Popôrodná depresia

miaria123789
24. júl 2018

Ahojte chcela by som sa opytat tych zien co maju skusenost s poporodnou depresiou.
Ako ste ju liecili? Boli potrebne aj lieky a ak ano za ako dlho ste pocitili zlepsenie?
Dakujem

candii
24. júl 2018

Treba ist ku gynekologovi, ak dojcis zastavi ti mlieko a vtedy kamaratka citila zlepsenie.

fabrika
24. júl 2018

tohto sa ja strašne bojím :(

labajka
24. júl 2018

odporúčam a to jednoznačne................homeopatiu, nájdi si v blízkom okolí homeopata, venuj dve hodiny (možno ani to nie) rozhovoru s ním a neobanuješ. po pôrode, konkrétne po 4 mesiaci som už nevládala zakrývať môj stav..............bolo mi zastavené mliečko a šup na antidepresíva.Doteraz (4 roky) som sa z toho spamätávala. Bola som u homeopatky a pomaličky sme s pomocou homeopatík vysádzali antidpresíva. úplne iný život ti poviem.....................som zdravá, bez príznakov a plánujem druhé bábo. URčITE to ide aj bez chémie........držím palce.

babi81
24. júl 2018

@miaria123789 no nie je to jednoduche ale s pomocou sa to fa zvladnut.mne pomohol psycholog a tiez partner, zvladli sme to.kojila som nakoniec 10mesiacov.

jeanne0
24. júl 2018

Sestra ju mala a bolo to strasne...myslim si ze ak by v tej dobe nepriska so syncekom naspät domov k mame tak by sa stalo niečo veľmi zlé. Nenávidela vlastné dieťa, schválne ho nechávala plakať, chcela aby sa zadusil...stale to opakovala ze ho nenavidi a chce aby zomrel...naozaj bola ako blazon, vtedy ju dali dokopy rodicia a psycholog.

asia83
24. júl 2018

@miaria123789 Po istom čase (6-12 mesiacov) začnú riadiť produkciu mlieka nie hormóny, ale mliečne žľazy, vtedy sa vám uľaví. Nemôžete za to. Myslite na niečo pekné, na to, čo vám robí radosť.

janulka2811
24. júl 2018

@jeanne0 to vážne??? 😱😱😱
Toto som vždy videla či vyčítala iba na nete ...
Ako je možné,že matka nenávidí svoje dieťa?
Prečo sa tak deje?A teraz už je tvoja sestra v poriadku?

jeanne0
24. júl 2018

@janulka2811 tiez som to nechapala kym som to nevidela na vlastne oci. Teraz ma chalanisko uz 7 rokov a s mamou maju uzasny vztah, lubia sa a lubit ho zacala hned ako sa zbavila depresie....ale bolo to naozaj strasne pocuvat ju ako hovorila ze ho nenavidi, ze by bola radsej keby sa nenarodil a podobne...ozaj sme sa bali ze mu ublizi...ale dostala sa z toho asi po pol roku a potom uz to bola ina zena - matka milujuca svoje dieta....

janulka2811
24. júl 2018

@jeanne0 to je dobre ak sa vyliečila,no je ta zajimave ako sa žena môže zmeniť keď sa celych 9mesiacov teší na zázrak a potom príde taký šok.
Dôležité je,že sa nikomu nič nestalo.
Prajem pekný zbytok dňa 😉

mijunik
24. júl 2018

@jeanne0 juj, veľmi, veľmi sa teším, že sa to na dobré obrátilo... Objím za mňa sestru aj krpca. 🤗 Mám takého jedného doma, len u mňa to bolo, chvalabohu, bez popôrodnej depresie. 🙂

skumavka
24. júl 2018

@janulka2811 tak, ze sa jedná o diagnózu - poporodnu depresiu, nie chvilkovu zlu naladu, rozmar, ci divadelné predstavenie

momoika
25. júl 2018

@candii a taka zo sekty mamila by ju ukrižovali, že zamerne zastavuje laktaciu. Pre nich je vždy možna cesta 😀 nepochopim. Preto, treba ist k lekarovi

candii
25. júl 2018

@momoika no to hej, mamila je riadna dojc sekta. Ja som za to aby mama a dieta bolo v psychickej pohode. Ked dojcenie nejde tak nejde. Preto su tu UM a su kvalitne.

doda818
27. aug 2018

Urcite nieco prirodne, vyhnit sa liekom (som zdravotnik). Ja odporucam ludom precistenie tela detoxom. Su po nom skvele zdravotne vysledky

norbertkk
Odpoveď bola odstránená
Zobraz