Pocit plných čriev

catherinah
3. mar 2016

Ahojte.
Stále mám pocit, že mi zle pracujú črevá.
Pocit plnosti, jak keby mi to tam len kyslo (s prepáčením aj vetry hrozne zapáchajú) .
Robili mi testy na celiakiu, pre výsledky mám ísť o dva mesiace!!!!

Skúšala som vylúčiť zo stravy všetko možné, nič nepomáha. Čakacie doby u lekára sú minimálne mesiac až pol roka.
(Objednaná som na sono tiež o dva mesiace). Bola som na gastroskopii, nič závažné zatiaľ nezistili, len zvýšená kyselina.
Poraďte mi prosím, čo mám robiť? Nemali ste niektorá podobné príznaky a už máte výsledky?

Je to veľmi nepríjemné. Nejem, nepijem a brucho stále nafúknuté jak tehotná, zle spím, lebo ma brucho tlačí..... ☹ ☹

Ďakujem za každú radu. Odmením srdiečkom. 😉

ellca123
3. mar 2016

mate test ci to nie je celiakia?

marcipanovatorta
3. mar 2016

A ako to máš so stolicou? keď vravíš, že Ti to tam len "kysne"... ani vyprázdňovanie nefunguje? a nič Ti neporadili u lekárov, ako sa stravovať pokým budú výsledky?
Nafukovanie spôsobujú aj dobré veci, len keď ich zješ v zlej kombinácii alebo nárazovo veľa.
Treba jesť striedmo, radšej menšie porcie a častejšie. Asi by som vylúčila veci smažené a ťažké, posnažiť sa obmedziť aj sladkosti (čo je asi najťažšie 😀 ). To je myslím základ pre každé zdravé stravovanie. Ale zase pozor - keby si jedla len zeleninu (rozumej veľa vlákninových vecí) a ovocie a Tvoje telo na to nie je zvyknuté, tiež Ťa to môže nafukovať. Treba si dať aj mäsko (mimo šuniek a salámy). Sú to také len veľmi všeobecné "rady", nie som výživárka a nič odbornejšie neviem, to len tak zo skúseností ľudí v mojom okolí.
A ešte niečo mi napadlo - dakedy to môže byť aj psychika - strach z jedla - že si niečo vsugerujeme, a potom máme pocit, že sa nám to aj deje (alebo nedeje - trávenie).
Ak Ti vo výsledkoch nič nenájdu, čo by naozaj bol zdravotný problém, skús sa prípadne vydať touto cestou. Držím palce 🙂

dominika6
3. mar 2016

@catherinah
je chyba že nepiješ...mala by si denne vypiť čistej vody ,žiadne bublinky,aspon 3l.črevá sa ti prepláchnu a aj trávenie urýchliš..
nafukuje zo strukovín,papriky-čerstvej,z paradajok je najhoršie stráviteľná šupka,z pečiva...atd..
začni tou vodou

catherinah
autor
3. mar 2016

@dominika6 zle som sa vyjadrila, pijem denne 3 litre čistej vody s pár kvapkami citrona a nesladené bylinkové čaje (striedam).

To že nepijem som myslela v tom zmysle, že ráno ked ešte nič nezjem a nevypijem - po zobudení a stále mám plné brucho.

catherinah
autor
3. mar 2016

@ellca123 čakám na výsledky - o dva mesiace až budú, ale ja už mám pocit, že to nevydržím takto dovtedy. 😝

catherinah
autor
3. mar 2016

@marcipanovatorta nemám jesť brokolicu, karfiol, papriku, kysnuté....nič, čo nafukuje.
Stolica je taká kašovitá a len občas (raz za tri dni). Nie zdravé pekné hovníčko 😀

dominika6
3. mar 2016

@catherinah
a ako často máš stolicu?
môže to byť aj predlžené hrubé črevo

catherinah
autor
3. mar 2016

@dominika6 raz za dva-tri dni, niekedy aj menej. A niekedy aj trikrát za deň.

dominika6
3. mar 2016

@catherinah
ťažko je tu radiť,niesme doktori,ja som si prešla diagnozou Dolichocolon,som po ťažkej operácii,ale to mi zistili až na CT hrubého čreva..dovtedy 15r. kalamita

matkamirko
3. mar 2016

Odporucam pit denne 2,5-3l tekutin,aj si to odsledovat,zapisovat v zaciatkoch. Kupit si vlakninu,probiotika. Prestat jest sladke, cokoladu,vysmazane,olejove,mliecne. Pecivo konzumovat viac celozrnne,pripadne ak biele,tak urcite 2-3 dnove. Mne na zapchu,kyselinu,nafuknutie, pomaha jedine toto. Taktiez vylucit kavu,a vsetko ovocie,zeleninu zbavovat supky,a jest najlepsie tepelne upravene,kym sa telo da opät do normalu. Celiakia to vobec nemusi byt,je to len dosledok nezdraveho stravovania.

matkamirko
3. mar 2016

Az teraz som pozrela,ze pijes 3l tekutin,skus zaradit cierny,zeleny,roibos caj 🙂

catherinah
autor
3. mar 2016

@matkamirko pijem aj zelený aj pu-ehr.

99zuzula
3. mar 2016

@catherinah beries antikoncepciu? Ak ano mozes to mat z nej. Ja som s takymto "preplnenym" bruchom fungovala 10rokov. Jedla, pila som vsetko mozne aj nemozne, vynechava cokoladu a kadeco a creva stale "spali". Az ked som ju vysadila a porodila, tak to vsetko prestalo.

catherinah
autor
3. mar 2016

@99zuzula nie, neberiem. Ani som nebrala nikdy.

katka1981
3. mar 2016

@catherinah, ked si isla na testy, lepok si prijimala dostatocne a pravidelne? Lebo pokial nie, tak ti ani celiakiu nezistia.

nikuska00771
3. mar 2016

Ja som si kupila teraz test na potravinové alergie ale je dost drahý cca 65 EUR ale čítala som na neho samé dobre recenzie nic zle som nenašla. Ale este som sa netestovali až cez vikend sa chystám. Možno by to odhalilo ktora vec ti nerobí dobre. A inak odporúčam chia semiačka rano na lacno zapiť vodou

dotka04
3. mar 2016

skúšala si dlhodobo probiotiká? najprv vyššie dávkovanie - aj 3 tbl za deň, po 2 týždňoch znižovať. Ak môžem poradiť, kúp si také drahšie a skús, mne pri podobných problémoch pomohli a to veľmi rýchlo...
@catherinah

stanulienkat
3. mar 2016

nejes vela sladkosti? Skus probiotika biogaia

catherinah
autor
3. mar 2016

@dotka04 probiotiká (momentálne Probiofix) užívam celý rok, každy deň jednu tabletku.

narsila
3. mar 2016

Mala som podobne a obcas este mam ak sa opustim v stravovani a par dni jem nie moc zdrave veci.. moj recept je kazde rano acidko/biela aktivia s lyzickou psyllia a lanoveho oleja.. do toho lubovolne ovocie a vlocky ak mam.. a samozrejme v
pijem velaa cistej vody..
ovela lepsie sa citim a mam na to vzdy neuveritelnu chut uz ked to miesam.. a najlepsi efekt- "delam krasne hovinka" :D

gabriella93
3. mar 2016

Histamínová intolerancia kúp si v lekárni Daosin enzými na trávenie a vyskúšaj to...uvidíš čo a ako....

enia74
3. mar 2016

odparazitovat creva a cely trav.system, napr. s prípravkom TRIGELM.

catherinah
autor
3. mar 2016

@stanulienkat začalo mi to až teraz, možno posledný mesiac. Sladkosti som jedla predtým oveľa viac a nič mi nebolo. Teraz som práveže začala skôr zeleninu a mliečne výrobky...

catherinah
autor
3. mar 2016

@gabriella93 Tebe to pomohlo?
Ako sa testuje na histamínovú intoleranciu?

stanulienkat
3. mar 2016

@catherinah tak mliecne vyrobky mozu robit zle. Neviem, mozno nevies stiepit mliecne cukry

gucciok85
3. mar 2016

@catherinah ahoj- ja som mala to iste. Bola som na gastre a hovorili mi. Ze mam lenivy zaludok a vela kyselin. Opak bol pravdou. Zaludok nepracoval lebo nemala som HCl v zaludku. Zistis to jednoducho: do pohara vlaznej vody das pol lyzicky sodybikarbony - premiesas . vypijes. Ked do 3 minut s grgnes riadne ako chlap 😀 tak mas dostatok kyselin na travenie. Cim neskor tak ho mas menej a treba doplnit. Neverim ze mas vela kyselin. Plyny mas z toho, ze ti zaludok netravi a hnije ti potrava v zaludku. Potom to ide do criev ..
Prestuduj tuto stranku mne pomohla : rng.sk
Ja beries ale uz nie stale vacsinou s maso . Betain Hcl, enzym Pancreatin ale su aj ine enzymy. Psyllium je dobry. A dobre probiotikum. Co beries to je slabota. Treba hladat silnejsie probiotika . ja som brala biopron ale od toho su aj lepsie aj drahsie.

Dufam ze som ti pomohla troska 🙂

katka1981
3. mar 2016

@gucciok85, tak tak, mala som kyselinu, dala som si sodu a ihned po dopiti som si dobre grgla 🙂

katka1981
3. mar 2016

@catherinah, robili ti testy aj na mlieko? Podla mna mas zapalene creva a to bud od lepku alebo od mlieka. Pokial ti robili testy na mlieko, tak ho mozes teraz uz vysadit

catherinah
autor
3. mar 2016

@gucciok85 Test so sodou vyskúšam, akurat som si o tom čítala na nete 🙂
Ja by som práveže potrebovala vedieť aké probiotikum. Pošli prosím do IP.

catherinah
autor
3. mar 2016

@katka1981 na mlieko nerobili. Len mlieko alebo všetko, kde sa nachádza laktóza?