Poraďte psychoterapiu

17. mar 2022

Ahojte, viete mi prosim poradit, aky typ psychoterapie a aj psychoterapeuta, najlepsie v BA na stavy uzkosti a nespavost? Dlhe roky sa trapim nespavostou, strachom, uzkostou, no od narodenia babatka, ktore ma teraz pat tyzdnov sa to rapidne zhorsilo. Trpim neskutocnym strachom o neho a uz aj o mna, kedze som od porodu mnoho noci nespala vobec a ked uz tak len dve hodinky. Prepada ma neustaly strach o jeho a uz aj moje zdravie. Mali sme kovid, brala som Stoptussin a vycitam si, ze som mu tym alkoholom v nom ublizila, kazdy den mam podobne vycitky, strachy,nevladzem a nestiham nic robit, potrebujem pre neho este objednat vela veci,ale uz len to rozhodovanie mi vyvolava neskutocnu uzkost. Aky typ terapie by bol prosim najvhodnejsi a pomohol vam pri podobnych problemoch? Rozmyslala som nad KBT, ale ta by bola asi casovo narocna, pripadne neurofeedback? Najradsej by som brala lieky,lebo myslim, ze to len terapia nevyriesi, ale nechcem prestat dojcit a v minulosti som sa po antidepresivach citila este horsie,zabral mi jedine neurol,ale ten je navykovy.Keby mozem aspon nieco prirodne lebo mam pocit,ze sa uz zblaznim. Tieto stavy mi nicia aj manzelstvo.

dori2
17. mar 2022

ahoj, KBt je velmi vhodna na tvoje tazkosti a patri medzi kratsie orientovane druhy terapie. na stavy uzkosti je psychoterapia plne indikovana. v BA najdes vela ludi co robia tento druh

marianarem
17. mar 2022

No psychoterapia vacsinou nie je kratka zalezitost, tak rok by som v tomto pripade odhadovala urcite. Ale treba zacat. U mna bola uplne top katatymno-imaginativna terapia, to mi pomohlo zvnutra prebudovat myslenie. KBT je skor taka praktickejsia, no kazdemu sedi nieco ine. Ja som vizualny a vytvarnu typ cloveka a KIT u mna urobila uplne divy.

barborabachrata
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dori2
17. mar 2022

@marianarem KBT ma aj kratkodobe postupy. Som tento typ terapeuta ;)

maminkapb
16. jan 2023

Ahoj, absolvovala si kbt?

dori2
16. jan 2023

@maminkapb ja? ano. som v poslednom roku

maminkapb
16. jan 2023

@dori2 myslela som autorku prispevku 🙂 teba som uz registrovala vo viacerych diskusiach, ze si psychologicka, prosim ta na co vsetko je dobra ta kbt? So mnou sa to akosi zviezlo minuly rok, od nespavost po uzkosti a teraz uz aj myslienky co ak.... A uz som kazdy den v jednom kole, ze aj ked chvilku dobre, myslienky nie su, tak aj tak nakoniec pridu, uz som zo seba zufala 🥴 Dakujem