Poraďte značku šošoviek

petinka333
1. mar 2016

akú značku šošoviek používate ? ktoré vám vyhovujú ,idem prvýkrát objednávať z netu a neviem že aké su tie najlepšie aj ked je to individuálne ale rada si nechápem poradiť 🙂 bola by som rada keby ste mi poslali aj linky

beatrice1607
1. mar 2016

Ahoj. Objednavam si Air Optix. Spokojna.
Ale sama musis vyskusat ktore ti sadnu.

zuzana_j23
1. mar 2016

@petinka333 a mas pomerane oci od lekarky? potrebujes vediet okrem dioptrie aj zakrivenie a priemer aby ti sosovky sadli....ja som pouzivala 8 rokov ACUVUE lenze som zacala mat problemy so suchymi ocami tak teraz som vyskusala BIOFINITY ktore maju ovela vacsiu priepustnost a o 10% viac vody zatial ich mam 1 den aj ked maju trosku vysie zakrivenie ale sadli mi

candii
1. mar 2016

Ja nosim ACUVUE Oasys hydraclear plus a som spokojna...

candii
1. mar 2016

A lepsie by bolo keby si si zasla k ocnej ze chces sosovky ona ti da zdarma skusobne viac druhov ktore ti sadnu a uz podla toho objednas...

petinka333
autor
1. mar 2016

@zuzana_j23 no už sa blíži deň kontroly u doktorky takže si dam pekne oči pomerať a pôjdem na tie šošovky 🙂 a tam my aj všetko vysvetlia že ako sa používajú a všetko ? a budú ochotní mi to vysvetliť ak si tam šošovky nezakúpim ?

petinka333
autor
1. mar 2016

@zuzana_j23 no už sa blíži deň kontroly u doktorky takže si dam pekne oči pomerať a pôjdem na tie šošovky 🙂 a tam mi aj všetko vysvetlia že ako sa používajú a všetko ? a budú ochotní mi to vysvetliť ak si tam šošovky nezakúpim ?

candii
1. mar 2016

@petinka333 samozrejme.. aj ta naucia si ich vyberat a davat.. ako sa cistia vsetko..

petinka333
autor
1. mar 2016

a ešte som sa chcela opýtať vraj sa šošovky dávajú slabšie ako sú okuliare neviem už o koľko to bolo dioptrie je to pravda ?
@candii

candii
1. mar 2016

@petinka333 nic o tom neviem .. a cez sosovky vidim tak isto ako cez bryle.. nic mi nikto nevravel ze budu slabsie tak neviem

terezka1947
1. mar 2016

@petinka333 je rozdiel trosku v hodnote dpt okuliarovych sosoviek a kontaktnych sosoviek=ale to ti uz vysvetli bud lekar alebo optometrista
pretoze kontaktna sosovka ide priamo na oko a okuliarova je od oka dalej,preto sa ta hodnota trosa lisi

zlatka03
1. mar 2016
Používateľ zlatka03 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zlatka03.

kocky a pouzivat tie denne sosovky ci mesacne?

zuzana_j23
1. mar 2016

@petinka333 ja som si prve kupila u lekarky som nevedela v tej dobe ze si mozem objednat na nete sama som mala asi 13 rokov....dajak 25-30 e som platila za sosovky ktore som si na nete kupila za 14-17 eur...:/ a ona mi vsetko vysvetlila aj ma naucila si ich davat do oka

terezka1947
1. mar 2016

@zlatka03 ak ich pouzivas iba prilezitostne,tak jednodnove...ak denne,oplatia sa skor mesacne+roztok na ne

zuzana_j23
1. mar 2016

@petinka333 ja nosim o 0,25 slabsie ..tka mi povedala ocna ze je to priamo na oku tak slabsie...a ja som prve vyskusala tie biofinity priatelove ci mi sadnu...on ma 3ky a ja 2,75 ake ouliare mam 3ky...a strasne silno som videla az mi to vadilo tak som si ich hend vybrala

zlatka03
1. mar 2016
Používateľ zlatka03 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zlatka03.

@terezka1947 cenovo to vychadza rovnako ci nevies mi povedat? 🙂

terezka1947
1. mar 2016

@zlatka03 ale mesacne ti vydrzia dlhsie...sice musis este ratat cenu roztoku
vsetko zalezi od toho ako casto ich chces pouzivat,nie od samotnej ceny krabicky...takze ak obcas,kup jednodnove,rano das,vecer vyhodis...necistis

ichbinich
1. mar 2016

Na sosovky potrebujes presne rozmery a aby ta to niekto "naucil", ale doslova.
Pozri, mozes si u dr. kupit jedno balenie na zaciatok a potom uz budes vediet rozmery a budes si objednavat.... Ale je mozne, ze za kontroly bude pytat zaplatit, kedze u nej nenakupujes... To si musis potom prepocitat.
Uplne na blind by som sama do toho nesla... Kym som sa naucila vlozit si sosovku, tak to trvalo. Navyse je to poriadny nezvyk prejst na sosvku. Mna prvy krat poslal lekar na hodinovu prechadzku do mesta na skusku...

Osobne mam tiez Biofinity, ktore su pre mna lepsie ako predchadzajuce SureVue/AccuVue. Ked som pred par rokmi na kontrole povedala, ze mam sosovky od 7 rana do polnoci, tak mi hned dala tie biofinity. A fakt mi vyhovuju viac. Mam mesacne, zacinala som dvojtyzdnovymi. Mam doma ale aj jednodnove, ked idem plavat alebo niekde iba na den-dva, ze sa mi neoplati trepat aj roztok a obal.

Momentalne mam vlastnu znacku jednej sosovkovej internetrovej predajne, zlozenim podobne Biofinity a tiez su dobre.

Co sa urcite oplati objednavat, su roztoky, hned aj 4 alebo 6 flias, to tiez kupujem v akciach a naraz.

sardinka335
1. mar 2016

kašlite na čočky...dajte si operovať oči...ja som mala minus 7 a teraz 0.....čočky som použivala 15 rokov...Acuvue mesačne...furt to zhanať platiť, riešiť roztok, puzdo, okuliare na striedanie...chvála laseru!

jarmila64
1. mar 2016
Používateľ jarmila64 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od jarmila64.

@sardinka335 sako dlho si po opke?

natalym
1. mar 2016

@sardinka335 Ako a koľko ťa to bolelo po operácii? Napíš ako to prebiehalo, prosím Ťa. Uvažujeme o tom s dcérou.

sardinka335
1. mar 2016

Operovana som bola 15 januara tento rok - dostala som to ako darček na Vianoce od muža - metodou Relex smile v Auparku čo je iclinic...je to bezbolestna metoda...nebolelo ma nič to prisahám - lebo ja som fajnovka na bolest. Samozrejme zakrok je neprijemny ale nebolí! Potom som asi cca 5 hodin mala take rozostrete videnie ako cez vodu....išla som spať...operoval ma o 18:00 podvečer a už o 23:00 som sa mala fajn a rano som videla, uplne v pohode - všetko ustupilo - pocit ,,videnia cez vodu,,.

natalym
1. mar 2016

@sardinka335 Tak to hej. Lebo my sa tiež strašne bojíme bolesti. A ešte mi povedz koľko to stálo.

sardinka335
1. mar 2016

@natalym no vela...925eur sme platili a za 1 oko.... 😖 ale pozri na ich stranke..mavaju aj zlavove kupony...ako ak na to niekto ma tak odporučam. Neda sa to porovnat kvalita zivota ked je človek ,,slepý,, roky a potom vidi...

natalym
1. mar 2016

@sardinka335 No ďik krát 4. Teda ja len jedno. Tak krát 3.
A od koľkých dioptríí je to možné? Lebo my nemáme veľa 1,5 cca.

sardinka335
1. mar 2016

@natalym to neviem tak to nejdem zavázdať, ze od kolkých dioptrii...oni tam robia vyšetrenie a ved aj tvoj očiar ku ktoremu chodiš by ti mal povedať. Pripadne na FB maju stranku a tam bezplatne poradia ked sa opytaš. Ale napr. mne dioptrie nabehli v puberte...a malo by to byt aspon trošku ustalene....ze napr. rok sa dioptria nemeni. ale nejdem to tvrdiť na 100% lebo to mi hovorila len moj aočiarka ešte pred par rokmi, tak mozno sa to zmenilo.

natalym
1. mar 2016

@sardinka335 Ďakujem, budeme sa pýtať, ideme v pondelok.

vlastulina1
1. mar 2016
Používateľ vlastulina1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od vlastulina1.

@sardinka353 fuu to je aj dost penazi, ale tak co je teraz lacne, ze sa cudujem 🙂

cicimon
1. mar 2016

ja som bola na opercii 12r dozadu, stalo to 10000sk na kazde oko, co tiez nebolo malo penazi.... ale ked si to vezmem ze som predtym nosila 18r okuliare z z toho asi 10r sosovky tak sa to urcite oplatilo a urcite sa to aj vratilo, teda po fin, stranke

lienka_snehulienka
1. mar 2016

O tom, ze na prve nasadenie sosoviek je dobre zajst k odbornikovi, tu uz baby pisali, ja este dodam, ze mne vzdy skontroluju, ako mi sosovky sedia na oku aj po par dnoch nosenia (ak mi predpisali nove) a raz za rok chodim na kontrolu. Co sa tyka znacky a frekvencie vymeny, treba si nechat poradit a skusat, kazdemu vyhovuje nieco ine. Ja nosim Acuvue Oasys, to su dvojtyzdnove a maximalne mi vyhovuju. A dala som si predpisat aj jednodnove, ale tie pouzivam najma na dovolenke, aby som nemusela balit roztok 🙂 Roztok tiez nepodcenuj. Pouzivam AO sept, pri nom si treba dat pozor, aby ucinkoval naozaj minimalne tych 6 hodin, aby sa zneutralizoval. Mne velmi vyhovuje, hned som citila rozdiel oproti klasickym roztokom.
Operacie sa zatial desim, ale je pravda, ze to som si hovorila aj o sosovkach a odhodlala som sa k nim az ked ich zacal pouzivat moj muz. Ten teraz spekuluje o operacii, tak ho mozno budem nasledovat 😀

zuzana_j23
1. mar 2016

@sardinka335
@natalym
@lienka_snehulienka baby mne povedala moja ocna ze mi odporuca operaciu az ked dorodim....ze tlak na oci moze sposobit zase dioptrie ...a aj moja znama po 2 prirodzenych porodoch ma dioptrie naspat aj ked nizsie nez predtym no od porodu je seroslepa :O