Počas koronavírusu sa mi zhoršila astma

cicamica158
3. jún 2020

Dobrý Deň!
Je tu nejaká odborníčka, čo by mi vedela poradiť? Lebo ja už som zúfala! Všetko sa to zhoršilo, touto Koronou, hlavne moja astma! Každý deň trpnem deň aj noc odvtedy, čo ma chytí záchvat! Niekedy ho dostanem aj nečakane a to aj keď som v pokoji. No a ešte sa mi vyhadzuju ekzémy :( čo nie je veľmi pekné ale natieram si to. Mám aj histamínovú intoleranciu :( prosím ak mi viete poradiť čo robiť a nerobiť ďakujem. No a vráťme sa k tej astme. Volala som jej a ona mi povie, že je normálne. Lieky beriem a nechápem čo sa deje.

simsalabim
3. jún 2020

@cicamica158 tak bud jej povedz, ze sa ti velmi zhorsil stav a prosis ju o vysterenie, alebo zmen lekara. Mna moja nikdy neodmietla, ked som ju kontaktovala kvoli zhorseniu stavu, a to som tam bola viackrat za tie roky, ci uz kvoli tomu, ze lapam po dychu (astma) alebo kvoli akutnej alergickej reakcii na celom tele aj v ustach... Niekedy som si musela pockat pomedzi obejdnanych pacientov a niekedy ma brali dnu hned, ked sestricka videla, ze sa dusim alebo ako som cela vyhadzana. A to iste u detskeho alergologa s detmi....

mogaa
3. jún 2020

@cicamica158 má pravdu astma sa teraz môže zhoršiť....sú rôzne kvitnúce trávy, môžeš mať aj alergiu na pele....

pavucikvet
3. jún 2020

@cicamica158 tento rok je priserna alergia. Ja som sice nedosla az do astmy, ale zacala sa mi vyhadzovat zihlavka po celom tele. Dr. mi spravila krvne testy na vsetko mozne a vsetko je negativne. Takze beriem 4 ks antihistaminik denne + montelukast a sprej ak by bolo zle. Doktori uz ordinuju, takze na tvojom mieste tam idem a necham sa vysetrit a predpisat lieky.

jankapepe
3. jún 2020

@cicamica158 ja teraz len tak všeobecne....možno sa to teba ani netýka. Spomínala som ešte myslím v marci jednej pani čo dodržiavala maximálne striktne anticoronove opatrenia: dezinfekcie....deti nie von..... dezinfekcie....ruska .....respieator.....von len na nákup..... žiadne návštevy.......
Že práve toto po pár týždňoch začne decimovat imunitu.

- je pravda aj to že teraz kvitne veľa tráv a iných alergénov.
? Nosis rusko v práci?
? Ako často používaš dezinfekcie?
? Chodila... chodíš v tomto období von? Alebo je to len dom a práca?