Po kojení mám ovisnuté prsia

zdenkakelemanova
26. jan 2021

Prosím poraďte niečo na prsia malého som kojila 3 mesiace a mam ich ovisnute ako stará baba neviete o niečom co by pomohlo

elizabet173
26. jan 2021

@zdenkakelemanova bohuzial nic len plastika

meluela
26. jan 2021

@zdenkakelemanova neboj, trocha pomaha 1) cas 2) krem (napr. bi-oil) 3) a hlavne cvicenie .. pushupy, obojrucky cinky (normalne vahy, nie len take lahke kraviny) ... jasne ze zazraky s tym neurobis, ale vies sa dostat na prijatelny vysledok .. no a este dolezite 4) psychika - mas krasne telo ktore dokazalo vynosit a kojit babatko. Mozes ist aj tou cestou plastiky, vzdy je taka moznost .. co mna odradza je ze to obcas nevyjde a tiez takmer ista strata citlivosti bradaviek a pocit cudzieho telesa v tele .. brrr .. plus vacsina chystrejsich chlapov nie je velmi na umelinu

sissy27
26. jan 2021

@meluela prosím ťa porozprávaj nám niečo o tom, ako posilnenie prsných svalov pomôže natiahnutej koži a padnutej prsnej žľaze 🙄 to je asi z rovnakého zdroja ako “ostrihaj sa na krátko, aby ti zhustli vlasy” 🙈 nie, takto to naozaj nefunguje 😬
@zdenkakelemanova choď na konzultáciu k dobrému plastickému chirurgovi. Možno vôbec netreba silikóny a bude stačiť len úprava tvojho vlastného materiálu (záleží od toho čo máš a aký výsledok by si chcela). Ušetri peniaze za drahé krémy, oleje, tabletky, nápoje a podobné chujoviny - nič z toho nefunguje. Ani trochu.

meluela
26. jan 2021

@sissy27 ked naberies hmotu na prsnom svale, tak to opticky prsia trosku "potiahne" hore .. samozrejme je to len mala zmena oproti chirurgickemu zasahu a ked su prsia fakt ze po pupok, tak cvicenie nepomoze, len ten zakrok alebo sa s tym zmierit. Mlada baba po 3m kojenia by tie prsia nemusela mat dlhodobo v takom zlom stave, ze by sa to casom este nespravilo, lebo koza sa este trocha stiahne, nieco potiahne tym cvicenim a taky rok uvidi ci je s tym ok alebo to ide niekam konzultovat

ivangeline
26. jan 2021

Nepoteším. Fakt nič ti dobre nepomôže, iba ten plastický chirurg. 🤣

oli18
26. jan 2021

@zdenkakelemanova myslim, ze trocha prehanas. Ved si kojila len 3 mesiace a mas 21 rokov. Tvoje prsia nemaju byt preco az tak ovisnute, ako pises. Z dovodu tvojho mladeho veku a kratkeho kojenia. Tvoja koža je mlada, aj cvicenim sa to moze spravit, hoci take, ako pred kojenim uz nebudu.

sissy27
26. jan 2021

@meluela prsný sval je v tomto prípade úplne inde ako prsná žľaza. A gravitáciu neoklameš.
@oli18 to nie je len kojenie a vek. To je aj genetika, elasticita kože, samotné tehotenstvo. Kamoška nekojila vôbec a prsia v 21 rokoch po tehotenstve z krásnych pevných trojok psie uši až na pupku. Nerozumiem, keď baba napíše, že ich má ovisnuté ako stará baba, tak ju musíte spochybňovať. Snáď má doma zrkadlo a vie najlepšie ako sa cíti, hoci vy by ste možno boli vďačné za to, čo má.
@zdenkakelemanova Riešenie fakt hľadaj v ambulancii dobrého plastického chirurga, nie tu. Nemusí to byť rovno operácia, zatiaľ konzultácia (myslím, že nie skôr ako 6 mesiacov po ukončení laktácie), nech zhodnotí tvoj stav odborným okom a navrhne vhodné riešenia.

zuzubb007
26. jan 2021

Ziadnym cvičením sa prsia nespravia, keby to tak bolo tak aké prsia majú všetky, je to dané nič z tým nespravis jedine plastika, daň za dieťatko každej ženy nikdy sa nevrátia prsia ako predtým s tým sa treba zmieriť, áno aj osemnastrocne po pôrode môžu mať prsia padnuté až na brucho poznám také

sissy27
26. jan 2021

@zuzubb007 našťastie nie u každej, mne narástli doslova cez noc z 1 na 5 a našťastie bez jedinej strie, ovisnutia, alebo inej deformácie a dokonca ešte aj v 40 som s nimi spokojná. Ale je mi jasné, že nie každá má to šťastie. A možno iná na mojom mieste by už obiehala plastických chirurgov 😃

fidorka7
26. jan 2021

@sissy27 a teraz tú o červenej čiapočke.. Z jednotiek na päťky? Za jednu noc?? Neblázni baba, začínam sa o teba v tejto dobe koronovej fakt báť. Ono, dnes to nie je žiadna sranda potrebovať akútnu, i keď psychiatrickú pomoc /pokiaľ nie si Covid +/. 🙂

oli18
26. jan 2021

@sissy27 najviac závidíme tebe tie 5ky 😀

miriam11
26. jan 2021
sissy27
26. jan 2021

@fidorka7 úplne vážne, po pôrode. Naliali sa mliekom 😃 ale tak, že zo mňa doslova tieklo a v pohode by som uživila celé oddelenie 😂🙈 z trička normálnej veľkosti, v ktorom som prišla do pôrodnice, som pri odchode mala crop top pod prsiami, naozaj sa mi zväčšili extrémne, ale krátkodobo.
@oli18 aby som upresnila - vydržalo to cca dva týždne 😂 keď sa upravila produkcia mlieka tak som sa zase vrátila do takmer pôvodného stavu (o niečo väčšie zostali ale nie nejak dramaticky). A nebolo čo závidieť, bolelo ma aj dýchať 😬 každopádne som rada, že neostala fakt jediná stria ani nič.

fidorka7
26. jan 2021

@sissy27 no ano, už je to trochu iná pesnička od teba. reagovala si na príspevok zuzubb007, ktorá písala o tom, aký vplyv má resp. nemá na prsia cvičenie, len u teba "našťastie" to fungovalo inak a zostalo do štyridsiatky. Ale hlavne ak si spokojná.

sissy27
26. jan 2021

@fidorka7 hej, teraz keď som si to po sebe prečítala, tak to vyznelo tak, že narástli a zostali 🙈 to fakt nie. V tehotenstve sa mi zväčšili minimálne, ale teda 24 hod po pôrode fakt brutál, nevedela som sa kvôli nim z postele postaviť poriadne, ani malú chytiť na ruky... kamoška mi kúpila obrovskú podprdu na kojenie pred pôrodom, som sa smiala, že či to mám na nosenie týždňových nákupov 😃 a potom som jej s plačom volala nech kúpi väčšiu, že toto ledva bradavky zakryje 🙈 najprv neverila ale keď ma potom zbadala, tak dostala zo seba len tiché “preboha” 😬 fakt mi nebolo všetko jedno, ešte teda ja som nízka, tak som vyzerala nejak takto 😂

meluela
26. jan 2021

@sissy27 ja som mala tiez take .. prsia zrazu vacsie nez hlavicka dietata .. a tie gejziry co z nich isli, a mlieko co sa samovolne spustalo este po roku kojenia :-O akoze nestazujem si, som rada ze som mala cim nakrmit deti, ale bolo to trosku obtazujuce.

ab1234
13. mar 2021

@zdenkakelemanova ja som mala tiež také problémy. Z plastiky som mala obrovský stres, a ešte keď je takáto situácia, tak som vyskúšala tabletky Breastmax- zo stránky stimulant.sk, a wooow bola som ohromená čo sa stalo, iba si hovorím ,, mám moje prsia späť, ešte aj o niečo väčšie. 🙂 ´´