Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Pomôže mi psychológ?

help06
10. mar 2016

Ahojte. Idem k vám po radu, no je to dosť osobné. Som už dospelá, vydatá a mám dieťa. Keď som bola decko bolo mi ublížené (rodinným príslušníkom) sexuálne no po psychickej stránke, po fyzickej k ničomu nedošlo. Dodnes sa to so mnou ťahá. Sú to zhruba 8-9 roky. Mávam zle sny, som často nervózna, aj bojazlivá čo nedávam veľmi najavo. Aj keď už mám od tej osoby pokoj, stále sa to so mnou ťahá. Aj by som sa poradila so psychológom, lenže mám strach, že ak poviem o akú osobu sa jedná nebol by ticho. Ja sa len potrebujem dostať s toho kruhu, zlého pocitu. (hlavne dať do poriadku svoje nervy) A prosím vás neriešte to vetami že už dávno som mala ísť za odborníkom. Verte že veľa krát som nad tým rozmýšľala. No ako mladšia som si vždy vravela že sa nebudem zdôverovať človeku ktorého nepoznám, neverím o veciach tak intímnych.
Ak aj máte nejaké skúsenosti budem vám veľmi vďačná. (taktiež i za každú podporu)
Prajem vám pekný deň
P.S. A nieje to vymyslený príbeh!

aaddiikkaa
10. mar 2016

@help06 ahoj, ja by som urcite za psychológom zasla. Mala som v zivote mensie problemy ale tiez som sa citila ako v bludnom kruhu a pomohlo mi to, sama som nevedela najst cestu von. Ukaze ti iny pohlad na teba...ale mal by to byt clovek, ktory ti je sympaticky, a vies si predstavit, zeby si mu v buducnosti mohla doverovat. Pre mna bolo dolezite, ze to bola psychologicka, zena...neviem nakolko viaze psychologov v takýchto pripadoch lekarske tajomstvo, ale kym mu nieco zveris, mozes sa na to opytat, mozes vysvetlit dovody, preco chces, aby ostal ticho...zacat mozno uplne pozvolna a postupne, nic nemusis, dolezite je, aby si sa necitila do toho tlacena, drzim palce!

misel0806
10. mar 2016

@helpzit viem co prezivas nieco podobne som zazila vlastne mozem povedat ze do bodky to iste. No ja nechcem svoju pandorinu skrinku otvarat. No cloveku urcite dobre padne vyrospravat sa zdoverit najst si butlavu vrbu zo spolocnimy problenami osudmy. Ja by som zasla za psychologom sama si urcite nepomozes len sa tym budes trapit a nicit su to zle spomienky ktore musia ist prec alebo su aj take veci s ktorimi si clovek nevie dat rady a musi sa stym jednoducho naucit zit. Drzim ✊✊✊

emocka
10. mar 2016

Zdá sa, že si už dozrela z bodu "odmietanie pomoci" do bodu prijatie pomoci. Držím palce. Pomôže to. A báť sa rečí nemusíš, u psychológa to isté platí ako u lekára. Služobné tajomstvo.

marcelkaamichal
10. mar 2016

@help06 urcite chod k psychologovi........nemas sa coho bat. Je to smutne, ale po svete, zial, chodi hrozne vela ludi s rovnakym, alebo mozno aj horsim osudom - minulostou - ako ty... A ti lekari uz poculi nejeden tvojmu pribehu podobny, takze sa nemas coho bat, prva s danou skusenostou v ich ambulancií urcite nebudes... Smelo do toho! :- ).. Mozno pomoze aj pomoc psychiatra, momentalne su ale k dispozicií aj life koučovia, ktori vedia pomoct, poradit. Zatial odporucam pozriet si stranku www.ales-kalina.cz.. Ma tam celkom dobre videa.. Chce to cas, trpezlivost, neutiec, nezlaknut sa /samej seba mozno/.. A mozno aj samostudium. Vyhladavaj literaturu, studuj, citaj, stretavaj sa s ludmi s podobnym osudom.. Pomoze to. A jedneho dna, ani nezbadas.. A bude to skratka fuč. Naozaj! Drzim palce :- )))

marllik
10. mar 2016

ahoj. existuje aj anonymna internetova poradna. http://ipcko.upside.sk/ Mozes si tak pocetovat so psychologom (kamoska isty cas takto pomahala) Mozes skusit najprv to a oni ta tam pripadne nasmeruju na psychologa s ktorym by si mohla mat sedenia a prave v Tvojom probleme by Ti najviac pomohol.

natali.83
10. mar 2016

Ja len k tomu služobnému, či "lekárskemu" tajomstvu - psychológ je povinný mlčať o všetkom, ale trestné činy musí ohlasovať. Takže pokiaľ sa tvoj zážitok radí do tejto kategórie, nerátaj s tým, že bude ticho.

vlastulina1
10. mar 2016
Používateľ vlastulina1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej proflov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od vlastulina1.

byt tebou to skusim

Tu začni písať odpoveď...

Odošli