Poradťe niečo na boľavý konečník

amajlik
19. apr 2016

zdravím 😉 mám problémy s konečníkom.......robia sa mi tam male ranky,ktoré po čase prasknú a trošku sa zhoja a zase to dookola......používala som už aj dubovú kôru,Proktis-M a nič nezaberá.....svrbí ma konečník a som z toho nešťastná ☹ prosím ak viete tak pomôžte...vďaka 🙂

janinah
19. apr 2016

skús Factu mastičku

amajlik
autor
19. apr 2016

@janinah no to som ešte neskúšala..........ok. diky

simsalabim
19. apr 2016

Mala by si ist k lekarovi, takto budes len hadat, co to je. Mne na podobny problem (ranky) pred rokmi gastroenterolog nakazal po kazdej stolici umyt a nakremovat obycajnou modrou niveou, okolie aj tak 1cm dnu . Zdalo sa mi to divne, aj som sa pytala, ci napr.kalciova mast nie lepsia, ale vraj nie. A musim povedat, ze to tak je...ak niveu par tyzdnov vynecham, opat mi zacinaju problemy.

amajlik
autor
19. apr 2016

@simsalabim na gastre som bola a mala som helikobaktera,ale to už dávno a umývanie sa po každej stolici je v takomto stave samozrejme a ja si to teraz natieram tou dubovou kôrou a nič nepomáha a ani ten Proktis-M čo mi predpísal lekár nepomáhal...tak naozaj neviem.....každý lekár povie niečo iné

monicm
19. apr 2016

@amajlik Ak by to boli hemoroidy, tak skús Hemostop.

esstela
19. apr 2016

@amajlik prva pomoc,priložit ladovu kocku-...potom masti na hemoroidy,ale da,a by som sa pozriet aj lekarovi

esstela
19. apr 2016

@amajlik helikobakter s tym nema nič spoločne...

vorkola
19. apr 2016

@amajlik Skus si to natierat s Femigelom. dostat v lekarni

chiara189
19. apr 2016

Hemostop je dobry

amajlik
autor
19. apr 2016

🙂 😉 😀 vďaka žienky ....ak ešte niečo viete viac dajte vedieť 😉

esstela
19. apr 2016

ten lad je vyborny,lebo stiahne cievy,ktore krvacaju a aj samotny hemoroid...tie kocky ladove sme prikladali aj v nemocnici

0silvia0
19. apr 2016

@amajlik nerieš to len zvonka, rieš to aj zvnútra... najlepšie pomôže užívanie vlákniny "psyllium". Upraví, zmäkčí stolicu, je priaznivá na steny čreva a tým aj konečníka, skús užívať a tieto problémy zmiznú. Vlastná skúsenosť...

simsalabim
20. apr 2016

@amajlik ty ale zrejme nemas hemoroidy - pises o trhlinkach. Na to je vraj nivea chodna, lebo "vynikajuco premastuje". Sama pises, ze pripravky na hemoroidy nezaberaju a podla mna nema vyznam ich skusat, to, co popisujes, na hemoroidy vobec nevyzera. Zrejme mas citlivu, vysusenu pokozku, preto sa tam tie trhlinky robia. Ak chces, niveu vyskusaj, ale v kazdom pripade, koli trhlinkam - smer lekar.

amajlik
autor
20. apr 2016

@simsalabim u lekára som bola s predpísal mi Proktis-M je to čistia pena, ktorú používam na konečník na tie trhlinky ako píšeš,lebo asi fakticky to niesu hemoroidy....nepomáha..........trošku sa to zahojí a potom to praskne a som tam kde som bola 😒 a dnešným lekárom ani veľmi neverím lebo každý mi dáva niečo iné tak preto sa pýtam vás baby moje zlaté 😉 a ako píšeš mám citlivú pokožku......a tebe nivea pomohla?

roseania
20. apr 2016

Mne pomohla mastička a čapíky Doloproct, ale je to na predpis. Používam ju asi tri roky.

lucifera
20. apr 2016

Ja mam hemeroidy a po kazdej stolici sa umyvam,a led mam trhlinky,kt.krvacaju alebo aj zila,kt.krvaca,tak sa natieram homeopatickou mastou Avenoc🙂je super,vzdy pomohla.

simsalabim
20. apr 2016

@amajlik ano, ved som pisala vyssie. nechcela som tomu verit, pytala som sa gastroent., ze ci nieco ako kalciova mast nebude lepsie, ale vraj nie, nivea. Tak odvtedy pouzivam - roky - a ak par dni zabudnem (napr. na dovolenke), tak je tam opat trhlinka. Hemoroidy nemam, iba sklon k trhlinkam, hoci zapchu nemam vobec, stolica OK, makka...netusim, preco sa mi robia, ale ta nivea to udrzuje uplne bez priznakov. Mozno by na to fungoval akykolvek iny nedrazdivy mastny krem, ale kedze mi to bolo povedane tak autoritativne a presvedcivo a navyse mi to zabralo, nikdy som nehladala nic ine. Ved vyskusaj, za to nic nedas, stoji par € a ked nezaberie, vyuzijes na nieco ine. Treba potriet okoli konecnika a mastou vojst aj kusok (1-2cm) dnu.

jasmin951
21. apr 2016

Ja som to mala tiež používala som Faktu čipky. A mastičku a pomohlo 🙂 Skoré uzdravenie

rainyafternoon
21. apr 2016

@amajlik Nejedna sa o hemoroidy, ale o analnu fisuru. Najlepsie by bolo vysetrenie u proktologa - navrhol by postup liecby. V tych skutocne najhorsich pripadoch sa robi drobna laserova operacia - pokial sa trhlinka stale otvara na tom istom mieste je tam poskodena tkan, ktora sa laserom odstrani. Najcastejsia je vsak liecba konzervativna - v tomto pripade cipky alebo masti na hemoroidy mozu mat docasny efekt (aj to nie vsetky, plus je to individualne), nie vzdy premastovanie ako take pomoze, pokial nie je zrejme pricina, a tie mozu byt rozne. Najcastejsie rada je uprava stravy, zvysenie prijmu vlakniny, zmakcenie stolice - to vsak moze pomoct v pripade pokial je pricinou tvrda stolica. Dalsou pricinou moze byt zvyseny tlak v konecnikovom zvieraci - na to lekar odporuci specialnu mast, takisto existuju specialne pomocky na 'roztiahnutie'. Spominas svrbenie - to byva sice charakteristicke pre hemoroidy, avsak nie vyhradne a kombinacia svrbenie+analna fisura moze naznacovat sklon k prirodzene suchsej sliznici - zase zaviselo by od vysetrenia, pokial by sa toto potvrdilo tak by som doporucila docasne hydrocortison mast....Kazdopadne ak to je len 'docasna' zalezitost a netrpis tym uz nejaku dobu (!), tak si vyskusaj najprv napriklad Avenoc - sice homeopaticka mast na hemoroidy, ale na zaciatok moze byt pomerne ucinna aj pri trhlinach. V opacnom pripade, navstiv dobreho proktologa.

rainyafternoon
21. apr 2016

@amajlik Tak az teraz som si precitala tvoj dalsi prispevok - u lekara si bola, okrem Proktis-M ti nedal nic ine? Povedal ti aspon, ze sa jedna o fisuru a ake mas moznosti liecby? Hygiena: Umyvat s proktisom, alebo s nejakym emollientom - napriklad Epaderm (vziat len trosku, naniest a umyt vodou), po kazdej stolici - utriet neparfemovanym vlhcenym toaletnym papierom, nasledne namazat napr.Avenocom, pokracovat aj ked nemas ziadnu akutnu fisuru. Pokial mas vsak sklony k citlivej pleti, atopicku pokozku, atd....chcelo by to poriadnu diagnostiku sliznice a zvolit patricny postup. Spravil ti aspon anoskopiu?

amajlik
autor
21. apr 2016

@rainyafternoon lekár mi konkrétne nepovedal nič,len mi predpísal Proktis-M a hotovo.....a čo sa týka hygieny po každej stolici veď to je samozrejmosť......dnes som mi vzali vzorku stolice na parazity a to som musela požiadať sama,lebo naši lekári sú chudáci a na nič sa nezmôžu.....uvidíme čo ďalej