Poraďte dobrú knihu o duševnom zdraví

lienkafoj
18. mar 2014

Dobry vecer, chcela by som pomoct blizkej osobe darovanim knihy o dusevnom zdravi. Su tu nejake stavy uzkosti, stres, busenie srdca, nespavost, tlaky v hlave a ine, ale ten clovek nechce vyhladat psychologa.tak ma napadlo, ze by som mu pichla pod nos nejaku dobru knihu o tom ako sa nestresovat, brat veci s nadhladom. Poradte nejaky osvedceny titul. diky

zahradka76
18. mar 2014

@lienkafoj to su dost vazne stavy, ake popisujes, tam by pomohla skor liecba u psychiatra a psychoterapia.Neviem si predstavit, ze ako by to mala vyriesit nejaka kniha.

hradnapani
18. mar 2014

@lienkafoj ja by som navrhla od Louise Hay "Miluj svoj zivot", ten nazov je mozno gycovy, ale kniha vynikajuca 😉 Mam precitanych vela knih, ale k tejto sa rada vraciam. Ak by nebolo inej knihy, tak by mi uplne stacila tato 🙂

nika1020
18. mar 2014

Ahoj,ja som mala obdobie vycerpanosti...busenie srdca,unavy...keby mi niekto vtedy daroval taku knihu..zle by som si to vtedy vysvetlila...
Ja len ze si to premysli aka to ma byt kniha.Ja som vtedy dostala take knihy ako darcek o ezoterike,o podpore v zivote..lebo vedela ze ma to bavi..ze relaxujem..samozrejme ze ma to trosku posilnilo..
Ale keby som dostala o dusevnom zdravi,vysvetlim si to zle.skus pohladat nieco take duchovne na pohladenie duse.ak mas zaujem o nejake tipy na knihy napis mi IP.
pekny vecer.

ajka006
18. mar 2014

súhlasím s hradnapani, keď som si prečítala tému, hneď ma napadol tento titul. táto autorka má ešte mnoho ďalších titulov, ktoré by mohli pomôcť - napr. aj uzdrav svoje telo a mnohé ďalšie, ešte myslím záleží, či ide o ženu alebo muža. potom by pomohli možno aj knihy o pozitívnom myslení. teraz je mnoho autorov, ktorí sa touto témou zaoberajú. dosť je aj toho na yotube, stačí si dať do vyhľadávača. Napr. je tam aj pekné video so samotnou autorkou L. Hay a jej ďalšími kolegami, spolupracovníkmi, ale zase je aj pravda, že nie každý je na tieto knihy zrelý (prosím nerozumej v zlom) ja sama som sa dostala - začala čítať - k týmto knihám aj napriek tomu, že som ich mala na poličke už dlhý čas, až teraz. myslím, že na tieto knihy musí človek dozrieť, ale za pokus nič nedáš.

hradnapani
18. mar 2014

@ajka006 tiez ma to presne napadlo, ze ci ide o zenu ci muza. Ale ten popis problemu mi skor sedi na zenu a myslim, ze aj tato kniha je pisana tak skor zensky (hoci aj moj muz si ju precital a bol nadseny, lebo odhalil korene svojho dlhodobeho zdravotneho problemu).
@lienkafoj este by som dopisala, ze je velmi dolezite, ako tu knihu darujes, s akym posolstvom. Ak by to malo byt take, ako pises hore (ze nech berie veci s nadhladom atd), tak by to ten clovek zobral mozno zle. Uspech celej akcie bude zavisiet aj od toho, ako "nenapadne" tu knihu vlastne das dotycnej osobe, aby to nezobrala osobne. Osobne si vsak myslim, ze je to velmi dobry napad. Minule som citala vyjadrenie jedneho psychologa na temu pomoci ludom, ktori vlastne pomoc odmietaju a bolo to v zmysle, ze mozete darovat nejaku knihu s vhodnou tematikou, ale tam to vlastne aj konci, lebo obdarovany mozno nie je zrely na prijatie pomoci. Takze ak tato akcia uspesna nebude, tak sa netrap, urobila si, co si mohla a je to jeho/ jej vlastna cesta...

lienkafoj
autor
18. mar 2014

@zahradka76 odbornu pomoc odmieta, vie ze to ma zo stresu, lekari vylucili zdravotne faktory /srdce vporiadku/, ale dokola pocuvam vetu: "co mi psycholog pomoze, ... viem ze mam ubrat....." ale dobra rada psychologa nikdy nebude na skodu - clovek sa na tie svoje problemy pozrie z ineho uhla. a potom znova - nespi, busi mu srdce, tlaky v hlave, stres, zavrate....

lienkafoj
autor
18. mar 2014

@ajka006 ide o muza

lienkafoj
autor
18. mar 2014

@hradnapani dakujem, pokusim sa mu to dat tak, aby ho to neurazilo. no on vie, ze tie problemy su psychickeho razu, ta to snad prijme ako dobre mienenu radu

zahradka76
19. mar 2014

@lienkafoj dlhodobym stresom si zial tak ci tak nejake ochorenie privodi, lebo telo sa s tym musi nejako vysporiadat. Ako sa povie, ono ho to dobehne. Skus pozriet nejake CD od Jacobsona progresivnej relaxacie.

cobhan
19. mar 2014

mozno by pomohla aj kniha od Sinelnikova - Vnutorne priciny chorob alebo Dohoda s chorobou...je to prepojenie vychodnej a zapadnej mediciny - psychosomatika, v podstate o tom, ze vsetky choroby vznikaju z emocii, je tam vypisana co z coho, doplnene o pribehy z praxe..