Ako sa brániť proti plošticiam v bytovom dome?

lagata
26. jún 2019

Ahojte,

Pisem prvykrat a prisla som si k vam po radu, ci ste sa nestretli s niecim podobnym.

V panelaku, kde byvam s priatelom v podnajme, sa nam 2 dni dozadu objavil na dverach oznam o tom, ze sa v panelaku objavili plostice a vo vsetkych bytoch sa z toho dovodu musi spravit preventivna deratizacia (najskor plyn a potom o 3 tyzdne postrek).

Samozrejme som hned zamierila na internet a z toho, co som si precitala, ma zacina chytat panika. Netusim, ako sa na to poriadne pripravit.

Byt sme pozerali, nic sme nenasli, ale kto vie.. Tie svinky sa vedia dobre schovat a clovek si ich casto vsimne az ked je ich vela 😂

Preto som sa chcela opytat, ci si niekto nepresiel niecim takym a nema pre mna tipy, ako to prezit.

Lebo uz zvazujem, ci nie je jednoduchsie to tu podpalit a odist 😄

Dakujem za kazdu reakciu!

lagata
autor
30. okt 2019

@luba41 akoze pristup riaditela je uzasny, este ked uz nasli plostice v inom bloku a zjavne je tam problem. Tiez je blbost ze deratizovali v tej novej casti len izbu, kde sa plostice nasli. Preventivne by mali prestriekat aj ostatne izby inak nezamedzia sireniu. Presne preto robili aj u nas postrek vo vsetkych bytoch, nie len v tych zamorenych. Kazdopadne nezavidim, verim ze si z toho na nervy.

luba41
31. okt 2019

@lagata tak ak by to tam zavliekli oni na tú izbu / ale teda úplne blbá náhoda by to bola, že zrovna títo chalani/, tak to na hociktorú izbu si može priniest hocikto z internatu.."pátraním" sa zistilo, že je možné, že sa to prenieslo chladničkou..totižto vedla na izbe / v bunke/, býva chalan zo staršieho ročníka /štvrták/ a ten mal cez prázdniny niekde na internáte tú chladničku uschovanú..a preniesol ju na chodbičku /pri vstupe do bunky medzi izbami/ pred mesiacom...a ten má v izbe tiež tie mrchy..

katka253111
4. júl 2023

@barborka291 @lagata baby ako to bolo potom s platenim? Kazdy byt si platil postrek sam alebo ako?