Poštipnutie hmyzom. K akému lekárovi mám ísť?

mysickamys
27. apr 2017

Dobry vecer. Pred 2dnami ma postipal do nohy nejaky hmyz v noci. Dost to bolelo, no hladala som co by to mohlo byt a po pachatelovi ani stopa.
Do rana mi zostal velky cerveny flak, natrela som si mieto fanistilom. Je uz druhy den a miesto mi este viac opuchlo, stvrdlo, je teple, a okolie asi 10cm červené a pri chodeni boli.
Asi treba k lekarovi ale kam?na alergologiu? Alebo najprv k obvodnej?vdaka

loginexistuje
27. apr 2017

Na alergologiu nie ... k lekarke a ona posudi pravdepodobne k chirurgovi ak tam je hnis ... nareze to a vycisti... mozes max. skusit ichtylovu mast na vyhnisanie...

Na alergologiu sa s tymto nechodi.

janickadr
27. apr 2017

Bud k obvodnemu alebo na kozne, tam nepotrebujes vymenny listok (vsade inde ano)...

mysickamys
autor
27. apr 2017

Dakujem vam

ibrunova
27. apr 2017

Infektológia.

hivanik
27. apr 2017

@mysickamys ...k obvodnemu treba ist a on uz zvazi co a ako....

toskanka
27. apr 2017

@mysickamys a nemala si nahodou kliesta? Lebo vtedy treba ist cim skor.

simsalabim
28. apr 2017

@mysickamys ustipnutie od pavuka vie byt taketo bolestive a zle sa hojace. Ja som sla k obvodnej, najprv mi dala iba gafrovu mast, potom lokalne ATB, vnutro stipanca sa mi nakoniec zapalilo, siel z toho hnis - to mi potom na chirurgii rezali a dostala som celkove ATB Tetracyklin. Stipanec ako taky sa hojil az 2 mesiace!

mysickamys
autor
28. apr 2017

No sla som k obvodnej,poslala ma na kozne. Cakam ze co dalej.
Inak mam stred fialovy podla mna zapaleny a počas chodenia ma to naozaj dost boli. Som ja zvedava co s tym....
Snad nic zle a skodlive lebo som tehotna

loginexistuje
28. apr 2017

@mysickamys tiez rovnaka skusenost ako
@simsalabim preto som ti pisala ze ked tak ichtylovu mast na vyhnisanie a potom to zvyknu narezat ak to samovolne nepraskne a nevytecie...