Poraďte niečo na boľavý zub pre dojčiacu matku

petra1985
6. jún 2009

ahojte.. mam problem .. od stvrtku vecera ma neskutocne boli zub.. v piatok som sa vybrala k mojej zubarke ta vsak ako narocky neordinovala.. neverim inym zubarom, nechcem ist na pohotovost, tak sa chcem opytat poradte nejake triky na bolavy zub.. dojcim takze nemozem si dovolit lieky sem tam vezmem paralen pomoze v momente ale len na taku hodku aj to mam vycitky, ze to ide do mliecka.. prosim poradte nieco lebo sa zblaznim ☹

marelica
6. jún 2009

Ahoj Peti, na zub zaberajú obklady (treba vyskúšať, či studené alebo teplé)... ale úplne super pomôže propolisová tinktúra na vatovom tampóne (dostať v lekárni)... tiež pomáha, ak si po každom jedle aj nápoji (okrem čistej vody) zuby vyčistíš... Paralen by som neodporúčala brať, keď dojčíš (je to analgetikum a antipiretikum - tie sa rýchlo dostávajú do mlieka a utlmujú bábo)...

ejusaaa
6. jún 2009

ja sa trapim zubmi od tehotenstva dodnes...ako vravi marelica,aj mne raz pomohol studeny,raz teply obklad,ine trriky velmi neexistuju zial...ja som si tak vtrpela pocas tehotenstva,ked som nesmela lieky a bolel ma aj napriek tomu ze mi ho zubarka spravila 😠 tak drz sa.

petra1985
autor
6. jún 2009

marelica dakujem za odpoved.. ja som uz snad vyskusala vsetko.. aj ten propolis.. najviac vsak zabera slivovica 🙂 len mna strasne pri tom napne nevydrzim dlho kloktat taky hnus a zuby tiez umyvam stale .. uz som volala aj pediatricke nech poradi co mozem aby to neskodilo malej.. tak mi dala nejake homeopatika ale mam pocit, ze to nic nepomaha..aj ten paralen mi radila len nie vzdy..tak jednu tabletku ale to sa neoplati ked to nezabera dlho.. tak do zubarky ako teraz som sa netesila nikdy🙂 uz nech je pondelok... ak mate este nejake rady kludne piste vyskusam vsetko co mozem..

petra1985
autor
6. jún 2009

ejusaaa fuuu.. tak to musi byt hroozne.. ja mam s tym zubom problem uz dlhsie furt mi ho spravi aj tak po case sa to opat zacne.. moja mama prisla o zuby pocas dojcenia.. tak sa tesim 🙂 a dakujem ti

ejusaaa
6. jún 2009

Ja som po porode zial nekojila,takze ked ma bolel zub aj ja som vyplachovala palenkou,,taky tyzden pomahalo,ale bolo mi okrem zubu zle aj od zaludka,a v utorok zas k zubarke,asi skoncim tak ako sa vravi ze jedno dieta jeden zub 😒 Zub je strasna vec,nevies sa sustredit na nic,nieto sa este o babo starat,viem ako Ti je..,me to potom aj na ucho preslo,az do hlavy pichava...jaj tie zuby.

annag
6. jún 2009

paralen je zlúčiteľný s dojčením , do mliečka prechádza okolo O,5-1 % a bábetko neohrozuje , teda zanedbateľne malá časť oproti tomu, čo by bábo dostalo, keby ho samé muselo užiť ako čípok či sirup - teda ako napr. detský Panadol. 🙂

petra1985
autor
6. jún 2009

noo ved ja to citim presne to ejusaaa cim dalej tym horsie az do ucha a tak to striela do hlavy ale potom zase to prejde.. mna raz boli silno raz slabo raz vobec.. takze take to je kolisave.. a presne este sa starat o babatko popri a moja je dnes nejaka plna energie a nedobra 😠 fakt sa takto na nic neda sustredit az som nervozna z toho.. ja hovorim, ze radsej este raz porod jak bolest zuba🙂 je to najhorsia bolest aka moze byt aspon co som zazila ja.. ten zub

varticek
6. jún 2009

Ešte môžeš skúsiť kloktať šalviovým alebo repíkovým čajom alebo ak náhodou máš tak 1PL švédskych kvapiek do pohára vody a tiež kloktať.

zuzu31
6. jún 2009

ja som pri dojceni uzivala homeopatikum CEPHYL, dve tablety pri bolesti ... u mna ucinkovalo do 15 minut

petra1985
autor
7. jún 2009

dik za rady dievcata.. takze paralen neohrozuje babo? lebo to zabera na 100% len nie na dlho 😠
zuzu31 vyskusala by som teda ked pojdem zajtra a bude stale boliet urcite vyskusam.. mne dala doktorka homeopatikum Belladonna ale to nic nepomaha.. vyskusam CEPHYL dik za radu🙂

mywiel
7. jún 2009

Hryst cely klincek (korenina), prilozit si ho k zuby a zut, ma anestetické ucinky a babu nevadi, aj chladny obklad na lice niekedy pomoze, lebo chlad tiez uspava bolest.

mywiel
7. jún 2009

Tych klincekov mozes zut za den kolko len chces. 😉

mywiel
7. jún 2009

Petra to poznam tiez som si hovorila to isté, ze porod trva jeden den ale bolenie zuba je nekonecné je to na nervy.

petra1985
autor
7. jún 2009

mywiel ah vies ako rada by som hryzla? sak ja sa bojim aj jest.. akonahle do niecoho zahryznem koniec ☹ no ale vyskusam to🙂

zuzula25
7. jún 2009

salviove obklady a caj neskusat znizuju tvorbu mliecka

ja som tiez skusala pocas tehu vselico,ale nic nezaberalo,davala som si paralen

petra1985
autor
7. jún 2009

zabral mi strucik cesnaku zabalit do gazy a dat do toho uska, na ktorej strane boli zub.. cely den nic necitim.. konecne 😉

ejusaaa
7. jún 2009

tak to je super Petruska,ze Ti je lepsie a asi to vyskusam aj ja,pri najblizsej prilezitosti 😒

petra1985
autor
7. jún 2009

odporucam ejusaaa🙂

dafne1111
22. feb 2013

mam 8 mesačne dieťa a ešte ho dojčim v čera mi doktor vytrhol 3 zuby cela som opuchla boli ma ucho a oko nič mi nezabera ani obklady a lieky nesmiem tri dni som len na čaji nič neziem strašne to boli

lucinka58883
22. feb 2013

@dafne1111 paralen mozes 🙂

dafne1111
22. feb 2013

@petra1985 mne praveže povedali že maralen j škodlivy to by som malu musela octavit od mlieka