Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Pomáha vegetariánstvo udržať zdravie?

gladiola25
1. okt 2016

Ahojte, myslíte, že pomáha udržať zdravie? Počula som napr. že chráni aj proti paradentoze a zápalom ďasien.

siska53
1. okt 2016

@gladiola25 moj nazor- kazda starostlivo skoncipovana,vyvazena strava obsahujuca kvalitne potraviny bez "ecok" a pod. pomaha udrziavat zdravie bez ohladu na to,ci jes alebo nejes maso.
P. S. Ja som.pescotarianka,cize maso nejem,ale ryby ano.

mima4
1. okt 2016

@siska53 ani bio maso?
ja zas nemozem vobec ryby, je tam rychly hnilobny proces, vela histaminu...

siska53
1. okt 2016

@mima4 mne maso nikdy nechutilo. Ani ako babatku.
Moje deti maso jedia,ale snazine sa,aby mali kvalitne maso. V skolke tuo uz neovplyvnim,tak aspon doma.
Vefe ci pescotarianstvo u deti by mi v nasejnrpdone nepreslo.
Ale poznam ludi,co su vegetariani a byvalej kolegyni sestra je dokonca veganka,su zdravi,sportovci.

mima4
1. okt 2016

@siska53 no ja napr. tiez milujem vegetarianske ci veganske jedla, ale zatial som maso uplne nevylucila, aj teraz idem pripravovat bio zajka, zmrazeneho v den zabitia. Ale napr. kuracinu som uplne vylucila... a tiez vsetky masove produkty ako sunky, pastiky, a podobne... plne chemie a ineho humusu..dokonca aj 95 % sunka ma tolko konzervantov a chemie v sebe...ze clovek je z toho az sokovany..a ja sa musim stranit chemie

siska53
1. okt 2016

@mima4 a ty mas histaminovu intoleranciu?
Ako zas chemie by sme sa mali stranit vsetci... Len niekedy je tazke presvedcit okolie ci dokonca seba,pokial nie je zdravotny problem...
Vravim,mne maso nikdy nechutilo. Vyvar mi neprekaza a kura len ak mi mama prinesie domace od svojej kamosky.
No deti chodia do skolky,tam fakt netusim,co im davaju. Jedalny si sice precitam,ale aka je kvalita,kedze zz stravu sa pkati mala suma a neviem,fo akej miery orispieva stat.

mima4
1. okt 2016

@siska53 ano mam

siska53
1. okt 2016

@mima4 tak to je jasne..moano aj ja mam-podla toho,co som sa tu docitala,len moju imunoalergologicku nikdy nenapadlo mi na to spravit testy. Resp.musim sa jej opytat na to.

juhseverzapad
1. okt 2016

Nijako to neprospieva,nakoľko človek je biologicky všežravec.

bosoriak
1. okt 2016

@gladiola25 Proti paradentoze a zapalom dasien najviac pomaha pravidelne si umyvat zuby. Vegetarianstvo ako take nie je ani zdrave ani nezdrave, zalezi na tom, CO a KOLKO sa zje. Ak ma strava dost bielkovin, sacharidov a tukov, tak je zdrave vsetko. Vegetarianstvo vyzaduje viac pocitania a inu skladbu jedla, ale prezit sa na tom da. (Ja by som to nedokazala, ja som masozravec.)