Počas hospitalizácie je už niekoľko dní bez stolice. Čo pomôže?

anka712
9. okt 2019

Ahojte baby, súrne potrebujem od vás rady. Ocino leží v nemocnici už mesiac mal ťažké zranenia, zlomeniny a tak. No po dvoch týždňoch čo nemal stolicu od úrazu keď ho previezli na traumu tak tam stolicu začal mat predtým bol na are. Dva týždne mal normálne stolicu každý deň, ale je ležiaci pacient. Previezli ho z traumy na doliečovacie oddelenie, kde leží od soboty a odvtedy nemá stolicu. Prosím vás pekne nevieme prečo a neviem ani čo s tým. Ja si len myslím prečo, ale nie som doktorka. Môj názor je taký že keď človek sa nehýbe respektíve nemá pohyb s bruchom tak stolicu mať nebude, na traume mal posteľ ktorá bola polohovateľná a keď sa dával hore dole tak s bruchom hýbal a preto mal stolicu si ja osobne myslím, no teraz ma posteľ ktorá nieje polohovatelna a len leží. Prosím vás pekne máte niekto s takýmto niečim skúsenosti ? Viete mi poradiť čo mu mám dať aby dostal stolicu ? Pretože ho už hrozne aj brucho boli pretože jedáva normálne, príjem je ale vydaj nie. Prosím súrne o rady, budem vďačná za každú veľmi 🙏

anka712
autor
10. okt 2019

@mogaa a zvládla to všetko v pohode ? Aj keď tak dlho ležala ? My sa hrozne bojíme tohto všetkého že vznikli take komplikácie 😣žiaľ nemôže dať nohy k sebe 😞zajtra ide ešte na sono žalúdka tak uvidíme čo ďalej, porozprávam sa s primarkou zajtra

anka712
autor
10. okt 2019

@kubobubo no čipky mu nedávali ešte, aspoň neviem o tom ale ako som písala skúsim sa zajtra porozprávať o tomto s primarkou.

anka712
autor
10. okt 2019

@tatinka myslím že na toto už tieto domáce recepty nepomôžu. Nepije toľko vody to je pravda, skúsim mu povedať nech sa snaží veľa piť. Nejedeva pečivo moc len to čo mu daju v nemocnici a momentálne toho vela nezje lebo mu nechuti. Ďakujeme pekne

cuculiatko88
10. okt 2019

@anka712 kupte cipky vy a dajte mu ich.... ked su neni v nemocnici ochotni, podla mna nieje dobre ked tolko nemal stolicu, musi mat hrozne bolesti brucha 😔

tatinka
10. okt 2019

@anka712 este mi predsa len napadlo,ak tatino moze nech papa biele zive jogurty kazdy den aspom jeden aj dva moze ....dobry ucinok na vyprazdnenie ma tami zivy jogurt...a ta voda naozaj vela urobi,skutocne aj na silu treba aspom tie 2 litre denne...da sa to....drzkajte sa

petulkahu
10. okt 2019

@bielavlcica @mogaa @anka721 duphalac sa bezne predpisuje aj malym detom. Nasa pediatricka to predpisala vtedy ani nie rocnej. Nie je to navykove a dost dobre to funguje. Urcite je lepsie ak vsetko ide prirodzene, ale myslim, ze v takomto pripade, tyzden uzivania urcite neuskodi, ba prave naopak. Drzim palce

Inac mozno aj masirovanie brucha ( ako dietatku) by mohlo pomoct.

anka712
autor
11. okt 2019

@cuculiatko88 aj má, no porozprávam sa o tom s primarkou už.

anka712
autor
11. okt 2019

@tatinka no neviem či tie jogurty by pomohli, vodu mu poviem nech pije. Ďakujeme

anka712
autor
11. okt 2019

@petulkahu masírovali sme ale nejako nepomáha, dnes ide na sono uvidíme či zistia niečo. Porozprávam sa s primarkou, ďakujeme

babatkoo
11. okt 2019

Tieto 2 mineralky (cervenu maju v kazdej lekarni) a modra v beznych obchodoch, treba zmiesat v pomere 1:1 a vypit. Na cervenej je aj uvedeme ze posobi ako prehanadlo nad 0.2 deci denne. Mojmu 4r. synovi ktory 3 roky trpel na zapchy zabralo iba toto

babatkoo
11. okt 2019

@anka712 tie mineralky sa musia riedit 1:1 aby sa neutralizovala ta cervena - je velmi slana. Prirodne prehanadlo. Precitajte na flasi

mogaa
11. okt 2019

@anka712 treba zabrániť aby prišlo k znepriechodneniu čriev, to môže mať fatálne následky - to čo mu včera dávali to bol v podstate klystír preto mu nemohli dať nič iné.....dnes mu urobia sono či tam nie je iná prekážka ako samotné črevá.....vždy sa dáva len niečo a čaká sa - je jedno či je to klystír, Gutalax alebo Lactecon....nesmie sa súbežne dať klystír aj preháňadlo, preto mu už nič iné nedali...možno kým za ním prídeš bude mať už po ďaľšom klystíre a bude dobre...ale ak bude s primárkou alebo izbovým lekárom treba sa spýtať ak bude mať stále takéto problémy či môže Lactecon alebo Duphalac....treba ho dať potom skôr ako po týždni, my sme dávali ak nebola mamina 3-4dni.....práveže piť veľa musí, je prirodzené že v nemocnici ľudia veľa piť nechcú, hlavne keď nemôžu chodiť.....prípadne v zdravotníckych potrebách mu kúpte bažanta a nech ho má pri sebe ale hlavne nech pije....ono nech zje čokolvek aj napr.vločky a jogurty- ak nebude piť tak ho zapeče.....keď je ležiaci treba zabrániť aby tam prišlo k znepriechodneniu čriev(tá stolica) , treba zabrániť preležaninám(polohovanie) a určite mu dai aj niečo na riedenie krvi alebo mu fašujú nohy aby sa predišlo trombóze.....neviem či s ním cvičia, v rámci možností ak môže hýbať napr.členkami - tak s nimi treba cvičiť, k sebe, od seba, krúženie do strán, ak môže pokrčiť nohu, tak to podľa stavu - s tými členkami cvičiť môže ak mu aj nedali rehabilitáciu, ak sa dá tam aj trochu s rukami - zapažiť,predpažiť, prsty si dať na ramená vystrieť ruky - samozrejme to záleží v akom je stave.....

ribelina
11. okt 2019

V dmke majú v litrovej sklenej fľaši šťavu zo sušených sliviek, chodievam to dcére kupovať jej to vždy pomohlo. skoré uzdravenie ocinovi prajem

anka712
autor
11. okt 2019

@mogaa bola som dnes za primarkou, oni mu vraj dávajú aj ten Duphalac. Má tabletky, infúzie nato aby sa mu to posunulo, on má zápal v chrbtici ktorú mal operovanu a či to aj z toho nieje. Bol na sone, povedali mi iba že má brucho nafúknuté. Dnes sa pôjde na neho pozrieť chirurg a zhodnotí či bude treba aj operácia toho brucha. Mal posteľ ktorá bola taká ako nafukovačka aby nemal preležaniny ale dnes som povedala aby ho preniesli na druhu posteľ nato polohovatelnu. Keď bol predtým v nemocnici tak mal tuto posteľ a mal aj stolicu normálne, odkedy je v tejto druhej nemocnici odvtedy nemá stolicu. Či to je pohyb, zápal alebo stres poprípade niečo iné ťažko povedať prečo to má, horšie je to že má bolesti brucha. Nemôže sa skrčiť, sama nehýbe momentálne moc nohami predtým pomaličky sám v pohode aj cvičil. Cvičí s ním teraz aj rehabilitáčna. Do druhej mi má volať primárka čo povedal chirurg tak uvidím, dufam že to čím skôr sa dá do poriadku a hlavne nech už nemá bolesti 🙏🙏🙏

anka712
autor
11. okt 2019

@ribelina ďakujeme, žiaľ nám už takéto veci nepomáhajú to sú pre pacientov ktorí stačia slivky lebo nie sú na tom takto. Tak uvidíme čo ďalej

babatkoo
11. okt 2019

@anka712 mojmu synovi nezaberalo tiez nic - slivky, vlaknina, lanove semienka nic... az tie 2 mineralky. Fungoval na nich rok a pol. Denno denne. Skuste ich 🙏

anka712
autor
11. okt 2019

@babatkoo len on nemohol minerálky, neviem či už môže. Musím sa spýtať

ribelina
11. okt 2019

@anka712 a glycerínové čípky mu tiež dávali?

mogaa
11. okt 2019

@anka712 tak držím 👍👍👍ono ak už sú znepriechodnené črevá a nič nepomáha, tak musí byť operácia...pokiaľ bude ležiaci tak to riešte skôr, taký 3max.4deň.....ak nie je stolica treba povedať sestričkám aby mu niečo dali alebo kúpte ten Duphalac (o tabletkách ani neviem že sú, my používame roztok) a po dohode so sestričkami mu ho treba dať.....No držím palce aby nebola potrebná operácia.....pokiaľ mu nepomohol ani Duphalac ani klystír(tú klyzmu čo dostal včera) tak už musí byť zapečený naozaj veľa.....Viem že mama toto raz mala v kúpeloch cez týždeň tam nebola na veľkej, už ju bolelo brucho, vtedy sme skúšali ten klasický klystír s prevarenou vodou, opakovali sme to ale 4x lebo neudržala toľko vody, tak potom sa to po troche pohlo a niečo vyšlo....

anka712
autor
11. okt 2019

Už bol na chirurgii, teraz je na CT a pravdepodobne ho budú prevážať na chirurgii uvidí sa po CT😞

anka712
autor
11. okt 2019

@mogaa no neviem čo bude ďalej, či bude operácia alebo nie

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anka712
autor
11. okt 2019

@mogaa veď som vyššie písala všetko o tom, treba si prečítať. Ďakujeme

moni73
11. okt 2019

@anka712 este mi napada (len neviem ako sa to vola), zeby snad mohli skusit to prehanadlo, co sa dava pred kolonoskopiou. Len tam treba zase vela pit.

anka712
autor
11. okt 2019

@moni73 už ho prevážajú na chirurgiu, má nejaké črevo padnuté či čo to presne ani som si neni istá, buď mu dajú ešte nejaké lieky alebo niečo nato skontrolujú to chirurgovia alebo bude musieť ísť na operáciu, ide má poraziť z toho lebo týždeň do zadu nič nemal

babatkoo
11. okt 2019

@anka712 boze :( drzte sa 🙏 mojmu synovi robili irigoskopiu hrubeho creva lebo si mysleli ze ma zrasty alebo nejaky uzol na creve ked mi nekakal 8 dni. Nakoniec mu oni dali nejaky cipok a kakal.2 dni. Potom som tie mineralky davala

anka712
autor
11. okt 2019

@babatkoo ďakujeme, no uvidíme čo to bude nakoniec. Dúfame že nič zle a že všetko sa dá do poriadku. Ale už som aj počula že ak je to spadnuté črevo tak sa tam usádza stolica a z toho boli brucho, tak to len zasiju a potom by to malo byť v poriadku. No uvidíme 😏🙏🙏🙏

elly23
7. máj 2023

@anka712 ako ste to dopadli vtedy?

elly23
7. máj 2023

My mame s dcérou rovnaký problémy, že nekaka, robili klystir, makrogol dávame a stále nič, večer znova makrogol. Tu zajecicu poznám, raz som dala dcére a krásne jej zabrala, no neviem ci jej teraz môžem dat. Predtým dr kázala, že v žiadnom prípade. Že nemôžme, lebo ona raz mala invaginaciu, ak to nepôjde tak musíme v utorok ísť na chirurgiu vybrať, už pár dni len vyvary, voda, ovocie, zelenina, vlocky, slivky a nic