Pomohol vám psychológ?

sosanna88
28. apr 2015

Ahojte. Chcem sa opytat zien, ktore navstevuju alebo niekedy navstevovali psychologa. Ci sa to oplati, ci pomohol nejako alebo je to ciste len o tom ,,vyrozpravani sa,, (co mozem aj kamoske a zadarmo)...Ako take sedenia vyzeraju, kolko ich asi je, kolko to stoji...Asi kazdy inak, ale aspon priblizne by som si chcela utvorit nazor ci ma vyznam nejakeho vyhladat.
Dakujem.

pribinak
28. apr 2015

Návštevou psychológa nic nepokazis a vyrozprávať sa tam na inej úrovni ako s kamoskou, in ma nadhľad, je nezainteresovaný a môže ti ukázať iný smer pohladu a cesty ako niekto kto ti je Blízky a ty máš jeho sympatie lebo spolu chodíte na ihrisko ci na kruzok

Pozri si stránku Ligy za dusevne zdravie

ivanya
28. apr 2015

@sosanna88 Zavisi od problemu. Psycholog ti poskytne svoj nezaiteresovany pohlad, otazkami ta navedie k odpovedi, ktoru hladas. Ak mas papier od obvodnej sedenia su bezplatne (samozrejme zavisi od konkretneho psychologa). Nie je to len o vyrozpravani sa, a uz vobec by som to neporovnavala s vyrozpravanim sa kamoske. Psycholog ti podla problemu poradi ako zvladat situacie, pripadne ti da ulohy na doma, cvicenia - ako som pisala, zavisi od problemu, rovnako aj intenzita navstev. Sedenie trva cca 45-60 min. Velmi dolezite je ale najst si toho spravneho psych., takze najskor googli a citaj odporucania 😉

sunshineka
28. apr 2015

@sosanna88 raz som navstivila psychologicku po rozchode.nevedela som sa vysporiadat s neverou a ponizenim.velmi mi pomohlo sedenie.sice smutok zo mna neodisiel,ale aspon som sa vyrozpravala a ona mi ukazala svoj pohlad na danu vec.ak si nevies sama pomoct s problemom,urcite chod

maria1989
28. apr 2015

@sosanna88 neviem, boli sme len raz. psychologička po vypočutí celého problému povedala asi toľko, že čo vlastne chceme v živote dosiahnuť. konzultácia za 20 eur 😀 viac sme tam nešli

stepanka274
28. apr 2015

@maria1989 tak presne to sa stalo aj mne, nebolo to v ruzinove?

maria1989
28. apr 2015

@stepanka274 v KE. to bola taká neštátna, ambulancia v starom rodinnom dome, možno čítali rovnaké knihy o psychológii 😀

kaktusik007
29. apr 2015

@stepanka274 v ruzinove pracovala asi 10 rokov dozadu taka mila pani psychologicka, no krava na entuuu.... Mozno tam je este stale 😀 😀 😀 😀