Polyp na kŕčku maternice. Mali ste taký problém?

lienka2
26. apr 2006

Dievčatá, bola som na preventívnej prehliadke u gynekologičky a oznámila mi, že mám polyp na krčku maternice. Dosť ma tým zaskočila, teraz musím čakať na výsledky z cytológie, ktoré budú o dva týždne 😒 a riešiť to budeme až potom. Na internete som si už o tom našla nejaké informácie, ale chcela by som vedieť, či s tým máte niektorá osobnú skúsenosť. Vďaka 🙂

singid
26. apr 2006

ahojky lienka, tak tahle diskuze přišla vhod, já byla minulý víkend na pohotovosti na gyndě kvůli ostrým bodavým bolestem v přirození a zjistili mi polyp v močové trubici... není to tedy to samé co máš ty. Já jdu za 14 dní na cystoskopii, kde mi je budou odstraňovat a rovnou juknou jestli tam nejsou další. Pak budu muset taky vyčkat na výsledky, ale co jsem se dočetla, tak polypy jsou nezhoubné nádory, riziko karcinomu nastává až když jsou v těle moc dlouho (nikde jsem se nedočetla jak dlouho) a nebo když začnou zlobit - krvácet a tak a následně se pak musí chodit na kontroly jestli se tam zase nedělají... ale díky přístupu doktorky jsem se uklidnila - koukla a řekla, to je dobrý, to se vyndá, nic jinýho se dělat nedá a pak to zase bude ok 😉 tak jí musím věřit...

adkag
27. apr 2006

ahojte, moja mamina mala polyp na krcku maternice a vyberali jej ho, lebo ako pises, singid, je to nezhubny nador a je tam riziko karcinomu. chvilocku sa to liecilo po zakroku,ale je to len jednoduchy zakrok, ktory vedia niekde spravit aj ambulantne. treba s tym nieco robit, ale nebojte, budete v poriadku 😉

lienka2
autor
27. apr 2006

adkag, ja som práveže čítala, že sa to robí v celkovej anestéze hoci to trvá len nejakých 10-15 minút 😒
ako dlho sa Tvoja mamina liečila po zákroku? My sme totiž plánovali niekedy na jeseň začať pracovať na bábätku, a teraz som dosť smutná z toho všetkého ☹ minulý rok sme to už raz odložili ☹
neostáva mi iné, len čakať na výsledky a potom sa uvidí.. dúfam, že nebudem musieť meniť plány a nakoniec to všetko dobre dopadne 😉

adkag
27. apr 2006

lienka, presne podrobnosti neviem,ale nebolo to dlho. vacsinou to robia v nemocnici,ale my mame znamu gynakologicku a ta povedala mamine,ze nech sa neboji,to je jednoduchy zakrok, ze ak chce,jej to spravi ambulantne.ale asi to nie je zvykom.
lienka, neboj dockate sa babatka,my sa tiez snazilkujeme asi 3 mesiace a zatial nic,ale sak trpezlivost ruze prinasa, tak nam snad babatko 🙂

talls
27. apr 2006

Mela jsem spatne cytologicke stery a PAP viry a taky mi delali zakrok na cipku, bala jsem se jako hrom, ale nic to nebylo, narkoza asi na pul hodinky, nic mne pak nebolelo, byla jsem v nemocnici par dni, ale v pohode. O mimi se zatim nesnazime, ale snad to bude OK, sestra na tom byla taky a ceka druhe krasne miminko 🙂 Tak holky, nebojte se niceho, hlavne, kdyz "tu nasi" budeme mit zdravou.

adka_z
13. máj 2006

Ahojte, 24.4. som bola u lekára, pretože ma akosi už mesiac pobolievalo v podbrušku. Mala som aj nejaký výtok. Posledné mesiace pred menštruáciou, vždy tak týždeň som mala špinenie, kým sa mi menšt. riadne rozbehla. Taktiež som sem-tam po styku mala krvavý výtok. Lekár mi zistil polyp. vravel, že sa to dá odstrániť aj ambulantne, ale je to lepšie pri krátkej anestézií.25.4. som nastúpil do nemocnice. Zákrok trval cca15 min. Na druhý deň som bola doma. Zatiaľ ešte čakám na výsledky, snáď to bude O.K. Mám 32 rokov, 13 ročnú dcérku a ešte by som chcela bábätko. Máte niektorá skúsenosti s týmto problémom a ďalším možným otehotnením? Ďakujem. 🙂

majdula
14. máj 2006

Takze: ja mela polyp na deloznim cipku v 28 letech. Zakrok (vypaleni) mi delali "zaziva", bez narkozy na klinice, trvalo to chvilicku, bylo to dost neprijemne (bolest chvilku vydrzim, ale spis ten pocit je dost hnusny), ale zenska snese horsi veci 🙂 Moc se tedy netvarili, ze to maji delat holce, co jeste nema deti (pak snad mohou byt problemy), ale nakonec mi to udelali a doufam, ze problemy s miminkem ted nebudou...

majdula
14. máj 2006

Jo a mimochodem, ten polyp byl duvodem ke zmene gynekolozky 🙂 Chodila jsem k ni snad 10 let, prijemna, sikovna, jeste jsem tam byla na cytologii (kdy se dela ster z delozniho cipku!!!) a pry vsechno v pohode, jako obvykle...
Za tyden jsem chytla v bazenu nejaky "kykyrys" (tradicni vytok po koupani, takze uz radsi plavat nechodim) a sla pro tabletky... Zminena doktorka mela dovcu a tak jsem musela k jejimu kolegovi, co ji zastupoval a ten se pta: Jak dlouho jste nebyla na vysetreni? Rikam ze pred tydnem - neveril mi 🙂 Pry tam mam ten polyp aspon rok a dr. by si toho musela vsimnout! No, pripadala jsem si jako nejaka smudla co nechodi na prohlidky. Chapete to? Myslela jsem, ze kdyz mi dela z cipku ster, tak si ho snad i prohlidne...
Takze to jen tak pro pouceni.

marci
14. máj 2006

Tak mě gynekoložka řekla, že mi zákrok nedoporučuje, protože jsem dosud nerodila. Mám taky vřídek na děložním čípku a s tím spojené problémy - krvavý výtok před menstruací, krvácení při styku........ Nevím, nemám z toho dobrý pocit, že se s tím nic nedělá, ale zase si říkám, že gynekoložka snad ví co dělá. Uvažuju že zkusím nějakého homeopata a jeho léčbu

singid
14. máj 2006

to majdula: mám podobný zážitek, i když tedy s polypem v moč. trubici, který nyní již značně vyčuhuje ven (asi 5mm), již před půl rokem jsem na tom místě zahlédla něco "podezřelého", tenkého, vyčnívajícího, ale vzhledem k tomu, že jsem byla týden před tím na cytologickém vyšetření, tak jsem si říkala, že kdyby to bylo něco vážného takže snad doktor něco řekne... myslím že to neviděl (nebo se příliš soustředil jen na stěry), ale měla jsem zřejmě falešný pocit, že když jde o roční prohlídku, tak se kontroluje "všechno" (má 1. doktorka mi dokonce kontrolovala i prsa...). A nyní se polyp stal bolestivým, bolí mě celý "spodek" a ještě jsem dostala div ne vynadáno od doktora na pohotovosti, právě vzhledem k tomu, jak často prý chodím na kontrolu na gyndu... 😠

lienka2
autor
15. máj 2006

Dievčatá, tak teraz som z tých Vašich odpovedí zmätená 😖 Ja som bola u lekárky minulý týždeň, výsledky z cytológie sú v poriadku, takže zatiaľ s tým nič robiť nebudeme, že môžem pokojne spávať a vôbec sa tým nemusím trápiť, keďže som zatiaľ nerodila, tak asi do toho nechce zbytočne rýpať, keď to nerobí problémy, o dva mesiace mám ísť na kontrolu, tak dúfam, že aj potom to bude o.k. , keďže v auguste ideme na dovolenku a chceme začať pracovať na bábätku. Našťastie nemám také problémy ako písala Marci, keby mi lekárka nepovedala, že to mám, tak ani neviem, našťastie 😉 Spím síce pokojnejšie, ale niekde tam vo vnútri je stále taká pochybnosť... 😖

adkag
15. máj 2006

ked tak rozmyslam nad tym, aj ja mavam podobne priznaky, ako pisete vy, spinenie asi 3-4 dni pred MS a tiez tak 1-2 krat do mesiaca krvavy vytok po styku. to su priznaky polypu? moja lekarka to prisudzuje mojim hormonalnym problemom, mam vysoky prolaktin, na spodnes hranici hormon stitnej zlazy a estrogen. beriem zatial lieky na znizenie prolaktinu, podla krvnych testov mi zabrali, prolaktin sa znizil, ale stale mam to spinenie pred MS. tak neviem, ci ten problem nebude niekde inde. z akeho vysetrenia sa da zistit ten polyp? v piatok mam ist na ultrazvuk, tak sa jej skusim spytat, ci to nemoze mat takuto pricinu.

lienka2
autor
15. máj 2006

adkag, mne to zistila pri preventívnej prehliadky, proste pozrela dnu 🙂 potom mi robila aj vaginálny ultrazvuk, ale to skôr chcela zistiť, či je všetko v poriadku s vaječníkmi a vajcovodami, či tam nie je nejaká cysta.. ja si ten polyp aj cítim prstom, je to taký malý hrbolček na krčku.
To Tvoje špinenie pred MS by som asi tiež pripísala hormónom, ale krvavý výtok po styku by nemal byť pokiaľ nepraktizujete nejaké sado-maso 😀 Myslím, že pri bežnej prehliadke by to mal lekár zistiť, ale ako som čítala predošlé príspevky, tak nie vždy je to pravidlom 😠 potom načo tam pozerajú? 😠 ale v každom prípade za opýtanie sa nič nedáš 😉

adkag
15. máj 2006

ja som bola na preventivnej prehliadke asi pred dvoma mesiacmi,ked mi zacali tie problemy so spinenim pred MS a nic mi nezistila,iba tie hormony,tak neviem. co sa tyka krvacania po styku,tak beriem leiky na znizenie prolaktinu,a vraj to moze byt aj z toho.uvidim v paitok,poviem jej o tychto problemoch a uvidim,co mi povie.

peha
15. máj 2006

ahojte
lienka - nestrachuj. ja som prezila strasne stresy, ked mi cca pred rokom nasli 2 myomy na maternici. malinke, nezhubne, neskodne, ale to cakanie na testy.....
doktor povedal, ze pokial som aspon raz nerodila - nakolko su stale rovnake, nehybu sa, nerastu, nic s nimi nerobit. len ak by som o to vyslovne ziadala. no jeho odporucania su nerypat do toho. zakrok sa inak da robit aj ambulatne pri lokalke, aj pri total narkoze, zalezi od pacietnky co preferuje. inak s narkozami uz mam osobne skusenosti, na vyber ti daju napriklad aj pri operacii chrbtice!!! nezartujem, proste su taki ludia, co nemozu, alebo nechcu narkozu, tak len lokalka. ... ale to je o inom.

hlavne - pohoda, klud a nemysliet na to. pravidelne kontroly - ja chodim na ultra raz za 3 mesiace. a teraz planujeme babo, a potom sa rozhodne, ze co stym. takisto budem rodit cisarakom kvoli chrbatu, a neodporucal mi naraz aj porod , aj vybratie myomov, ze s odstupom kvoli velkej strate krvi.

hlavne pozitivne mysli, moj lekar mi povedal, ze velmi vela zien to ma, ze to v prenesenom vyzname ako zit na tvari s bradavickou, je to akesi zhrubnutie koze, sliznice, ktore jednoducho treba sledovat, nie za kazdu cenu odstranovat.

mne trvalo par mesiacov, kym som sa s tym vyrovnala - potom ma odrovnal chrbat a bolo 🙂)))) 😀 😀

lienka2
autor
16. máj 2006

Peha, tak to si ma teraz fakt ukľudnila 🙂 ja som sa tiež dočítala, že je to celkom bežné, ale predsa ide nie o veľmi príjemnú záležitosť, hlavne keď plánujeme bábätko a zrazu také niečo.. poriadne ma to zaskočilo. Aj lekárka ma ukľudnila, takže dúfam, že to bude v pohode 🙂 a naše plány nič nenaruší 🙂

adkag
16. máj 2006

lienka,drzim palceky,nech sa tocim skor podari 🙂

lupita
16. máj 2006

adkag: také jsem občas krvácela po styku a při prohlídce mi doktor oznámil, že mám chronický zánět v čípku. Nijak jinak se to neprojevovalo, nic mě nebolelo. Ale trvalo to takhle rok, a pak mi doktor doporučil plastiku čípku. I přes lokální znecitlivění to bylo dost bolestivé. Výsledky nedopadly ale tak jak bych si představovala: středně těžký předrakovinový stav. Dost mě to vzalo, ale lékař mě uklidnil, že tím jak se ta plastika provedla, tak ty špatný buňky prostě vypálil ... No, teď po kontrole po 5-ti měsících od plastiky, jsem úplně v pohodě, byla jsem už i na prohlídce a cytologie je úplně v normálu a i ze vzorku z čípku se mi neprokázaly už žádný změny, jen zdravé buňky. Nechci nijak strašit, tohle je můj případ a je to hrozně individuální, ale nezahrávala bych si s tím. Ať tě doktor prohlédne a zeptej se ho na všechno, od toho tady přece jsou...

adkag
16. máj 2006

lupita, ale ja som mala cytologiu v poriadku,tak snad to nnebude ono. ci to sa neda zistit z cytologie?

lupita
16. máj 2006

Myslím, že se to dá zjistit, byla by zvýšená. Tak v tom případě to u vás byla divočina 😉 Já jsem tě opravdu nechtěla vyděsit, jen jsem napsala mou zkušenost. 🙂

adkag
16. máj 2006

no praveze ani divocina to nebola, neviem,z coho to mohlo byt.lekarka mi vravela,ze niekedy sa stane,ze moze prasknut nejaka cievka. a teraz to mam zrejme z liekov,co beriem, vraj sa moze aj mimo MS vyskytnut spinenie, ked ich beriem 🙂 .

lupita
16. máj 2006

i to je možné, protože mě se taky doktor ptal, jestli jsem nedělala něco namáhavého.

peha
16. máj 2006

ahojte
suhlasim s lupitou - hlavne si to preberte s lekarmi, pretoze my tu toho moc nevyriesime, len sa mozeme vzajomne podporit a povymienat si nazory.
a hlavne - uz som to niekde pisala - mam dobru skusenost konzultovat nezavisle aj u ineho lekara. a takto to robim so zubami, gyn., chrbticou - vsetky dolezite i menej dolezite veci - aj akupunkturu riesim takto. skuste to a uvidite, ze budete pokojnejsie.
ps - vraj sa daju aj myomy riesit akupunkturou - prave som v procese, tak po nejakom case dam vediet. aj ked voci tomu som asi trochu skepticka, ale mozno to vyjde. ale urcite to pomaha na bolesti hlavy, senne nadchy a vselijake blbosti, ktore nas sprevadzaju snad od detstva...
a lienka - nebojkaj sa - my ´planujeme babatko teraz v juni - zacat 🙂)) a hlavne pozitivne mysliet 🙂

adkag
16. máj 2006

skusim jej o tom povedat v piatok,idem na UZV, uvidim,co mi na to povie.sak snad na UZV by videla,keby som mala problem s krckom a aj polyp.

lienka2
autor
16. máj 2006

Peha, konzultovať aj s iným lekárom.. a keď Ti každý povie niečo iné? Ja som sa napr. na internete dočítala, že sa to v každom prípade odstraňuje, lebo to môže spôsobovať problémy pri otehotnení.. a tu zasa som sa dozvedela a aj lekárka sa tak vyjadrila, že nie, kým nebol pôrod 😖 tak si potom vyber.. myslím, že keby som išla aj za inými lekármi, tak by som bola ešte viac zmätená 😒 samozrejme, že keby som mala pocit, že to lekárka "odflákla", tak by som išla inam, ako som to už raz urobila. Tejto lekárke našťastie verím od začiatku 🙂
Dievčatá, tak si držme palce, aby nám to všetkým dobre dopadlo 🙂

adkag
16. máj 2006

peha, lenze nijaky lekar ti len tak nepovie svoj nazor a neprekonzultuje s tebou tvoj problem,pokial nie si u neho zaevidovana. a u dvoch byt nemozes a nechcem menit lekarku kvoli tomu.

meluzina
16. máj 2006

Ahoj holky,
bude to znít možná "zle", ale jsem ráda, že nejsem sama.. kdo má tento problém... samozřejmě to nikomu nepřeju !!!! Taky mám vřídek na čípku, už asi od 22 let tj. 6 let... mám už druhého MUDr... s vřídkem mi nic nedělají... jenom z něho berou stěry a kdyby se něco dělo tak bych šla na to zmrazení.... jsem z toho dost nervozni mám velký psychycký problém jen jít na prohlídku natož na nějaký zákrok ☹ každopádně za týden jdu opět na prohlídku a na stěry tak doufám, že nebudou žádné změny.... také samozřejmě MUDr. ví o tom, že zkoušíme miminko a údajně to není problém....

adkag
16. máj 2006

meluzina a ako dlho sa snazite o miminko?

lienka2
autor
16. máj 2006

meluzina, neboj sa, neznie to zle, aj ja som rada, že nie som sama s týmto problémom 🙂 a tiež mám problém vždy, keď mám ísť na prehliadku, hoci mám doktorku, ktorá je veľmi milá a sympatická osoba 🙂 darmo si hovorím, že je to ako každá iná návšteva lekára, radšej pôjdem ku zubárke ako na gynekológiu 😀 ale keď musíš, tak musíš 🙂 a keďže plánujeme bábo, tak si na to budem musieť asi zvyknúť, že tam budem chodiť častejšie ako raz za rok na preventívnu prehliadku.. 🙂 a bola som riadne vystrašená, keď som sa dočítala, že to treba odstrániť.. tá predstava, že mám ísť zasa ku niekomu inému do nemocnice... bŕŕŕ 😅

adkag
16. máj 2006

no mne skor viac vadi ta zubarka, zatial mi gynekologicka nic take zavazne nerobila,poreco by som neznasala tu prehliadku,ale co som pocula od starsich, ake zakroky niekedy robia,tak som mala dost.to by som asi veru mala fobiu ist tam.