Porucha akomodácie očí - mdloby a závrate

25. jún 2022

Mesiac som mala zavrate kym sa konrcne prislo na to ze to je z oci. Uz som bola zufala, mala som problem uz aj chodit. Objednana som na okuliare. Mate skusenosti ? Presli Vam uplne zavrate po nasadeni okuliarov ? Na ocnom na rozpkvapali, uvolnili sa mi aj spazmy v ociach, zavrate mam este troska. Prejdu potom uplne ?

kacena4
25. jún 2022

no neviem... akomodacia je problem so zaostrenim pouzivaju sa na to okuliare do dialky alebo blizka. neviem ci to ma taky dosah ze su az zavrate a mdloby. podla mna je to iny problem ( este mozno ak by boli velmi silne okuliare... ja ma 5ky a nikdy som nemala zavrate a mdloby len z chrbtice)

terezka1947
25. jún 2022

Aku diagnózu máš?čo ti na očnom povedali?

autor
26. jún 2022

@terezka1947 Napisane je korekcna vada oka.Bola som na pohotovosti. Poslali ma.z neuro nakolko tam som mesiac chodila. Ako ma rozkvapali okamzite sa hlava prestala tocit. Cakam na okuliare. Nenosila som roky okuliare ktore som mala a prudsie prislo k dalekozrakosti ( na blizke predmety sa mi rozmazavalo ) a tocenie hlavy hrozne stale ked som.chcela citat alebo som.mala.nieco blizko v zornom poli.

autor
26. jún 2022

*rekrakcna

terezka1947
26. jún 2022

Tak potom máš plusky. A nemala si už ako dieťa plusky?

autor
26. jún 2022

@terezka1947 Ja si to nepamatam. Mne to prislo zrazu. Vsetko na neuro negativne, ct mozgu atd. Az kym som neprisla na ocne. Tam ma rozkvapali a primar na mna ze : zavraty zmizli vsak ? Bola som v soku. Nikdy by ma nenapadlo ze z oci mozu byt taketo stavy :(

terezka1947
26. jún 2022

Môžu. Oči a videnie nie je iba o dioptriach,je to aj o svaloch,fuziach,atď.
A optika nie je obchod,ale výdajňa zdravotníckej pomôcky,kde by mali robiť odborníci,nie predavači. A ľudia by nemali podceňovať oči.

autor
26. jún 2022

@terezka1947 Presne ako vravite. DAKUJEM ze ste sa mi ozvali. Prajem Vam vela zdravia a krasny den 🍀

autor
26. jún 2022

@terezka1947 a mala som aj spazmy v ociach. Trhanie som citila a tlak. Prosim Vas namerali mi tlak na oboch ociach 22 a povedali ze v norme. Nasla som vsak ze v norme je do 21.

terezka1947
26. jún 2022

Úplne máte v norme tlak.
To čo máte bude niečo komplikovanejšie.