlavu tekutinu to bolo?

black566
autor
15. nov 2019

@jankapepe patologicke tekutiny su este normalne alebo niekedy sa tvoria take cysty po extrakciach a tiez vytekaju ... no neviem presne ono smrdiet to smrdelo ale nie vzdy a zas je to v ustach tak voniat nebude nic... hnis by asi este inak smrdel a citilo by to aj okolie u mna necitili ked som sa pytala... a dnes som sla na dalsi a ten prvy ze sa rychlo zahojila rana akoby aj pred mesiacmi to bolo robene ... no uvidim tento ale tak radsej ked nieco vyteka alebo sa nezda je lepsie ist aj na pohotovost aspon si clovek bude isty ako nechat to tak a potom moze byt horsie ...

jankapepe
15. nov 2019

@black566 čo je patologicka tekutina? To ani Google mi nenašiel

black566
autor
16. nov 2019

@jankapepe mozno som to ja zle nazvala ja sa v tom nevyznam len co som sa pytala aj to si napamatam vsetko ...no proste ze tekutina moze byt ok pokial to nie je hnis mozno z tych cyst aj v lekarni tiez stym boli ok ze to obcas niekto ma a mne sa hoji vsetko tak komplikovanejsie ani ja som o tejto extrakcii nenasla na googli to co som hladala nie je tu toho vela neviem preco... ale hojit sa to zahojilo aj opuch mi zmizol aj rana sa uz akoby zacelila ani bolest nie je ... teraz druhy zub a vyzera ze sa hoji rovnako tiez mam velky opuch a bolest asi primerana ked si dam tabletku som ok ... no tipujem ze aj z tohto druheho mi bude nieco tiect 🙈mozno to zalezi aj aky clovek je ci ma nebeh na tie cysty alebo sa to tak len niekomu hoji ... mne aj mandle ked trhali tak sa mi to dost komplikovane hojilo ...