Pomotaná a spomalená hlava, čím to môže byť?

monikat23
12. okt 2019

Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať ohľadne motania hlavy. Minulý mesiac som to pocítila prví krát. A teraz to citim znova. Mala/mám taký divný pocit, nie že by sa mi hlava točila to poznám, ale taký ako keby som ju mala spomalenú a pomotanú. Prirovnala by som to k stavu keď je človek mierne opitý a má spomalenú hlavu. Alebo k tomu, keď ste v mori na nafukovačke dlhší čas a potom máte pocit akoby vás “unášalo more”.

Chcela by som sa informovať čo by to mohlo spôsobovať, prípadne ako sa to dá riešiť. A či niekto máte podobný problém.
Ďakujem.

bianka432
12. okt 2019

Ahoj, niečo takéto môže mať milión dôvodov, takisto ako aj bolesť hlavy. Najčastejšie je to vysoký alebo nízky krvný tlak, ale môže to byť aj horšie, tak radšej choď k doktorovi.

cacianka
12. okt 2019

Tlak. Chrbtica krcna.

martinka13
12. okt 2019

Môže byť aj problém s ušami

ticko
12. okt 2019

@monikat23 môže biť psychika skus si to od sledovať

lucka2709199
12. okt 2019

to že sa motá hlava (vertigo) môže mať neskutočne veľa príčin - nízky alebo vysoký tlak, arytmia, chrbtica, krčná chrbtica, nádor na mozgu, aneuryzma, borelioza, neuroborelioza, až po psychiku ako panický atak, úzkosť, tetánia a mnoho ďalších chorôb o ktorých už neviem. Treba ísť k doktorovi- neurológovi, na kardiológiu, poprípade ak od chrbtice sa zistí, tak ortopédia a rehabilitácie, než sa pýtať na internete . Závrate nie sú sranda!

monikat23
autor
12. okt 2019

@martinka13 Na ušnom som bola včera tam problém neni.

monikat23
autor
12. okt 2019

@bianka432 Ďakujem. Tlak si sledujem ten mám v norme 120/75 a podobne... bola som a povedala mi nech si sledujem tlak že nevie. Tak preto sa pýtam že či náhodou niekto niečo podobne nemá. 🙂

monikat23
autor
12. okt 2019

@lucka2709199 Ďakujem. Bola som ale len mi povedala až si meriam tlak. Ten mám v poriadku 120/75 a podobne.

monikat23
autor
12. okt 2019

@cacianka Ďakujem. Skúsim navrhnúť doktorke aby mi dala urobiť nejaké vyšetrenia.

leto2016
12. okt 2019

@monikat23 obyčajná únava, stres? Spavas dobre? ... dneska tlaky z každej strany - práca, rodina, škola deti... naháňačka od rána do večera, termíny... asi treba ísť na tu neurologiu... ale obvodak mal robiť krvné testy , keď evie z fleku... drž sa

kucikuc
12. okt 2019

@monikat23 a čo očné? 🤔

monikat23
autor
12. okt 2019

@leto2016 práveže spávam dobre. V práci veru posledný mesiac je viac stresu, dokonca ma čaká odchod do novej práce.. ale mala som to už asi tak mesiac dozadu chvíľku teraz to už citim od utorka -stredy tak nejak viac že to vnímam. Možno to už aj psychika robí ale neviem doteraz som s tým problém nemala. Skúsim tu neurologiu. Ďakujem 🙂

monikat23
autor
12. okt 2019

@kucikuc bola som.. nosím okuliare ale len 0,25 to neni nic hrozne a tie už budem mat 2hý mesiac.

leto2016
12. okt 2019

@monikat23 podľa mňa stres. Raz som z takého stresu odpadla v noci doma na chodbe, len tak, v noci som vstala k plačúcej dcére, a na trase decká - spálňa, len som sa zvalila jak kabela. Daj si magnézium tablety, sedatif pc a snáď to pominie. Zmena práce je mega stres, poviem ti. Medovkovy čaj...

monikat23
autor
12. okt 2019

@leto2016 to odpadnutie tiež poznám. Neraz sa mi to už stalo ale ja mám zasa nízky tlak takze to už poznám keď to na mna ide ľahnem dám nohy hore a chvíľku počkám...
Ale toto som ozaj ešte nemala. Uvidím skúsim sa spýtať na neurologiu pripadne na rentgen krčnej chrbtice.

leto2016
12. okt 2019

@monikat23 tiež mám nízky tlak a magnézium mi nepoškodilo. (Mala som nízky aj obe tehu, druhé dvojičky😃)

stanulienkat
12. okt 2019

Krcna chrbtica

akecheta
12. okt 2019

@monikat23 Krčná alebo...nedostatok B12..na toto pozor fakt, ja som mala také brutálne stavy keď mi chýbal..choď si dať zrobiť krvný obraz, čím skôr!

monikat23
autor
12. okt 2019

@akecheta ďakujem veľmi pekne poviem pondelok doktorke. 🙂

monikat23
autor
12. okt 2019

@leto2016 no v mojom prípade tehotenstvo to nebude 😀 ale pôjdem dať porobiť nejaké testy. Ale ďakujem veľmi pekne za rady ❤️

kaktus87
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kaktus87
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marion30
13. okt 2019

Krcna chrbtica, ale môže to byť aj prievan, ale i stredné ucho, to vyvoláva pocit tocenia hlavy, kliešťa si náhodou nemala?

paniniova
13. okt 2019

@monikat23 Ahoj. Tieto pocity poznám asi 10rokov. Prichádza to, odchádza to, motanie trvá aj mesiace a potom je zas mesiace pokoj. Ja som to v rôznych etapách svojho života riešila s rôznymi lekármi (neurológia, rehabilitácia, ORL - lebo sa pridalo raz aj hučanie v ušiach). Za tie roky som absolvovala CT mozgu, MRI mozgu, eeg mozgu, rehabilitácia, elektroliecba, rôzne ušné vyšetrenia, ktorých názvy si už ani nepamätám (napr. Točili ma v tme v kresle a skúmali nejaké hodnoty). Nikdy mi nezistili žiadnu konkrétnu dg. Mám akurat arytmiu srdca, ale vraj to s tým nesúvisí, na kardiologii som každý rok sledovaná.Proste to vždy prešlo, ale potom sa aj vrátilo. Jeden čas som mala lieky na predpis na lepšie prekrvenie mozgu, tie mi vtedy pomohli. Ale-zas s tym tohto roku bojujem a pridali sa aj iné ťažkosti (tŕpnutie končatín napríklad) a ja som psychicky na tom dosť zle ☹ obávam sa sklerózy multiplex, lebo mám veľa príznakov a mali sme ju aj rodine. Tento týždeň idem na neurológiu a začne sa kolotoč vyšetrení a ja mám hrozný strach z verdiktu ☹

monikat23
autor
13. okt 2019

@kaktus87 ďakujem. Zubarku navštevujem pravidelne aj keď je pravda teraz sem tam citim trochu zub pôjdem to dať skontrolovať ďakujem za radu 🙂

monikat23
autor
13. okt 2019

@marion30 nemala som poslednej dobe aspoň o nom neviem 🤷🏻‍♀️ Pôjdem si dať zobrať krv nech dá nejaké vyšetrenia porobiť. Ďakujem

monikat23
autor
13. okt 2019

@paniniova držím veľmi palce aby to dopadlo dobre ☺️ Ja tiež pôjdem zajtra dať porobiť odbery a podobne či mi nechýba B12 alebo niečo

koraalka569
13. okt 2019

@kaktus87 mas na mysli podrazdeny nerv v zube? a zuby ta boleli, ci ako ti na to prisli? a co ti na to dali?

kaktus87
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monikat23
autor
14. okt 2019

@kaktus87 ďakujem. Dnes som bola na krv tak som sama zvedava a skúsim ísť zajtra aj k zubarke sem tam mi vie trhnúť v hornom zube tak nech to skontroluje pre istotu. 🙂