Poraďte mi prosím s výberom kontaktných šošoviek

jakub111
18. júl 2018

Zdravim, potreboval by som poradit ohladne šošoviek, bol som pred mesiacom+ u profesionala na šošovky,pomeral,ukázal,vysvetlil (2hod).
Predal mi balenia jednodnové,ale to pohodlie.. :D Chcel by som mesačné, u neho to bolo strašne drahé.....
Kelogyna kupuje za 2x 11€ 6ks, 22€ = 5-6 mesiacov.

Parametre mám na fotke,tieto su mi dobré,na začiatku som nevedel dobre zaostrit z dialky na blízko,ale už je to lepšie. Chcel by som skusit aj inu značku,že vraj skušat skušat skušat a najst to naj! 🙂 Kukám často do PC ( ajťák ).

Len neviem ktoré kupit lebo parameter 8.5 nemá každá,je jedno či je 8,4 alebo 8.6 ? Nechcem dať 20-30€ zbytočne. Ďakujem 🙂

suanee
18. júl 2018

@jakub111 skus vasesosovky.sk ja objednavam odtial...nosim zatial od znacky baush and lomb

takaakoty
18. júl 2018

Nie je jedno ci 8:5 alebo ine, to je zakrivenie rohovky. Ak kupis ine, nebude sosovka tak dobre sediet na oku. Treba len pohladat sosovky s rovnakymi parametrami a skusat. Mne najviac vyhovovalli jednodenne, nakolko najmenej vysusuju oci. Su take jemnucke, hoci sa tazsie nasadzaju ako napr. mesacne. Ale to s trochou cviku zmaknes, pre teba na pracu za pc idealne riesenie.

jakub111
autor
18. júl 2018

Jednodenne su sper,ale nemožem a nechcem si dovolit dávať 40€ mesačne za ne,keď iný dávaju 22€ za pol roka a tiež pracuje za PC. Na vasesosovky.sk som bol a jedine mi tam vyšli za 35€ = 70€.

takaakoty
18. júl 2018

@jakub111 Bohuzial KS su investicia aj do zdravia. Ja som dlho nosila sosovky, od 13 rokov kvoli sportu. Casto mesacne, aj stvrtrocne. Vypalilo to u mna tak, ze som zacala trpiet syndromom sucheho oka a ine okrem dennych sosoviek moje oci nezniesli. Doslova som si mohla oci vyskriabat, mala som ic cervene, opuchnute, no hroza. Ja som si dala nakoniec urobit operaciu a som spokojna, ale sosovky ktore sa nosia dlhsie ako mesiac by som urcite neodporucala nikomu, kto ich chce nosit dlhsiu dobu, ako napr rok alebo dva.

jakub111
autor
18. júl 2018

Tiež práve žijem aktívne,športy,turistika,plávanie a furt riešit okularie... otrasné. Teraz som vysmiatý, že vraj aj pritelke sa páčim viac. Ale zas chcem tu rovnováhu užitie a €. Ak som teda správne pochopil,tak tie hodoty na nich musia sediet na desatine miesta? Lebo som čítal,že hore dole stupen nevadí,keď sadnu.

takaakoty
18. júl 2018

@jakub111 Mozu vadit aj nemusia. Z vlastnej skusenosti, ked som si kupila ine zakrivenie aj primer, vadilo mi to. Drzala by som sa nameranych hodnot od optika. Ja som tiez objednavala z vasesosovky.sk, poskusala som asi 15 druhov, ale aj tak som skoncila pri tych povodnych :D Moje parametre mali ale bezne viacere typy sosoviek, ten tvoj som len tak zbezne mrkla a je ich tusim dost malo

margaretka_
18. júl 2018

@jakub111 nekupuj si rovno do zasoby, ale iba na vyskusanie, aby si zistil, ako ti sadnu a ked najdes vhodne, potom ries vyhodne kupy. A davaj ociam od sosoviek dostatok oddychu

jakub111
autor
18. júl 2018

No práve,problém je s 8.5 ,dost ich tam je 8.6 ,preto sa informujem. A to si musim kupit ten roztok a aj ten tu krabičku,kde to bude pravidelne menit,nie? 🙂 Plánujem kupit balenie 6ks 2.50 a 6ks 2.75.

dendula1
18. júl 2018

@jakub111 ak mas 8,5 musis vziat 8,5 a vacsie. nemusi to byt presne 8,5. ja pouzivam acuvue oasys dvojtyzdenne, online sa to da super nakupit

dendula1
18. júl 2018

@jakub111 roztok menit kazdy vecer pri vymene, krabicka podla potreby. treba ciste ruky a roztok po liniu nakreslenu v krabicke 😉

jakub111
autor
18. júl 2018

Alebo si kupit takto pár https://www.sosovky-kontaktne.sk/topvue-air-1-s... po jednej s 8.6 a uvidim? 🙂

A roztok stačí lacný alebo aj tam je ofaj?
Aj tie kliešte su potrebné? 🙂

dorottka
18. júl 2018

Tieto: https://www.sosovky-kontaktne.sk/topvue-air-6-s... - balenie na 3 mesiace. Ja nosim sosovky uz vyse 20 rokov, prve sosovky som mala dokonca rocne, ano jeden par sa nosil rok a mal specialny roztok 😃 Vyskusala som asi vsetko mozne na trhu a tieto mi sedia super. Puzdierko sa ma menit kazdy mesiac (ja menim, ako si spomeniem, snazim sa mesacne, ale obcas ho veru mam aj dlhsie), roztok kazdy vecer, otvoreny roztok vydrzi cca 6 mesiacov (pozri na obale). Ruky treba mat ciste, ale poriadne oplachnute aj od mydla. Nasadim si ich rano okolo osmej a vyberam vecer, ked uz nic nerobim, na doma nosim prakticky vacsinou okuliare, ako baby pisu, oci si potrebuju oddychnut a tak ci tak, ked su dlho v oku, zacnu akosi ominat alebo ako to nazvat 😃 Inak tiez som ajtacka, ked mas nahodou suche oci, treba kupit kvapky, ale POZOR, iba take, ktore su vhodne pre kontaktne sosovky, je to dost dolezite, drviva vacsina beznych kvapiek vhodna nie je.
Klieste netreba a roztok ja kupujem z DM drogerie, ten za 6-7e.

jakub111
autor
18. júl 2018

Koľko roztoku je potreba na 30 dni? Stačí aj tento https://www.sosovky-kontaktne.sk/solocare-aqua-... ?

ebi88
18. júl 2018

Ja kupujen roztok v dm za polovicu tych drahych a je dobry. Kliestiky su dobra vec na vyberanie sosoviek, lepsie ako prstami

jakub111
autor
18. júl 2018

Takto som to poskladal :D Tie "air" sa mi hodia,mavám také suchšie oko niekedy.

Stojí to za skušku? 🙂

anemone123
18. júl 2018

@jakub111 90 ml je podla mna malo, take balenie si beriem len ked balim na dovolenku. Na bezne pouzivanie kupujem rovno pol litrovy Eso Unica. Pouzivam ho uz dlho, je pomerne lacny a dlho vydrzi.

jakub111
autor
18. júl 2018

definujte dlho? :D Nemám ani tušenie kolko ml je potreba na mesiac?

dorottka
18. júl 2018

@jakub111 klieste ti netreba, je to blbost, radsej si kup navyse puzdro, sosovky super volba, sama take nosim roky, roztok kup v DMku, dobry je, vyhodne su tie pollitrove flase.

jakub111
autor
18. júl 2018

Ok,ďakujem,tak už len posledná otázka. To puzdro kupujete kde,na tejto stránke stoji 1.7€ k tým roztohom je zdarma...? Puzdro menit každý 1-2 mesiac? 🙂 Roztok teda z DM.

dorottka
18. júl 2018

@jakub111 puzdro maju aj tam na stranke, ale aj v DM mavaju a aj v kazdej optike 🙂 To nie je daka velka polozka a ano, ako pises 1-2 mesiace, ono vydrzi aj viac, ale neviem ake osidlenie neviditelnymi cudzopasnikmi je uz v nom, tak neriskujem :D

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alenky
18. júl 2018

@jakub111 Ahoj puzdro mas niekedy aj v baleni s roztokom, ale nie stale. Co sa tyka topvue urcite stoji zato pri dennych mas dokonca moznost vratenia vyskusaj jeden par a mozes vratit. Ja som nemale prachy vysolila v optike a take mi dali do dialky co na blizko som bola slepa potom mi znama poradila a uz roky objednavam len topvue na sport, k vode atd...su uzasne tenke a nie je ich v oku vobec citit

dorottka
18. júl 2018

@lenkakravcova netusim :-/ take odporucania, ze menit, to vidim pravidelne a kedze to nie je daka vysoka polozka, tak som sa sterilizaciou nikdy dako nezaoberala. Aku mas na inak mysli, chemicky? Lebo to by som sa asi bala dat potom do oka, aj ked je to len mozno moja haluz.

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jakub111
autor
20. júl 2018

Ktoré? 🙂

dorottka
20. júl 2018

@jakub111 hociktore, ja kupujem zvacsa tie za 5.19 a raz za cas to za 8.39, este bola tusim aj zlta, ta ma v sebe puzdierko, ta je tiez fajna

takaakoty
20. júl 2018

@jakub111 Biotrue je najlepsi

dorottka
20. júl 2018

@takaakoty Argument daky? Na zaklade coho tak sudis? 🙂

takaakoty
20. júl 2018

@dorottka Mne najviac vyhovoval, mala som najmenší pocit suchých oči. Samozrejme, nemusí vyhovovať každému, treba poskusatr na sebe. Hlavne nakupovať ziadne lacné blbosti

jakub111
autor
24. júl 2018

Ďakujem moc 🙂 Nakoniec mi poslali 2.25 namiesto objednaných 2.50,tak snad pošlu nove pri reklamaci. Inak tie čo som mal mali 123 na zistenie strany,tieto musim sledovať to zakryvenie. Ale tie 8.6 cítím na okraji oka keď hýbem. Je to o zvyku (2 týždne som nosil okuliare) alebo to je zle?