Pomohlo vášmu zdraviu vegetariánstvo ?

linda171
27. jan 2020

Zdravim zienky..prosim Vas tie ktore ste sa vzdali mäsa..pomhlo to Vásmu zdraviu..citili ste sa potom lepsie?..mali ste lepsie vysledky?..alebo prave naopak..dakujem vopred za kazdu skusenost

deti95060810
27. jan 2020

80 perc. veget. sa vráti po čase k mäsu...😉

linda171
autor
27. jan 2020

@deti95060810 no neviem moja mama je vegetarianka uz 20 rokov a zatial nespominala ze by mala tuzbu po mäsa🙂

carmen96
27. jan 2020

Ahoj,
ono v prvom rade vegetariánstvo nie je zárukou zdravého stravovania (stále sa dá stravovať vege a jesť pri tom mastné, sladké a hociaké jedlá 🙂 ). Ale ak obe myslíme vegetariánstvo v tom zdravšom zmysle tak áno mne osobne vyhovuje. Úprimne si ani nepamätám kedy som mala napr. tráviace problémy a to som vege niečo cez 6 rokov.
Určite ale odporúčim skúsiť a keď to nepôjde tak to nepôjde. Nenúť sa do toho a nesíl to. Aj keby si napr. mäso obmedzila na istý počet za týždeň tak je to super.
A taktiež čerpať info z overených zdrojov, štúdií, rozhovorov napr. s lekármi a pod.

@deti95060810 môžem poprosiť nejaký zdroj toho štatis. údaju?

linda171
autor
27. jan 2020

@carmen96 no ja som prestala jest maso pred 2 mesiacmi a musim povedat ze sa citim lepsie..moja mama si tiez vegetarianstvo nevie vynachvalit ale zase mam kamarata ktoremu to praveze ublizilo..tak preto robim taky prieskum..

babyfrog
27. jan 2020

@linda171 no ono sa. Cítia lepšie lebo mäso zaťažuje travanie...dlho trvá kým ho telo strávi... Vidím to na svokrovi že on každý deň je mäso a potom nevie ísť poriadne na WC a keď ide ide tazsko a vychádza mu zlatá žila.... Ja nie som vegetarianka jem aj mäso prevažne kuracie a ryby..ale nejem údeniny, párky klobásy ( mňa obmedzujú aj intolerancie na mlieko a cukor ) ale cítim sa lepšie...mäso jeme keď tak raz do týždňa

molllinka
27. jan 2020

@deti95060810 Ahoj, mozem ta poprosit o zdroj k tejto statistike ? 🙂

galioska
27. jan 2020

@linda171 bola som vegeterianka 4 roky, počas strednej školy a rok na výške, mne celkovo zelenina veľmi pasuje, od malinká som ju uprednostňovala, to mi vraveli naši...som krvná skupina A tej to vraj sedí....mäso som začala opäť jesť na výške ale pomenej, keď mam možnosť vyberám zeleninové jedlá....jedno viem isto, keď chcem schudnúť stačí mi vynechať mäso😃, to je u mňa výhoda😀

carmen96
27. jan 2020

@linda171 ublížilo? v akom zmysle? ... každý sme nastavený inak ale je dosť podstatné čo spomínaný kamarát jedol presne ako som písala vyššie 😀

linda171
autor
27. jan 2020

@carmen96 no bol vraj anemicky..a praveze stale unavený..ked sa vratil k masu zlepsilo sa to..ale neviem co jedol inak..mozno len blbosti

lenkakravcova
27. jan 2020

@linda171 Ja som mala obdobie, kedy som skúšala nejesť žiadne mäso,, mometnálne jem všetko okrem bravčového, tak 2x do týždňa hydinu, 2-3x ryby (a raz za čas hovädzie, alebo jahňacie).

Čo sa týka anémie - na to mi mäso nejako nemalo vplyv. Ak ješ čučoriedky a červené ovocie, tak budeš mať železa dosť 🙂 (ja som s tým problém nemala).

simsalabim
27. jan 2020

@linda171 ja som vegetarianka od 18 rokov (tento rok budem mat 50) a som tu. Ci zdravsia, neviem, mam zopar zdravitnych problemov, ale myslim, ze maso by ich skor zhorsilo. Ja som mala odpor k masu od mala, stitilo sa mi vidiet surove maso, zjedla som len ryby, hydinu, hydinovu sunku, ostatne masa mi dvihali zaludok. Zjedla som ich vo forme fasirky. Salamy, slanina, klobasy - to som nejedla nikdy. Anemiu nemam a nemala som ani v tehotenstvach.

caroline_
27. jan 2020

Ono je vegetariánstvo a vegetariánstvo. Stále môžeš jest aj sracky a nemusíš jest maso. Ja som už veganka, vyše 2 rokov a už by som nikdy nemenila. Nie len z ekologického hľadiska, z utrpenia ale aj kvôli môjmu zdraviu. Mam viac energie, netrpím až tak panickymi záchvatmi, čistejšiu pleť, lepšie trávenie, a zbavila som sa anémie :D

tenerifka
27. jan 2020

Tak ja som mala anemiu a silne menstr.krvacanie vtedy, ked som este jedla maso. Zmenila som zivotospravu, zacala jest viac ovocia( predtym som sa bala kvoli kaloriam). Nadalej jem vajicka, syry, a obcas aj ryby, ale hlavne vela cerstvej zeleniny, strukoviny, tofu , orechy. Citim sa super, maso som nejedla cca rok. Len vegetarianstvo nie je len o tom, ze vynecham.maso a nadalej tlacim pizzu a hranolky, ved si rozumieme

linda171
autor
27. jan 2020

@tenerifka ja si davam pozor co jem..priznam ze mam rada sladke ale neprehanm to ..a take ze pizza hranolky to len vemi vynimocne

caroline_
27. jan 2020

@caroline_ a zabudla som dodať že sa mi oveľa zoslabila menštruácia

dadkapo
27. jan 2020

Ahoj tak mne to pomohlo velmi neboli ma brucho uz nepresedim po jedle na wc a hlavne veg jedla su super. Nejem maso uz 13 rokov

lucyluv
27. jan 2020

Lepsie travenie, pot vobec nezapachal a hladina kyseliny mocovej v krvi sa mi upravila konecne. Ale ja nie som ten spravny priklad, mne to nevydrzalo, ale to je uz na inu temu 🙂

ivca88
27. jan 2020

Ja mäso nejem už od detstva.
Pot mi vôbec nesmrdi. Môj muž je kvôli tomu až naštvaný, lebo prídeme z hôr a mňa vôbec necítiť a on ma na sebe tri krat deodorant .
Veľa ľudí nezvláda vegetariánske stravu, lebo to nerobia dobre.
Vegeta/vegan neznamená, že si miesto zemiakov a reznu dám zemiaky a syr.
Ozajstná zdravá vegan a vege strava je bohata o orechy, strukoviny, zeleninu a ovocie.
Také jedla si viete vykúzliť, že nebíčko v papulke.
Musíte zabudnúť na klasické stravovanie typu mastný bôčik.
A kľudne môžete jesť mäso aj naďalej, ak sa vám žiada. Planéte veľmi pomôže už len to, že miesto 7dni v týždni si ho dáte len raz..
Akurát dnes mal Viktor vincze v stories štúdie o tím, ako mäsokombinát ničí našu planetu

linda171
autor
27. jan 2020

@ivca88 ano ja som jeho fanusik..pozerala som ten prispevok:

tenerifka
27. jan 2020

Mña ako dieta nutili jest maso, ja som ho.nenavidela. ako 9-10 rocna som si na tajnasa kupovala rybky v konzerve, lebo mama mi nadavala, ze to smrdi v celom dome, tak ked nebola doma. Doma sa varilo naozaj nezdravo, stale maso, knedle a vselijake sladke mucne jedla, moj zaludok to nezvladal a casto som vracala. Az ked som sa odstahovala, tak som sa sama naucila zdravo jest

sunny8
27. jan 2020

Ja prestávam jesť mäso .. telo mi ho zacina odmietať. Je mi zle cítim sa akoby mi smrdela koža hoci zjem aj menej mastné mäso napína ma .. mastneje mi pokožka ..myslím že je správne a prirodzene pre človeka byť veganom. Ale je to ťažké vzdať sa všetkého naraz. Darí sa mi nejesť mäso a chcem sa vzdať aj vajec a mlieka (aj syrov a podobných výrobkov) úplne. Verím že tie pocity a emócie toho daného zvieraťa sa dostávajú do nášho tela a tiež to pôsobí na našu psychiku. Veď aj žena keď kojí všetky emócie dieťatko dostáva v mlieku. Keď je matka stesovaná bude aj kojene dieťatko. A tak je to aj s kravkou. Keď sú chované v strese a všetko narýchlo tak je to obsiahnuté aj v mlieku aj vo výrobkoch. Snáď aj toto dám 🙏

caroline_
28. jan 2020

@sunny8 presne si to vystihla, držím ti palce 🙂

zankapetro
28. jan 2020

ja som sa o to pokusala uz niekolko krat, no raz za cas aspon morcainu, proste ja bez toho byt neviem. no niektore masove vyrobky som vylucila a nechybaju mi. no pre mna to nie je take jednoduche sa ho vzdat

kittykat22
28. jan 2020

@linda171 sesternica bola vege asi 8-10? rokov. Najskor to bola hitparada, a potom zacala upadat. Ale mala 22 rokov ked zacala. Kamaratka bola vege s partnerom - a on bol po vysadeni masa vyrazne zlostnejsi a protivnejsi - podla mna, lebo on vrcholovo sportoval. A sportovci potrebuju jest. A kamaratke bola stale zima. Pretoze nemohla otehotniet, tak sa vratila k masu, a do 4 mesiacov bola tehotna, a tak dali vege papa.

ivca88
28. jan 2020

@zankapetro nemusíš sa toho vzdávať . Nie je to čierne alebo biele.
Radšej mäso obmedziť na jeden či dva dni v týždni, ako bodovať každý deň.
Fakt je to brutál čo sa na svete deje.
Vegan dokumenty ti otvoria oči.