Polyp na maternici a cysta na vaječníku

lenka07
1. júl 2013

Dobry večer chcem sa opýtať či má niektorá skúsenosti ako zvádnuť folykul.cystu4,5 cm a polyp na maternici s priemerom 55-35mm mám absolvovať operaciu alebo počkať dnes spm dostala inj.vyvolavačku vraj ako to zamosoby na moj problém ak nie bude operácia dosť sa bojím ako to dopadne ja som čakala už konečne menz.po kyrete5.6.a zas len zle správy ☹ .

zuzi0911
2. júl 2013

@lenka07 ahoj polyp som nemala ale cystu ano...prvy krat minuly rok zmizla sama na 3 cyklus bez liecby proste zmizla...no tento rok mi praskla aj s vajecnikom a museli ma operovat...ak ti odporucaju operaciu vedia preco a chod...je to lap.budes mat tri vpichy a nie je to nic hrozne...drzim ti palce...

perlaa
2. júl 2013

choď na operáciu, ja som s tým prešla a nie je to až tak hrozné, po roku ani nevido tie jazvičky 😉 drž sa

lenka07
autor
2. júl 2013

Ok ďakujem za povzbudenie veľmi si cením keď viem že je nás viac v podobnej situáciii o 10 dní vám poviem ako to dopadlo pri kontrole 🙂

mamazem
3. júl 2013

Váš stav pred aj po prípadnej operácii môžete zlepšiť prírodnými prípravkami, pozrite napríklad Gynex - namiešané byliny podľa tradičnej čínskej medicíny. Veľa sa o ňom tu na koníkovi píše, nie je to žiadna novinka... Nájdete na našom webe. Neviem zaručiť, či stihne zašlapať tak rýchlo, aby Vás nemuseli operovať. V každom prípade by mal ale Váš stav upraviť k lepšiemu. Držím palce. Viera

lenka07
autor
12. júl 2013

@mamazem ďakujem skusim to zatiaľ mi lekár napisal thiamin a noterthisten aby som brala od polovice cyklu desať dni no uvidime ja som začala brať wobenzin po 10 tbl. 3xdenne snaď to zaberie a skusim aj tie bylinky aby som nemusela isť na operaciu mám na to mesiac do ďalšiej menštruácie ak nie tak operácia je istá ☹ ☹

lili11
11. nov 2014

@lenka07 Ahoj Lenka,čitala som tvoj prispevok .Mám presne také iste problemy ako si mala ty.Diagnostikovali mi cistu na vaječniku cca 5 cm,menštruacia mi neprišla tak ako mala a keď prišla po 6 tyž.,musela som isť pre abnormalne krvacanie na kyretaž. Z vysledkou hystologie sa ukázalo,že som mala polyp.,ktorý mi pravdepodobne sposobil take krvacanie.Teraz som už znova menštruaciu už 6 tyž.,nedostala a veľmi sa toho obavam ,že to bude znova take isté.Dokt. mi vypisala papiere na operaciu tej cysty ale vôbec sa mi tam nechce.Chcem sa ťa opytať ,či si mavala opakovane krvacanie pri ktorej bola nutna kyretaž? Za ako dlho po nej sa ti dostavila menštruacia? A či si si musela dať odstraniť tu cistu alebo sa ti stratila?Mala si neake komplikacie? Ďakujem za odpoveď ,Maca

lenka07
autor
12. nov 2014

@lili11 ahoj mne sa to upravilo asi po troch mesiacoch polyp zmizol pri tretej ms lekár mi predpísal Pambu ak by som mala velmi silnu ,ja som ju brala prve tri dni a potom už nebolo treba vyčistilo sa to a teraz mam pokoj , a aby som nezabudla vitaminy a wobenzin som brala pol roka je to trošku do peňazí ale stojí to zato vyskušať 🙂 ja som brala wobenzin tri krat po štyri tablety na obale píše až desať no telo si vezme aj tak kolko potrebuje a zvyšok vyluči .je potrebne sa naladiť na pozitivnu náladu lebo ked budeš depkariť bude zle aj mna lekar strašil že skončím pod nožami a nič sa nedialo 🙂 tak hlavu hore 🙂 🙂 🙂