Podčeľustná uzlina

llenka014
11. feb 2021

Nemá niekto skúsenosť ? Už dlhší čas mám uzlinu pod sankou na ľavej strane nevidno ju ale cítiť .. mala 17x9 teraz má 14x9 mm na usg mi povedali že je pozapaloveho charakteru treba ju dať vybrať ?

majamat
11. feb 2021

@llenka014 uzliny vznikaju po zapaloch casto, ma ich kazdy druhy clovek. aj moja dceru uz okolo 1r mala uzliny.

majamat
11. feb 2021

a teda vyzera, ze sa ti zmensila. mozno sa este zmensi a vymizne,a lebo ju tam budes mat dlhodobo. asi ej dolezite, ci tam aktualne je zapal,a lebo ci ti robi problemy. ak nie, tak vyberat asi netreba. to ti skor mali povedat dr. , ci treba,a lebo nie.

llenka014
autor
11. feb 2021

@majamat povedali že je pozapalova .. chcem sa objednať ešte k hematologovi len teraz pre situáciu s covid je to ťažšie sa tam dostať

tralala23
11. feb 2021

@llenka014 ahoj, ja mám 2 podcelustne a nižšie na krku ďalšie 2, ale o dosť väčšie. Svoju veľkosť nemenia, ani nebolia. Obvodná mi brala krv, bola som na usg a na krcnom kde mi zobrali vytery a povedali že to môžem mať z mandlí, že ak chcem mám si ich dať vybrať. Nič viac sa nedialo...

llenka014
autor
11. feb 2021

@tralala23 mne vytery nerobili akurát krv+ orl lekár+ usg 2x že pozapalova uzlina

tralala23
11. feb 2021

@llenka014 tak aspoň máš info že pozapalova. Ja som sa akurát opýtala či mám lymfóm, tak mi povedali že nie 🤣 aspoň mám srdce na poriadku

llenka014
autor
11. feb 2021

@tralala23 no len kedy zmizne 😃 a Vám ich vidno či cítiť ?

tralala23
11. feb 2021

@llenka014 tak to teda netuším 😁 prvú mám už asi 6 rokov a tie zvyšné už skoro 2 roky 😁 už som sa s tým skoro aj zmierila, ale aj tak ich musím každý deň ohmatať či sa náhodou nerozhodli zmiznúť 🤣 mne vidno len 1 čo je nižšie na krku. Ostatné len cítim

majamat
11. feb 2021

@llenka014 mozno nezmizne. uzliny zvacsene na krku ma fakt vlea ludi. ja mam tiez viacere zvacsene,a le asi nie moc, lebo dr. mi ich nahmataju,a el aj nie. raz som mala tak viac zvycsene uzliny zo zapalenych dasien. teda mozno aj inokedy som mala,a le toto som zaregistrovala, no po prelieceni sa zmensili.

llenka014
autor
11. feb 2021

@majamat mne ostala väčšia 14x9mm ale tak hádam na usg by videli keby niečo

llenka014
autor
11. feb 2021

@tralala23 presne ja tiež vždy skúšam či náhodou nezmizla hh

tralala23
11. feb 2021

@majamat teraz si mi vliala nádej. Mne veľmi krvácajú ďasná, tiež ich mám možno zdurené z toho 🤔 ale skúšala som corsodil roztok, rôzne zubné pasty na krvácajúce ďasná. Zuby si samozrejme čistim dostatočne, aj medzizubné priestory. Keď som sa radila so zubarkou, tak mi povedala len že mám prestať fajčiť a skúsiť curasept ústnu vodu 😁
Čo ti teda prosím ťa nakoniec zabralo na zapálené ďasná?

majamat
11. feb 2021

@tralala23 och nie, aj som amal riadny zapal nie krvacanie z dasien, to nei ej zapal.

ja som mala rok problem s aftami, ktore boli velke, zle sa hojili a prakticky som cih mala stale, castokrat aj vacere anraz, potom sa to dostalo do stadia, ze ,i dasna opuchli, vzadu za zibami mudrosti ma to nenormalne rezalo, fakt hnusna bolest. nevedela som jest,a ni pit, z cohokolvek, co tade islo som mala bolesti. tiez sa mi tie uzliny zvycsili a mala som horucku. musela som brat antivirotika. takze u mna to nebol prekonany zapal,a le akutn zapal.