Podráždená pokožka na nohách po holení

antonia15
4. máj 2021

Dobrý deň ... hľadám niekoho kto mi vie poradiť, najlepšie z vlastnej skúsenosti.. mám taký problém s holením na nohách, po holení mi zarastajú chĺpky, nohy má strašne svrbia, pokožku mám červenú podráždenú...sem tam sa mi stane, že sa v noci neovládnem a poškriabam si ich, ale riadne... telové silonky neprichádzajú do úvahy..budem vďačná za každú dobre mienenú radu 🙂

chrumka333
4. máj 2021

@antonia15 ja som prešla na cukrovú pastu... Ale asi pomôže píling a následne dobre hydratovat a skôr používať neparfumovane vecičky

1xenia1
4. máj 2021

Prejsť na inú alternatívu ako holenie. Mne sa robilo to isté tak som prešla na depilacny strojček. Sem tam niečo zarastie ale žiadne boľavé vyrážky sa mi nerobia.

majamat
4. máj 2021

zial, to je casty problem a casto neriesitelny, ja to tiez poznam. zacala som holit strojcekom. ale holit, cize depilovat, nie epilovat. no elektricky holiaci strojcek to neurobi tak hladko a na druhy den uz vykukaju. navyse sa nedaju oholit, lebo su moc kratke. teraz mam IPL a aj ked chlpok po oziareni narastie, nejaky cas to trva, nez sa korienok spamata, tak to nerastie uz tak rychlo.

antonia15
autor
4. máj 2021

@1xenia1 aj mi odporučíte strojček?

antonia15
autor
4. máj 2021

@1xenia1 ďakujem za radu 🙂

antonia15
autor
4. máj 2021

@majamat máte tú Lumeu?

kkovacovak
4. máj 2021

@antonia15 mne so strojčekom zarastajú ešte viac a ako píše komentár vyššie tak výsledok nie je nikdy taký hladký. Mala som s tým problémy ale už je to lepšie. Kúpila som si pilingove rukavice, pred holením vždy prejdem nohy. Holím sa jednorazovými žiletkami (používam ich ale na viac x). Na holenie používam nejaký jemný šampón, nie gél na holenie ten mi to vždy zhoršoval. Nejaký detský šampón na citlivú pokožku najlepšie neparfumovaný. Oholím a natriem gelovym hydratačným mliekom. Žiadnym hutným. Po dvoch dňoch opäť prebehnem rukavicami aby som dala dole kožu pod ktorú by chĺpky vliezli. Používala som istú dobu aj ipl ale za mňa to bola strata času. Dlho mi to trvalo, museli sa dodržiavať rozostupy a prestalo ma to baviť. Do budúcna rozmýšľam nad laserom. V dnešnej dobe to už nie je taká pálka. Dúfam že som pomohla 😉

lara8888
4. máj 2021

@antonia15 ja používam obyč. Žiletky 3 čepielkové, penu z dmky, a krem po holení z dm (modro biely obal, sensitive) a som spokojná

majamat
4. máj 2021

@antonia15 ja mam Braun

andreatytler
4. máj 2021

@antonia15 Ja to mam presne tak isto po holeni. Na kozi su cervene flaky a cervene pupaciky tam kde boli chlpky. Nic nepomohlo. Nasucho, na mokro, s penou, s peelingom, rozne ziletky.
Zacala som epilovat a sice tiez par hodi po epilacii, su tam cervene pupaciky, ale ovela jemnejsie, nic nesvrbi ani nepali. Takze epilujem vecer a na druhy den je vsetko pekne a vydrzi to aj 3 tyzdne.

gabikaz
4. máj 2021

Ahoj. Mala som to iste. Pomohlo mi nasledovne - nepouzivam ziadne gely ale od Dove sprchovy gel ktory ma na obale uvedene 0% sulfate Sles, vraj aj kondicioner je fajn ale ja som neskusala. A po holeni si pokozku postriekam hydrolatom a ešte vlhkú natriem telovym maslom. Sem-tam sa stane ze nejaky chlpok zarastie ale minimalne oproti minulosti a svrbenie uplne zmizlo, tym aj skrabanie atd. Drzim palce! 🙂

antonia15
autor
5. máj 2021

@andreatytler ďakujem pekne a čo konkrétne používate na epiláciu?

andreatytler
5. máj 2021

@antonia15 Epilator. Braun Silk-epil 7

1342
5. máj 2021

@antonia15 ja mám to isté 😟 mne na to zaberá pimafucorf alebo locoid krém nič iné mi to nezmierni....a tento problém mám aj v iných partiách (intímnych) a tam som to vyriešila strojčekom na vlasy....ale napr pod pazuchami vôbec nemám problém po holení 🤷