Po vytrhnutí zubu bolesti a hnisanie

lilly99
7. nov 2016

V stredu mi trhali pokazeny zub, odvtedy mam bolesti a hnisa mi.. Vyplachujem si to repikom a chladim no nepomaha. Čo je na to dobre?

darina1952
7. nov 2016

@lilly99 ahoj, s takýmto stavom po trhaní si už dnes mala byť u svojho zubára. Zub treba ošetriť - napríklad urobí ti drenáž, vyčistí peroxidom vodíka a podobne, ak je tam zápal musí ho liečiť, zvyknú sa predpisovať aj ATB aby sa predišlo horšiemu - napr.zápalu okostnice. Zatiaľ si zub vypláchni florsalminom - je to šalviová tinktúra s dezinfekčným účinkom, a zajtra k zubárovi - sestričke povedz že ide o akútny stav po extrakcii zubu.
Zmeraj si aj teplotu či náhodou nemáš a na bolesť si daj Ibalgin 600mg, ak máš doma Novalgin tak si daj ten (je na predpis neviem či ho máš doma).

lilly99
autor
7. nov 2016

@darina1952 vďaka za radu 🙂 rano idem priamo k zubarovi 🙂

darina1952
9. nov 2016

@lilly99 Ahoj, ako si dopadla u zubára? Vyčistil ranu, dal ti lieky? ...snáď to už nebolí 😉

smile31
9. nov 2016

ja som toto mala pred rokom, tiez mi vytrhla zub a zcalo mi to hnisat musela mi davat atb a chodila som kazdy druhy den tusim na prevez co mi tam davala take obklady....chod k zubarke ze ta to boli