Podstúpili ste celkovú narkózu u zubára?

alica258
25. apr 2013

Ahojte.
Ako asi skoro kazdy, ani ja rada nenavstevujem zubnu ambulanciu 😀 😀 😀
Okrem toho ze som "pokakancek" mam velmi citlive zuby a neznesiem ani tolko vela bolesti. Naposledy som bola u zubarky asi pred 2 rokmi a to som jej preplakala asi hodinu v kresle a to este po dvoch konskych inekciach. Nemam "nejake skarede" zuby, ale casom, aj ked sa o ne staram, sa mi zacali kazit (zubarka mi povedala ze to je aj geneticke, a moji rodicia sa teda nemozu chrupom az tak chvalit 😎 ) Potrebujem opravit cca 6 zubov...uff 😒 teda skoro vsetky zadne stolicky.
Uz ma zacinaju aj boliet. Dozvedela som sa ale o celkovej anestezii kde je to bez nervou, stresu a hlavne bolesti a neprivedie si clovek dalsie traumy zo stomatologa.
Podstupili ste uz niekto nieco take? Alebo niekto z vasho okolia?
Hladam aj nejakeho zubara v Bratislave za prijatelne sumy, ale nie zas takeho ze mi to tam viac znicia ako opravia 🙂 kde robia aj takyto zakrok teda anesteziu 😀
Neviete mi niekto poradit?
A je to financne narocne? Viem ze anestezia nieje najlacnejsia, ale keby mi len blonbovali prip. vyberali nervy tak to nebude az take strasne drahe, ci? (myslim len cisto zakrok)
Ak sa mylim uvedte ma prosim do reality 🙂
Dakujem velmi krasne za vase odpovede.

sissy27
25. apr 2013

@alica258 tak v prvom rade nemôžeš hľadať dobrého a lacného zubára v BA a ešte aby robil aj v anestéze, to sa samo o sebe celé vylučuje... v celkovej anestéze nepracuje veľa zubárov...

tu máš nejaké kontakty na tých, kde to robia

http://www.schill.sk/anestezia
http://www.zzz.sk/?profil=2512

ceny neviem, tie sa dosť líšia, musíš sa informovať u konkrétneho zubára... ale schill je celkom isto najdrahší, tak zisti si tam a všade inde by to malo byť menej...

habibi78
25. apr 2013

@alica258 a co tak podstupit zakrok v sedacii?
http://www.evident.org/index.php?article=5

brumka
25. apr 2013

to pocujem prvy krat ze na SR blombovanie vnarkoze, viem ze toto stale ukazuju v tv ze americania si takto blombuju ale tu som o tom este nepocula, myslmy ze vyhodene peniaze. tiez som si tym presla a teraz chodim pekne kazdy rok

zivika
25. apr 2013

@alica258 no, iste je, ze ak sa rozhodnes pre celkovu anestezu, tak to lacne urcite nebude, lebo uz len samotna narkoza ta vyjde minimalne 200eur, k tomu 6 zubov pocitaj minimalne 300eur, aj to si myslim, ze skor viac, kedze tam, kde robia osetrenie v narkoze to nebude ani lacne, ani primerane, ale drahe...uz len preto, ze to bude urcite na klinike...v obycajnej stomatologickej ambulancii ta nemoze zubar len tak "kladivom" ovalit a uspat, potrebujes mat pri sebe anesteziologa 🙂, cize uz len za to, ze dojdes na kliniku, tak zacvakas...ja by som spolu pocitala tak minimalne 700eur (aj to som asi z lacneho kraja 😅 ) v celkovej anesteze ti to urobia aj tu http://www.interklinik.sk/stomatologia3 ale co som pozerala, tak u nich len ta anesteza stoji 400eur 😨

sissy27
25. apr 2013

@brumka áno, robí sa to v narkóze úplne bežne - napr. postihnutým, ktorí nespolupracujú so zubárom a podobne, a pre štandardne zdravých ľudí na vlastnú žiadosť a za € ale tiež si myslím, že kvôli obyčajnému ošetreniu zubného kazu je to okrem zbytočne vyhodených peňazí aj zbytočné riziko...

magica78
25. apr 2013

moja sesterka je autista a jej to robia v celkovej anestezii na stomatochirurgii v nemocnici ale to velmi dlho cakas/dlhy poradovnik/ lebo tam robia aj operacie ako mas napriklad 8. a neviem ci beru tak pripady ze ty sa rozhodnes ist takto osetrit chrup. a ked robia tak to stoji urcite vela penazi. ja sa narkozam vyhybam lebo su to predsa len rizika.

egyptanka
25. apr 2013

Nie je ti luto vyhodenych penazi? Radsej si za odmenu dozic nejaky welness pobyt.

zdenulkam
20. máj 2013

@egyptanka človek čo trpi strachom zo zubarov,ma fobiu zo zubára to ma velmi tažke...druhy ludia to nepochopia..pre nich to nie su vyhodene peniaze ale zachrana 😉

egyptanka
20. máj 2013

@zdenulkam ja dobre viem co je strach, par rokov som k zubarovi ani nepachla a ked som maĺla sialene bolesti tak som islata pred tym som este par krat zrusila terminy, utiekla z ordinacie a tak musel so mnou niektotist. Teraz v pohode a naposledy v den porodu, ked som mala kontrakcie kazdych 6 minut mi robili resekciu osmicky co ma sialene bolela a trpla mi polovica hlavy.

zdenulkam
20. máj 2013

@egyptanka a našla si dobreho zubara/zubarku ?
ako si prekonala ten strach ?
ja si myslim ze ked jej narkoza pomoze prekonat ten strach tak preco nie 😉

egyptanka
20. máj 2013

@zdenulkam vyskusala som niekolko zubarov. Pomohlo mi vsugerovanin, ze pokial to nevysiesim tak ta bolest bude este horsia.

sunshine85
7. jún 2013

u nas v rodine sa to absolvovalo, ale este ked boli SK a islo o zakrok, kde sa trhali dva zuby, jeden bol zrasteny s okostnicou a cele to vtedy vyslo na nejakych 13000SK.

kalexis
18. jún 2013

ahojte, ja mam tiez problem so zubami, a tiez by som chcela osetrenie zubov v narkoze ale ide o trhanie jedneho velmi bolestiveho zubu, a 2 osmiciek, bolest zle znasam. zubara sa sice nebojim a ani trhania. ibaze tiet zuby ma bolia a aj zubarka ma zo mna stres ked mi ho naposledy snazila vrtat tak som jej kopla do nastrojov no hroza, a to mi dala naozaj vela anestezie ,4 injekcie a mala nachysanu dalsiu pre pripad ze by bolo nutne trhat.
takze ak mozem poprosit niekoho kto ma naozaj skusenosti s trhani alebo osetrenim v narkoze, udem vdacna za kazdu skusenost.
pre tych co si myslia ze je to vyhodenie penazi.....niekedy nie, niekedy je lepsie ked je clovek mimo hlavne pri komplikovanych a bolestivych zakrokoch. vsetci sme uz poculi strasne pripady o sekani stoliciek len v lokalke ktore trvalo hodinu a viac.....

uankab
18. jún 2013

@alica258
@kalexis ahojte baby, da sa to... moja znama to dala robit pre svojho syna, ktory by nesiel k zubarovi ani za svet, ma cca 15 rokov a dost pokazene zuby, robili mu blomby v celkovej anesteze.. myslim ale ze to nespravia normalne u zubara, pretoze tam musi byt pritomny anestolog, najskor musite pohladat nejake sukromne centrum (on to mal robene tusim v nitrianskej nemocnici) a stalo ich to cca 10tis ale to bolo niekolko rokov dozadu..

ja som mala vsetky 4 osmicky trhane (vysekavane) minuly rok v celkovej anesteze, vo Zvolene (sukromne zubne centrum), za anestezu sa vela plati, ja som platila cca 1000 EUR (vytrnutie zubov bolo 100EUr kazdy a zvysok anesteza), ale bola som v nej myslim 3 hodiny, napamatam sa presne (nevedeli ma zobudit)...

matka3175
6. mar 2016

Dobry den chcela by som sa informovat kde robia zuby pod narkozou mam panicky strach zo zubarov a chcela by som si dat porobit zuby mam ich vylamane a korene mam dnu ako prebieha postup a co to stoji som rozvedena byvam v podnajme a je to dost financne narocne dalo by sa to aj postupne splacat ? Dakujem za info

katulienka17
6. mar 2016

@alica258 , pozri http://www.zubar.sk/ Mojej dcere tu bol robeny zakrok v celkovej anesteze. Maximalna spokojnost. Stalo nas to cca 1000 eur. Trhal jej dva zuby a 4 blomboval. Samozrejme je potrebne absolvovat pred zákrokom predoperacne vysetrenia.

janulkaa333
11. apr 2019

Zdravim podstupil tu niekto v nedavneh dobe extrakciu zubov pod celkovou anestezou v KE v novej nemocnici????