Počas tehotenstva mi veľmi popraskali zuby

23. sep 2020

Dobrý deň, mám taký problém počas tehotenstva mi veľmi popraskali zuby. Dve na ľavej strane hneď pri sebe a jeden na pravej. Až tak ze už zo zubu vidno len také malé casticky, sú úplne polámané. Počas tehu mi zubárka nechcela trhať, mam ešte aj panic ku poruchu, keď som porodila vraj kým ma neboli tak netrha pretože kojím. No už to začína bolieť, ako keby to až svrbelo a dasno pod zubom je také ako keby rozšírené, veľmi sa bojím ci to nemôže byť zápal okostnice, chcem dnes volať zubárke, ale mam ešte aj veľmi silnú menštruáciu dnes tak neviem ci sa koze trhať. Za odpoveď ďakujem pekne

gayano
23. sep 2020

Tak neporadim co to mas, ale mne bez problemov robili vsetky ukony, ked som kojila. Aj trhali, nikto nevidel problem. Kazdopadne smer zubar.

nykkushka
23. sep 2020

Taktiež mi robia všetko čo treba so zubami keď kojím, teda jedine antibiotika mi nedala. Ale vrta, plombuje veselo.

simca06022011
23. sep 2020

Nechápem tu zubarku ani teba... Všetko mi robili... Dokonca ešte viac mi na zuby dávala ppzor🤦‍♀️ nuž počkaj ešte rok dva, kým sa to rozpadnu a kadejaké komplikácie nastanú. Ci mam ms, som tehotná a co ja viem aká... Ak je nieco so zubami, hneď riešiť.

kubkovamama
23. sep 2020

Zuby ries hneď,zápal zo zubov je nebezpečný pre celé telo.Neviem teda,že by tehotenstvo spôsobovalo až taký katastrofálny stav zubov až k rozpadnutiu.Skor vďaka tvojej panickej poruche si zrejme aj pred tehotenstvom zanedbávala starostlivosť.Zubky ti počas tehu môžu mierne zmeniť odtieň,citlivé ďasná,ale ak sa o ne staráš neustále,ani kazy sa v tehu nerobia.To sú také mýty našich babiciek.Sklovina býva narušená z častého zvracania a následne keď si ústa nevyplachnes ,tie kyseliny naleptaju sklovinu a tvoria sa kazy a škvrny.To je asi jedine,čomu verím ohľadom zlého stavu zubov len! v tehotenstve.A zubár ti urobí akýkoľvek zákrok.Zvlast,keď už je zle.Anesteza bábätku neškodí