Poraďte dobrú prírodnú Bio kozmetiku

slivkovajanuska
18. jún 2014

Žienky, potrebujem od Vás rady a tipy. Hľadám pre seba nejakú dobrú prírodnú bio kozmetiku a myslím tým všetko, od telovej a vlasovej kozmetiky, pleťovej kozmetiky až po opaľovací krém, samozrejme nemusí byť všetko jednej značky. S čím máte dobré skúsenosti? Ďakujem

14monika03
14. feb 2019

Ja používam prírodnú kozmetiku larens a som spokojná. Je vhodná aj pre deti .

damoska
25. feb 2019
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.

@14monika03 čo je t za kozmetiku? Nikdy som o nej nepočula a je vhodna aj na citlivu pokožku?

14monika03
25. feb 2019

@damoska ano je. ja sama mám citlivú pokožku a ešte teraz som aj tehotná a je pre mňa vhodná . Kozmeceutiká sú prípravky medzi kozmetikou a liekmi. Obsahujú také látky, alebo také koncentrácie látok, ktoré majú terapeutické účinky. Významným spôsobom môžu urýchliť, uľahčiť, podporiť liečebný proces ako aj zmierniť príznaky a zabrániť prípadnej recidíve ochorenia.

zabka788
28. feb 2019
Používateľ zabka788 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zabka788.

od kedy chodi moja dcera do školky ma velmi suche ruky. Neviem čim to je. Už sme skušali všetko možne a teraz zvažujem alternativu bio kozmetiky. Myslite si, že stači akykolvek bio krem na ruky, alebo sa to nejako deti na deti a dospelych? Viete mi niekto poradit?

14monika03
28. feb 2019

@zabka788 Dobrý deň ja osobne by som vam odporucila Propolis Creme....... Doprajte svojej pokožke viac starostlivosti ako len hydratáciu a kondicionér. Siahnite po hustom, bohatom, konzistentnom kréme zo stabilizovaného aloe vera gélu a včelieho propolisu. Pridané sú tiež rumanček a kostihoj, dve z najznámejších rastlín starostlivosti o pokožku, spolu s vitamínmi A a E.

kylie1983
2. mar 2019

@zabka788 Skús od weledy nechtikove mlieko telové 🙂 Ja od weledy používam aj krém na ruky mandlovy a dávam ho aj dcérke 🙂

gab_riella
1. máj 2019
Používateľ gab_riella je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od gab_riella.

myslite si, že tie klasicke kremy su tzv.univerzalne a vhodne aj pre deti, aj pre dospelych? Myslim tie bio kremy.

baluba
2. nov 2020

@14monika03 s Larens opatrne, neni to prirodni kosmetika. Narazila jsem na tuto diskuzi nahodou. V Cechach tahle kosmetika moc dobre recenze nema. Je to marketingovy tah, prirodni kosmetika, vyrobena ve Svycarsku, ... Opravdu se timto nenechte zlakat. Ano, ma par peknych slozek, ale ctete ve slozeni dal, take obsahuje napr. Phenoxyethanol, Ethylhexyglycerin a silikony.
Treba Ecocert, spolecnost, ktera certifikuje bio prirodni produkty. Tyto slozky Phenoxyethanol a silikony radi mezi skodlive a Phenoxyethanol vylozene toxicky. Viz nize v uvozovkach. Takze pozor, na deti to urcite nedavejte a pokud produkty vrstvite, radeji si take zkontrolujte, co kazdy produkt od Larens obsahuje. On jeden produkt s touto slozkou, pokud nemate citlivou plet, vam vylozene neuskodi, ale pokud jich mate vic a vrstvite je, toxiny pronikaji do kuze a muzou ovlivnit bunky. To ani nepoznate, ale je to zdravi skodlive. Tak opatrne. Tato kosmetika je casto prezentovana Instagramerkami nebo blogerkami, ktere za to dostanou zaplaceno, napovidaji vam cokoliv, jim je vase zdravi jedno nebo tomu proste nerozumi a je to pro ne jen prace, vam neco "prodat" i kdyz neprimo. Treba to ani neprodavaji osobne, ale jde o reklamu.

"Může způsobit alergické reakce (vyrážky, ekzémy) a dráždit oči. Má negativní účinky na nervový systém a mozek. Při rozkladu phenoxyethanolu vzniká fenol, který může deaktivovat mechanismus imunitního systému. Škodlivý může být zejména pro kojence a kojící matky (využívá se např. v krémech na bradavky). Kojenci může vyvolat průjem, zvracení a dehydrataci. Dospělý zdravý jedinec však nemusí zaznamenat jakoukoliv reakci, zda bude použita koncentrace phenoxyethanolu pod 1 %. Každý by však měl myslet na vrstvení několika různých výrobků obsahující tuto složku."

alik31013
6. jan 2021

Bebelo

bulgarianrose
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bulgarianrose
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natalie0303
26. máj 2022

je ich veľa, no treba vedieť aký problém chcete riešiť, ja som narazila na bellmedi kozmetiku, sú to vlastne prírodné oleje a iné produkty, ale ja som len oleje využila podľa daného problému a na všetky pomohla ich kozmetika, napríklad na bradavice a kožné vyrástky resp. papilóm na krku od retiazky mi pomohol nimbový olej, malej na ekzémiky používame aloe vera gél a veru že z DMka nám nepomohol ale tento od bellmedi áno, zrejme nie je produkt ako produkt, pre seba na kruhy pod očami a oživenie pleti používam pravidelne opunciový olej a vynechala som všetky krémy, stačí tento olej. Pozrite si stránku www.bellmedi.sk a podľa problému si nájdete vhodný produkt. A úplne topka sladký mandľový olej, ktorý som používala počas tehonstva po sprche a nevytvorila sa mi ani jedna stria. Úplne odporúčam, tie 100% oleje dokážu nahradiť úplne všetku kozmetiku ktorú používame, len treba nájsť ten vhodný olejček pre seba 🙂

zuzanka264
31. máj 2022

Nam veľmi pomohol šampón z justu z mrtveho mora. Maju aj krem san aktiv a ten nadherne vonia. Kamoskin muž ma problemy s lupienkou ten si objendava kazdy mesiac jednum velmi dobre mu robí. Maju aj uzastny limetkovy sprchac ktoreho staci malo a krasne prevonia pokožku ♥️