Popraskané pery a kútiky. Mali ste to niektorá?

ajus
20. máj 2007

ahojte, uz asi tyzden mam problem s popraskanymi perami a cervenymi kutikmi. beriem calibrum mami a natierala som sa roznymi gelikmi, skusila som aj herpesik z lekarne a teraz zase pouzivam taky gel d´oliva, ktory mi poradila lekarnicka. nemali ste to niektora? nie je to klasicky herpes, skor take zacervenane a citlive. stale mam pocit suchych ust.

leila
20. máj 2007

ahoj ajus ja mam take kutiky od zaciatku tehotenstva, niekedy sa to strati, ale potom sa zase objavia, nic mi na to nepomohlo, ani vitaminy, ani masticky.. snad to po tehotenstve prejde 😉 pred tehotenstvom som taky problem nikdy nemala..

mimma
20. máj 2007

Ajus, možno ti chýba vit. B, nepredávajú sa kvapky, že by si si to tým natierala?

ajus
autor
20. máj 2007

Leila, je to veru neprijemne, tiez som to nemavala...az teraz skoro v 8mom mesiaci, asi moja malinka nieco potrebuje a takto to zo mna berie. Mimma mozno mas pravdu, ale ja beriem aj becko, jem celozrnne vyrobky aj ovocie, zeleninu, proste vsetko, teraz som zacala jest aj orechy a nepomaha to vobec. ale napad je to dobry, skusim sa opytat, ci nemaju nieco na natieranie 🙂

mimma
20. máj 2007

Veď práve, možno lokálne to zaberie! Potom napíš, či pomohlo.

ajus
autor
20. máj 2007

napisem, mozno aj obycajne drozdie by pomohlo

pupavenka
10. dec 2011

ahojte, tak mna uz kutiky a popraskane pery trapia uz od leta. Boli sme pri mori, tam mi to zmizlo, ale odvtedy je to katastrofa. Vyzeram hrozne. V lekarni mi odporucaju kadejake masticky, ktore zaberu len na 1 den, vitaminy ako Bkomplex a ine mi nezabera... uz neviem co mam robit... Viete mi poradit?

evagy
12. dec 2011

@pupavenka aj ja mám kútiky ale možno je to aj zimou neviem, nemávala som ich, pomohlo ti niečo na to?

gaby21
12. dec 2011

@ajus Ahoj, ja mam popraskane pery od chvile ako som otehotnela, nepomaha nic, niekedy ich mam az krvave, vyzera to hrozne, mala som to aj v prvom tehotenstve, hned po porode sa to same upravilo, tak babatko zrejme potrebuje nejaky konkretny vitamin 😎

pupavenka
9. feb 2012

ahojte, tak mala som od toho chvilu pokoj, ale teraz sa to zase vratilo... a tehotná som tiež, takže mi zostáva dúfať že po porode sa to upraví 🙂 len to mi nejde do hlavy, že beriem komplexné vitamíny pre tehotné, čiže by bábo malo mať všetko...

maykaaa1122
10. mar 2017

dostatočný pitný režim a hlavne mastit pred tym, ako ides von. ja pouzivam bepanthen mastsicku, som spokojna, rychlo sa vsaje a nemam pocit mastnych pier.

lilu7
18. dec 2017

Na ruky aj pery si davam bepanthen care hlavne teraz v zime mi vyhovuje aj preto ze nie je parfumovany to nemam rada na ustach.

lilu74
23. feb 2018

Ano tiez mam dobru skusenost s bepanthen care kremom na pusu alebo aj vajicko z oriflame prip. Eos