Pomôžte mi, ťažko sa mi dýcha.

jdkdk
7. aug 2019

Ahojte!!mam veľmi zle problémy s dýchaním potrebujem vždy sacok cez ktorý sa viem nadýchnuť ale po 15 sekundach mám tie iste problemy..skúšam sa nadýchnuť zhlboka ale tiež to vôbec nefunguje..pred niekoľkými mesiacmi som bola u lekára s tým a povedal že mi nič neni ale od tej doby mi je horšie..mám pocit že mám nedostatok kysliku🤷‍♀️Prosím pomôže mi!!❤️

pribinak
7. aug 2019

Mozno by si sa mala porozprávať s psychiatrom. Sacok v skutočnosti neoomaha, je to skor psychická pomôcka

mala_katie
7. aug 2019

Včera si zmazala takú istú tému.. asi ti moc odpovede na MK nestačili... Tak načo ďalšiu?

ildiko36
7. aug 2019

@jdkdk ja by som ti odporucala dat si urobyt plucne vysetrenie ,ct pluc ci nemas nahodou emfizem .aukultacne to obvodny lekar nezisti😏ja som to iste mala.nedokazala som sa nadychnut ako keby 100kg chlap sedel na hrudniku..dycham a ku kysliku sa nedostanem..je to neskutocne hrozny pocit..do slova sa clovek dusi..ochorela som od klimatizacii..
Daj to cim skor vysetrit..pri emfizem pluc hrozi spontanny pneumothorax..cim menej dvihat a nekaslat..

ildiko36
7. aug 2019

@pribinak sacok pomaha ked ma niekto tetaniu..a to nemusi byt psychiatricky pac..ked sa clovek dusi vsetko mozne v strese vyskusa..urcite nepotrebuje psychiatra ale toho spravneho lekara ktory zisti co jej je

ildiko36
7. aug 2019

@ildiko36 auskultačne som chcela pisať

pribinak
7. aug 2019

@ildiko36 Ehm, tetania je psychiatricke ochorenie

ildiko36
7. aug 2019

@pribinak ano ale nemusí byt psychiatricky chory clovek..staci ked prezije traumu..ked sa s tym vyrovna nemusi sa tetania opakovat

ildiko36
7. aug 2019

@pribinak poznam taku osobu ktora to mala 2x ked stratila priatela..a nikdy v zivote sa to jej nezopakovalo ked sa stym vyrovnala..a nepotrebovala psychiatra len cas aby sa rany zahojili

montemotherone
7. aug 2019

@pribinak ho-hó, sáčok pomáha aj po chemickej stránke 😉 pri panickom ataku sa totiž zhoršuje distribúcia kyslíka do mozgu. Tým, že vdychuješ vlastný vydychovaný oxid uhličitý, celý proces ustáliš a harmonizuješ 😉 Treba ale správne dýchať (vydychovať ústami a vdychovať nosom) a ideálne je, ak je to papierový sáčok. A potom príde aj psychoterapeutický efekt, keď sa na samotný akt a správne dýchanie sústredíš viac ako na úzkostné pocity, tie postupne odznejú 😉

jdkdk
autor
8. aug 2019

@mala_katie nechtiac som ju vymazala

kaktus87
8. aug 2019

@montemotherone prosim ta, cize vydychovat treba ustami do toho sacku? Dakujem

montemotherone
8. aug 2019

@kaktus87 áno