Popôrodná inkontinencia moču. Ako cvičiť?

gababu
17. feb 2009

ahojte.Mam taky problem.Som 6 tyzdnou po porode,a trocha mi unika moc.Nie vela,ale musim pouzivat slipove vlozky.Pred porodom som stym nemala absolutny problem.Normalne mam strach,ze mi to ostane.Vedel by mi niekto poradit???Ma aja niektora z vas takyto problem??????Budte takwe dobre a poradte mi.Alebo neake cviky,alebo lieky.

cherries
17. feb 2009

ahoj treba len cvicit cviky na panvove dno , ja ich mam na papieri tak link ti sem nehodim a neboj to sa upravi..... 😉

kulicka
17. feb 2009

jo jo gababu, staci posilit hraz/panevni dno a bude 😉 Muzes treba zacit stahovanim jako kdyz chces zastavit curani. Nejlepe pri kojeni jestli kojis 🙂

petka80
17. feb 2009

jo jo, holky mají pravdu, bude to povolenými svaly pánevního dna. Já ho mám po porodu taky povolené, sice bez inkontinence, ale i tak hodně povolené. Můj gynekolog mi dal na kontrole po šestinedělí kontakt na jednu fyzioterapeutku, tam jsem byla asi 5x na zacvičení a teď musím cvičit denně doma 😒 Tím tě ovšem nechci strašit, nic to není, ale rozhodně to nepodceňuj 😉 Prý čím dřív po porodu se začne, tím rychleji se to spraví 🙂

milkav03
28. aug 2014

ja na to pouzivam asi mesiac pripravok Incovenal Comfort.. popritom cvicim a posilnujem. zatial si musim zaklopat.. ale som velmi spokojna 🙂 dfuam z to takto pojde dalej.. a sa toho problemu zbavim uplne...

althejka
28. aug 2014

Mne odporucila gynekologicka casty sex . naozaj

lauricita7
31. aug 2014

ja doma ficim na Incovenal Comfort-e.. nedam na ne dopustit.. snazim sa aj cvicit. a teda bude trenovat aj castym sexom.. ale pri 2 malych detoch.. asi mi bude zatial stacit ten Incovenal. vdaka ktoremu vidim riadny rozdiel 🙂

sonicka315
26. sep 2014

neviete,ci Incovenal mozem aj pri kojeni?

amandas
30. sep 2014

Incovenal Comfort pouzivam od leta..ale uz nekojim :( . urcite sa spytaj v lekarni..alebo doktorky.. budu ti vediet poradit 🙂 stoji to za to. ja si to neviem vynachvalit..

katka1205
30. sep 2014

baby... a ako dlho ho uzivate..? alebo to pomoze zo zaciatku..alebo to beriete na dlhsie.?

patkaba
24. júl 2019

@amandas Toto spamujete vsade, osobne vsak tabletkam neverim. Pocula som vsak, co som pisala aj do druheho vlakna, velmi dobre referencie na proces ozdravny, ktory v tomto smere praktikuje klinika Kamala v Ziline. Preto pisem aj sem - ma niekto osobnu skusenost s nimi v tomto smere??? Dakujem pekne.

xxxxxnnnnn
2. sep 2021

Ahoj, na MK vznikla
Poradňa o inkontinencii........Pani
MUDr. Monika Nováková je odborníčka, ktorá poradí https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...