Polyp na kŕčku maternice. Mali ste taký problém?

lienka2
26. apr 2006

Dievčatá, bola som na preventívnej prehliadke u gynekologičky a oznámila mi, že mám polyp na krčku maternice. Dosť ma tým zaskočila, teraz musím čakať na výsledky z cytológie, ktoré budú o dva týždne 😒 a riešiť to budeme až potom. Na internete som si už o tom našla nejaké informácie, ale chcela by som vedieť, či s tým máte niektorá osobnú skúsenosť. Vďaka 🙂

mamartinka
2. sep 2015

@michaelamedova a preco by si nemohla.Kludne mozes aj s polipom otehu.Nikde nieje pisane ze nemozes.Mne tiez pred 4 rokmi odstranovali ale tehu niesom dodnes.Ked by ti to robily nech ti spravia aj prefuk zaroven.Nic to nieje.Teraz vsetko robia laparkou.

michaelamedova
3. sep 2015

@mamartinka aha dakujem ja som doteraz nic take nemala tak som sa dost vystrasila...a preco si nebola tehu?ci bol este nejaky iny problem ak nechces neodpovedaj😐 len sa pytam ☺

mamartinka
3. sep 2015

@michaelamedova no zatial sa nam neako uz 9 rokov nedari.Ale snad aspon jedinacika sa raz dockame.My sme zdravy podla lekarov len mne zistily viac muzskych hormonov ako zenskych a netvoria sa mi vajicka ci co.Ale liecena niesom nijako nakolko sme v zahranici.Ale chcem skusit este Pani Anku Kopacovu bylinkarku tak uvydime.

michaelamedova
4. sep 2015

Budem drzat palce nech sa coskoro zadari ..dakujem ☺

katkabg
17. máj 2017

Maminky....smiesne nesmiesne ale kvoli ovulacii si kazdy mesiac kontrolujem krcok,vcera som si tam nahmatala gulicku ako sosovica velku.Letela som k doktorovy a ten mi povedal ze to je polyp.Prezeral ma ooriadne z vnutra.Inak krcok je v poriadku.Som sa hrozne zlakla,o tyzden letim do zahranici a vratm sa az o mesiac a pol,a vtedy mi ho odstrania,konzultovala som to z doktorim povedala ze by to nemal byt problem odstranit to po mesiaci a pol.Mozem si vybraat uplne uspanie alebo len lokalnu anestezu.Mate skusenosti?Velmi sa bojim no som stastna ze som to odhalila.Kedze ma tam dnu nic neboli,keby som sa nesledovala ani by som to nezistila.dakujem za rady

mamartinka
17. máj 2017

@katkabg Nic by sa nestalo ak by si ten polip si odstranit nedala.Ine je ked sa snazis otehu.Vtedy aj polip moze branit otehotneniu.Ja som tak polip mala a odstranily mi to este v 2011 laparoskopiou plus spravily aj prefuk vajecnikov.V utorok som nastupila v stredu odstranily plus hysteroskopiu a piatok sla domov.No niekde to robia aj tak ze jeden den prides psravia a ides este ten den alebo nadruhy domov ak je vsetko v poriadku.No mne sa ani potom ale nepodarilo otehu.Niektore su ale vynimky ze sa im podari aj do 2 mesiacov otehotniet.No u nas zial nie.Je natebe ci si to odstranit das alebo nie.

katkabg
17. máj 2017

@mamartinka hej ja zijem v bulharsku a musim letiet na slovensko lebo doklady mysim podat nove uz a az ked sa vratim mozem ist na to odstranenie.Ja som sa hrozne zlakla hned na rakovinu clovek mysli,no doktor ma ubezpecil ze krcok mam v poriadku.Len tento polim malinky mensi ako hrasok,neboli,vyhaza z hrdla hrcku.Jedine mi povedal ziadny sex dovtedy nech mi to neprasne aby sa to nezajrvacalo.Sex nebude ved budem dva mesiace mez muza.Ja druhe dieta nechcem.Takze to by mi ani tak nevadilo.Len sa bojim aby sa nezhorsilo ci daco take.Ox ale tak som rada ze som sla k doktorovy.Ale ako fakt keby som si to nenahmatala ani neviem ze to tam mam

mamartinka
18. máj 2017

@katkabg no ja som tiez zas v Irsku.A vies co je zvlastne.Ze na prvy krat ti to gyn nasiel ten polip.Mne to kontrovali 3 gyn a ani jeden to nenasiel.Az sme isly na umele tak tam mi to lekarka nasla.Dovtedy nikto nic a keby nie umeleho asi dodnes chodim s polipom.Tak drzim palce a nech to dobre hlavne dopadne vsetko.Drz sa.

katkabg
18. máj 2017

@mamartinka ako dnes som si homuz nenahmatala....tak teda fakt nechapem

naty_misko
7. jún 2017

ahojte baby ja som mala pred 6 mesiacmi tiez taky problem mala som polyp na krcku maternice a my ho odstranili bolo to dost desive ale som to vydrzala ..lenze problem je v tom ze sa to moze opakovat a toho sa bojim ze my to zase budu odrstranovat mal niekto uz taky problem ze sa to objavilo zase ?

katkabg
6. júl 2017

@mamartinka ajoj len sa chcem opytat,moze existovat ze by polyp pocas menstruacie odisiel a j s menstruaciou?lebo mi zmizol polyp po menstruacii,a teraz mam znovu pred menstruaciou a znovu som to nahmatala,tak som zvedava ci to zmizne po nej

katkabg
8. júl 2017

Tak ja neviem,druhy krat sa mi objavil,a druhy krat zmizol,v podobe spinenia....nechapem uz.Hlavne ze som mala ist na operaciu.

reni1512
7. aug 2017

Ahojte je tu niekto komu vyberali polyp z krcka po 1.trimestri?dik

lienqa
24. okt 2017

Rada sa pridám ku tejto téme, už rok mi gyn. sleduje polypy na krčku maternice, akurát len teraz na poslednej prehliadke mi povedala, že zrejme pôjdem na kyret, že bude to lepšie. Čakám aktuálne na výsledky zo steru, že ak sa neozvú tak to bude dobré 🙂
@mamartinka chcela som sa ťa opýtať, prosím ťa prečo až 4 dni v nemocnici pri tom zákroku čo si písala, či to bol iný zákrok? Nemám inak problémy nekrvácam mimo cyklu.
@naty_misko a odstránili prečo? lebo si mala ster zlý? alebo si krvácala mimo cyklu? Nechápem podľa čoho sa rozhodujú 🙄 verím plne mojej gyn. len nechápem tomu

mamartinka
25. okt 2017

@lienqa Neviem sama preco.Mne to robily v Skalici na gyne a tam sa tak 3 az 4 dni lezi.Mne mali odstranit len polip no robily mi aj prefuk uz pritom aj hysteroskopiu.Snad keby nastali po operacii neake komplikacie tak preto sa tam lezi.Ale niektorym to spravily napriklad vyskrab rano a vecer isly domov.

lienqa
26. okt 2017

@mamartinka Ďakujem ti veľmi pekne za odpoveď.. ❤ možno preto viac dní , lebo ti robili viac zákrokov, polypy sa ti vrátili, či už si mala kľud potom?

mamartinka
26. okt 2017

@lienqa zatial mam klud.Nevratilo sa to spet.

katkabg
31. okt 2017

Mne to zase zmizlo samo....nechapem ako

lienqa
2. nov 2017

@katkabg mojej mame to takto zmizlo, jeden mesiac to tam mala na druhý kontrola po menzese a nič, len mne nie a nie zmiznúť 🙄

mamartinka
16. nov 2017

@lienqa ahoj.Tak ako si dopadla?

lienqa
20. nov 2017

@mamartinka ahoj, tak ster bol fajn, že stále budeme sledovať len 🙏

katkabg
28. dec 2017

@lienqa ano zmizlo;a teraz uz nic nemam ani to nerisim.... no dost ma to vydesilo😲

lienqa
29. jan 2019

Takže dievčatá u mňa zmena.. Po preventívnej prehliadke ma poslal môj dr. do nemocnice. Dnes som si išla 'po termin' a doktor na príjme, že však načo by ma uspavali, že to urobia ambulantne. 😁 Takže ' polypcek' vybral, už len čakať na výsledky z histologie. Trošku to krvacalo, na otázky kedy sa môžeme snažiť o 👶 mi povedal, že už aj zajtra 😳

katkabg
2. feb 2019

@lienqa teeeda tak drzim palce ;))) ja zatial polyp uz novy nemam...klop klop

monmj
29. mar 2021

@lienqa ahoj, nahmatavam si uz nejaky cas hrbolcek na krcku ale niekedy tam je a niekedy nie
Ked mam krcok zosunuty tak ho hmatam a ked je vyssie tak tam hrbolcek nieje, dnes som si nahmatala ale dva... aj ked som nedavno bola na cytologii a vsetko je ok, mam stres z toho... tato tvoja posledna sprava ma ukludnila, pretoze my sa snazime o babatko a este mi zistili ureoplazmy tak na to berieme ATB a ked som si teraz nahmatala neviem presne co ale snad iba nejaky polyp ktory odstrania uz mi napadali vselico, ze zasa budeme odkladat babatko atd...
Dakujem

lienqa
29. mar 2021

@monmj ahoj, buď v pohode 🙂 malo to síce zaujímavé pokračovanie u mňa ale mám doma už jeden a pol ročného zdravého chlapca 😊 otehotnela som vlastne okamžite, asi po dvoch týždňoch od spomínaného ambulantného zákroku. To som samozrejme ešte nemala pozitívny test a mala som ísť na kontrolu ku svojmu gyn.,ktorý mi oznámil že mi to urobili zle v nemocnici a musí ma tam poslať opäť 🥴 Načo som už vlastne reagovala, že ja môžem byt tehotná. Tak sme čakali na výsledok testu a teda už pokračovanie vieš. 😁 Počas tehotenstva mi to našťastie žiadne komplikácie nerobilo. Držím palce 🌹

monmj
1. apr 2021

@lienqa
Ja som si to na druhy den skontrolovala znova a uz tam nic nebolo🤷🏻‍♀️
Neviem teda co to mohlo byt
Stretli ste sa s tym uz niektora?
Bola som pred necelym mesiacom na kontrole aj cytologiu mi robili kontrolnu a vsetko v poriadku...

katkabg
2. apr 2021

@monmj aj mne ako sa objavil tak aj zmyzol.A to mi ho chceli operativne dat prec 😂