Polyp na kŕčku maternice. Mali ste taký problém?

lienka2
26. apr 2006

Dievčatá, bola som na preventívnej prehliadke u gynekologičky a oznámila mi, že mám polyp na krčku maternice. Dosť ma tým zaskočila, teraz musím čakať na výsledky z cytológie, ktoré budú o dva týždne 😒 a riešiť to budeme až potom. Na internete som si už o tom našla nejaké informácie, ale chcela by som vedieť, či s tým máte niektorá osobnú skúsenosť. Vďaka 🙂

renka77
1. nov 2010

@iwusska to teda bude ok 😉 vcera som zase trochu zakrvacala a vysla aj mala zrazeninka,pravdepodobne hematom,s tymto mam problemy od zaciatku najskor som 3 tyzdne vkuse spinila,z toho hematomu,teraz raz za cas takto krvacam,preto musi ist ten polyp prec,lebo viac menej to je aj z neho,zajtra si idem po tehu knizku,tak sa dam hadam aj pozriet 😵 budem zase pokojnejsia 😉

renka77
8. nov 2010

@iwusska ahoj uz som doma z nemocnice,z jedneho dna boli styri,ale aspon som si oddychla 🙂 a nechala sa obskakovat 🙂 mala som ist v piatok,ale vo stvrtok som zacala krvacat,tak ma prijali hned a v piatok mi to odstrihli,trvalo to mozno 2 minutky nic som necitila,ani som nekrvacala,len trolinku spinila,som zvedava,ci aj teraz budem krvacat sem tam,babetko je ok robili mi utz,asi je zbytocne ist pod narkozu,na taku kratucku dobu 😵 je tam skvely personal,nemozem sa stazovat,zatial 😀

iwusska
8. nov 2010

@renka77 moja to som rada ze uz mas "po" drzim palce, aby uz vsetko bolo v poriadku a ty si nozes vychutnavat tehulkovanie 😵 mna to caka niekedy v decembri 😝

l.lara
1. dec 2010

ahojte. ja som tehu a tiez som mala polyp. casto som krvacala, alebo spinila, tak mi ho lekar ambulantne vybral bez umrtvenia. vobec to nebolelo. 🙂

lucicek1
8. mar 2012

@l.lara ahoj prosím ta a ten polyp si mala už ked si bola teho. ale pred tým než si otehotnela?Nemože tento zakrok plodu uškodit? vďaka 🙂

megy
8. mar 2012

také se přidám, měla jsem dr. na dvě věci - při užívání antikoncepce jsem neustále špinila, krvácela, po styku to bylo ještě horší.. pak jsem se naštvala a antikoncepci vysadila, ale dr. s tím nic nedělal. krvácela jsem a špinila střídavě x měsíců až jsem šla k druhému, nynějšímu dr. a výsledek? biopsie, polyp, 2x vaporizace čípku. během těhu jsem bez problémů. rozhodně nic nepodcenit a chodit na kontroly, jinak se to může vyvinout v předrakovinný stav

l.lara
8. mar 2012

@lucicek1 uz ked som bola tehu. a zakrok nemoze uskodit 🙂

annamarialea
30. okt 2012

ahoj , ja som práve včera prišla od gynekológa kde mi zistil polyp na krcku...mne odstanovali pol krcku asi 3mesiace po porode , v 23 rokoch , s tým že tam bolo už ťažké predrakovinové štádium..teraz mám zas toto....lekár zobral cytoklógiu z krčka , z polypu z maternice , a povedal mi , že sa to bude musieť dať preč , navyše ako bonus dodal , že pojdem asi aj na odstranenie tej casti krcka , ktora mi este ostala...takze moje sance na dalsie tehotenstvo sa riadne znizili....

hana9
18. feb 2013

@rosienka Ahoj, prosím, kde Ti robili odstránenie polypu - hysteroskopiu bez celkovej narkózy ale len s epidurálkou /alebo spinálnou anestéziou ako sa dáva pri cisárskom reze?/ V ktorej nemocnici a prípadne aj meno lekára, ďakujem za odpoveď.

mamartinka
18. feb 2013

@hana9 Ahoj.Odkial si z okresu Senica.Ja zo Skalickeho okresu a tento polip som tiez mala.Budu tomu uz 2 roky 23.02 co mi to v Skalici robily.Teba to tiez caka ci preco sa pitas.Ja som bola uspata a robily mi to 2 a pol hodiny.Mne robily laparoskopiu spolu z hysteroskopiou.V utorok som nastupila v stredu robily a v piatok sla domov.Tie 4 dni tam musis bit.Mne vobec nic nebolo a na druhy den uz labzovala po staolicke a ladila tv na izbe.Az v nedelu uz ked som bola doma som vracala asi este s tej narkozy a zo vsetkeho.Ale v nemocke vobec nic mi nebolo po zakrokoch.A zatial som ani neotehu uz 6 rok sa snazime.Vy mate deti?

hana9
18. feb 2013

@mamartinka Martinka, ja by som to chcela ale tak, že ma neuspia, ale len odspodu dole omrtvia /spinálna analgézia alebo epidurál, tak ako to robili rosienke/. Ja mám 2 malé polypy do 1 cm, trvá to vraj len chvíľku. Spinálnu analgéziu som mala v skalickej nemocnici, keď som mala cisársky rez, mám 1 syna, o ďalšie sa už nesnažíme, ale predtým som žiadne polypy nikdy nemala, až teraz v 36 rokoch.

mamartinka
18. feb 2013

Tak to uz potom neviem kde robja.A preco si to chces dat odstranit ked uz neplanujete babo.Ti lekar navrhol ze to musi ist von ci ti to robi problem neaky?Podla mna ak ti to nerobi neaku sarapatu a neplanujete babo uz by som si to tam nechala.Mne keby sa to vratilo si to aj tak som aj tak nedam uz odstranit.Nech to tam je ked by mi to neako nerobilo inak zle.Ved som aj tak neotehu doteraz a to mi povedali ze aj to moze bit pricina preco sa nedari.A nepodarilo sa ani ked to odstranily.Snad ti teda niekto poradi.A preco nechces bit uspata.

hana9
19. feb 2013

@mamartinka Mám strašne silný menzes, vraj to môže byť z tých polypov a ešte k tomu sa to má vyberať, lebo to treba poslať na histologiu, či to nie je rakovinové. Radšej si to daj vybrať. Ja proste nechcem byť uspaná, lebo sa toho bojím, radšej by som bola len odspodu dole umrtvená spinálkou ako som bola pri cisárskom reze. Rosienka mi odpísala, že jej to robili v zahraničí týmto spôsobom, takže u nás nie, škoda.

lenkki2412
26. apr 2013

Ahojte 🙂 chcela by som sa vás opýtať či niekto máte skúsenosti s polypmi na maternici ( mám ich 4-5 ). Lekárka mi na poslednom vyšetrení povedala, že buď otehotnejem alebo pôjdem na kyretráž ☹ Tak sme sa s priateľom rozhodli pre bábätko 😉 , tak ešte pôjdem na hormonálne testy a potom už začneme na tom pracovať... 😉 len neviem či nebude problém s otehotnením.... ☹ Nemáte s tým skúsenosť niektorá? Myslím otehotnenie s polypmi...

maxilienka
12. máj 2013

ahoj @lenkki2412 ja mam skusenost, ze polyp je lepsie vybrat - tiez sa snazime o babatko (uz 5 rokov). Ja mam za sebou uz jednu operaciu polypu - pred 1,5 rokom. Teraz mi moj gyn. zistil opat polyp a musi ist von, takze ma caka operacia v celkovej anesteze (polypy sa zvyknu vracat). Operacia nie je hrozna - rano ma prijmu a poobede pustia domov. Nie je coho sa bat. Polyp zavadzia pri uhniezdeni vajicka - preto je tam nizsia pravdepodobnost tehu. Tak ja dufam, ze po odstraneni sa to uz podari...

mirasierra26
11. júl 2013

Ahoj neviete mi poradit ci po operacii polypu krcka maternice je narok na kupelnu liecbu ? Dakujem.

mamartinka
11. júl 2013

@mirasierra26 preco by si mala ist po zakroku na kupelnu liecbu?Mas este neake problemy okrem polipu?

mirasierra26
11. júl 2013

Polypy sa mozu vracat a je dobre to preliecit poriadne. Ale chcela som vediet ci je narok na kupelnu liecbu po operacii ? Niekto mi hovoril ze po kazdej operacii je narok na kupele. Len sa to neviem nikde docitat.

mischelag
22. aug 2013

Ahojte, hľadala som na nete témy o tomto probléme, až som našla tu vás 🙂 Ja mám taký opakovaný problém, pred štyrmi rokmi som musela podstúpiť zo zdravotných dôvodov potrat, o dva roky na to sa mi vytvoril polyp na maternici, ktorý mi vybrali. Včera mi doktorka po ďalších dvoch rokoch našla ďalší polyp, ktorý musí von. Už som z toho zúfalá, bud. rok sme pomaly chceli začať pracovať na bábätku ale mám strach :( Je tu z vás nejaká čo sa tiež pasovala s takýmito problémami?

zuzuliak1981
5. okt 2013

@lenkki2412 ahojcek, ja som polyp nemala nikdy zistené, snažili sme sa takmer rok o babo, až na prvom vyšetrení v CARe mi dr povedala, že tam mám polyp, že sa na to pozrieme po MS, to som bola 27 DCO, MS do dnešného dňa nedosla, mešká cca týždeň, 4 testy pozitívne, v utorok idem na krv, tak dúfam, že ten polyp nebude robiť problém

maria2009
27. dec 2013

@mischelag ahoj, bola si na tom opakovanom zákroku? Ja som práve dnes prišla z nemocnice, kde ma poslal môj gynekolog na odstránenie polypu na maternici. Pred tromi rokmi mi polyp odstraňovali na krčku maternice. Nakoľko histologické výsledky boli negatívne, lekár na prijímačke mi povedal, že operácia nie je nutná. Tak teraz neviem - ísť či neísť. Dôverujem môjmu gynekologovi, ale tiež ma tento lekár prekvapil, keďže je prítomý pri operáciach, tak asi vie o čom hovorí ☹

janka1969
2. feb 2014

čitala som vašu stranku a chcem sa k nej pripojit,som uz druhy rok po operacii oboch prstnikov,polypov,no pretym som absolvovala operaciu krčka maternice,obe operacie boli uspešne,ale pre ženu je to po psychickej stránke veľmi neprijimne ale ked mate podporu od rodiny je to fajn akurat som dost pribrala lebo sa hormony zblaznili ale ked je nejaky problem treba ho hned riešit ja som išla už neskoro teraz ma čaka operacia pruhu dufam že bude ok.

kaja123456789
6. sep 2014

Ahojte, ja mám tiež pred operáciou polypu. Má niektorá z vás skúsenosť s nemocnicnou v TN? Aký čas by som tam mala byť? Doktor ma ubezpečuje, že je to jednoduchá operácia ...

nikoletanagyova12
25. nov 2014

ano ja ho mam a idem na kiretas samozrejme ze to musia odstranit a to hned netreba to zanedbat.

nikoletanagyova12
25. nov 2014

ja co vjem tak vten den by ma mali pustit robia to 15min. az 20min. aj ja mam strach.

mamartinka
25. nov 2014

@nikoletanagyova12 nemas mat z coho strach a nic to nieje.Ja to mam 3 rok za sebou laparku a hysteroskopiu zaroven.Tiez som mala polip a bola som 4 dni v nemocke.

juliakamenska
13. júl 2015

@l.lara a ked ho odstranili,ako to prebiehalo potom ?nekrvacali ste...

l.lara
13. júl 2015

@juliakamenska nie. vsetko bolo v poriadku 🙂

juliakamenska
13. júl 2015

...ale do 5 dni sa ma dostavit menštruacia, či nie? a o 14-20 dni sa chodi ku svojmu doktorovi.

michaelamedova
2. sep 2015

Ahojte tak aj mne gynekologicka na sone povedala ze mam polyp na krcku matrnice adi 1,7 cm ale doktor pti odbere cytologie tiez robil nejaku fotku krcka robi to pravidelne a ten mi nic nepovedal.tiez by dom edte chcela babatko mame 4 rocneho synceka ale edte by som hefno chcela..budem este moct mst deticky ak mi to odstrania?