Posunutie menštruácie počas užívania antikoncepcie

matulda09
28. mar 2013

Ahojte beriem antikoncepciu TRI REGOL akurat tuto velkonočnu nedelu vezmem poslednu tabletku a začne mi 7dnova pauza počas ktorej by som mala dostať menštruaciu ale dnes mi volali ohladom operacie ktoru by som mala mať 4teho aprila ale ked sa pytal lekar na menštruaciu tak som mu povedala že by som ju mala mať okolo 7meho lebo minulý mesiac aj predminulý som ju v tomto termine mala a kedže som nebola doma ked mi volali ohladom operacii nemohla som si to preveriť a akurat pozeram že ako na potvoru ja dostanem menštruaciu v termine operacie ako ju mam posunuť aby som neposuvala operaciu? Da sa posunuť menštruacia ked nespravim 7dnovu pauzu a začnem brať hned dalšie balenie antikon? V letaku Tri regol pri možnosti posunutia krvacania maju len dotaz poradte sa s lekarom. Vie mi niekto poradiť ako to možem posunuť?
Vdaka

steggy
28. mar 2013

Ahoj, ak neprerušíš brania ATK, mala by sa Ti posunuť, na Dupahastone ju zaručene posunieš.

mmonika
28. mar 2013

podla mna by stacilo ak by si brala Hak dalej.. inak mna operovali a mala som menštruaciu.. sice nie 1 den , ale cca 5 den.. a nik sa ma nič nepytal ..

janinah
28. mar 2013

nebola by si prvá ani posledná,ktorú operovali s menštruáciou..buď to žena nepovie,nevenuje tomu pozornosť,nevie o tom,že termín operácie treba posunúť ,lekár sa neopýta...samozrejme záleží aj aká je to operácia

alami
28. mar 2013

Ak začneš hneď druhé balenie, nedostaneš menštruáciu. I keď, pred plánovanou operáciou sa ATK vysadzuje. Ale to už máš teraz jedno, tam nejde o dva dni... Len sa čudujem, že ti nekázali mesiac/dva vopred vysadiť.

barbora59
28. mar 2013

Na 100percent ak budeš brat nove balenie ďalej bez pauzy menstruaciu nedostanes.

anjelicek26
28. mar 2013

Hm ak ides pod narkozu, tak by si ziadnu HAK brat nemala... celkovo... je to riziko. Urcite väcsie, ako keby si pocas operacie menstruovala.

zuzkat1
28. mar 2013

Porad sa s lekarom...ak je hak trojfazova tak sa neberie cele balenie na posunutie ms. Nepoznam to co beries tak neviem aka je.

buuba
28. mar 2013

Ahoj, no ... uf nepíšeš, aká operácia, či v celkovom uspatí alebo lokálke, či sa budeš po zákroku hýbať ... Pred operáciou by sa mala hormonálna antikoncepcia min. na 1 mesiac vysadiť, anesteziológ ti nemusí podpísať podanie anastetika (mne sa to stalo), aj mi preložili operáciu. Sú tam pomerne vysoké riziká, ale ako píšem v úvode, je to individuálne. Ak sa budeš hýbať po operácii a je to zákrok do 30 minút, tak by ti to mohli schváliť, čo sa týka napájania tabletiek, ja beriem Jeanine a beriem vždy 6 cyklov za sebou (trpím dysmenorheou a tak to týmto spôsobom riešime s gynekológom už pár rokov). Takže ako píšu baby nadomnou, ak začneš brať nový cyklus tabletiek, menštruáciu nedostaneš. Je možné posunúť menštruáciu aj injekciou, mnohé ženy to riešia hlavne v období leta kvôli dovolenkám, ale to sa ti posunie tak o týždeň a ak chceš mať aj po operácii pokoj, tak pokiaľ môžeš brať antikoncepciu (myslím v súvislosti so zákrokom), tak by som si aj ja napojila nové balenie. 🙂 Držím palce 🙂

latvia
28. mar 2013

@matulda09 najnovsie odporucania su take, ze HAK sa moze ponechat az do dna pred operaciou. cize rano v den operacie si tableku uz nevezmes. menstruacia nevadi pri vacsine operacii, das si tampon.samozrejme zalezi od druhu operacie

matulda09
autor
28. mar 2013

Ahojte všetci a vdaka za rady akurat som sa dozvedela od jednej z vas ktora berie tuto antikon že sa da posunuť menštruacia tým že budem brať nove balenie bez 7dnovej pauzy
a mna čaka konizacia čiže prečistenie krčka maternice preto nesmiem krvacať
ale lekar ktory mi dnes volal ohladom terminu konizacie(uvolnil sa im termin) sa ma pytal len na menštruaciu a nepytal sa či beriem antikonc. ak by bol problem s tým že ju beriem tak sa hadam opýta? Na internom predoperačnom vyšetreni si lekra všetko zapisal a pri antikon povedal že to asi bude problem ale nevravel aby som ich vysadila takže teraz neviem
mna čakali dalšie predoperačne vyšetrenia ale kedže sa im uvolnil už po velkej noci termin tak mi volali aj som im povedala že mam len interne a vraj im to stači ale uvidim v stredu možno mi spravia hned v stredu pri prijme dalsie vyšetrenia a možno ked zistia že beriem antikonc tak mi termin konizacie predsa posunu čo už uvidim v stredu čo bude ale teraz najprv skusim posunuť cyklus
vdaka za rady

matulda09
autor
28. mar 2013

@latvia
ved to že tampon pri konizacii bude asi problem kedže ide o krčok maternice .)
ale tiež dobra rada posuniem tým že vezmem v pondelok tabletku z noveho balenia a v utorok tiež a už v stredu ked ma prijmu nevezmem ved konizacia bude až na druhý den od prijmu a hned sa ich na to opytam lebo ja beriem tabletky aj na pečen a na tlak a to všetko maju v sprave od internistu takže mi iste v stredu povedia ake tabletky možem vziat a ake nie

matulda09
autor
28. mar 2013

@buuba
vdaka mna čaka ako pišem konizacia takže tu je potrebne aby som nekrvacala a v den prijmu mi hadam povedia ake tabletky nemam vziať pred operaciou

matulda09
autor
28. mar 2013

@alami
no nekazali lebo ja som mala mať predoperačne stihla som tento týždeň len interne a dnes mi volali že maju volny termin a ked som mu povedala že mam len interne povedal že to stači opztal sa naozaj len na menštruaciu lebo pri konizacii krčok maternice musi byt asi čisty ale pri uspati ako pišeš by som nemala brat antikon ale to mi hadam pri prijme povedia a vysadia určite bude stačiť jeden den pred operaciu vysadit antikon. inak by mi to už povedal lekar skor

latvia
28. mar 2013

@matulda09 zavolaj si na gynekologiu a povedz ze si sa zmylila v termine. neviem o tom ze by si nemala mat menzes v case konizacie, itak ti po odrezani z cipku urobia kyretaz maternice. ja by som s antikou nerobila hokusy pokusy, zavolaj si tam a povedz ze termin menstruacie je skor

matulda09
autor
28. mar 2013

@latvia
no jo len je problem že ja sa tam už nedovolam až po velkej noci a to už bude neskoro posuvat menštruaciu
ja mam prijem už v stredu a dovolam sa tam asi až v utorok

latvia
28. mar 2013

@matulda09 to ides do nejakeho sukromneho centra?

matulda09
autor
28. mar 2013

@latvia
nie na heydukovu

bibio
28. mar 2013

@matulda09 Pozor pre Tri-regole na posunutie menštruácie neber od 1. tabletky, ale len tie posledné!

matulda09
autor
28. mar 2013

@bibio
jejda teraz nechapem
to mam z noveho balenia nebrat tie prve ružove ale až tie žlte? čiže posledne žlte tabletky su od 12teho dna tak tie mam brať? Alebo ako?

bibio
28. mar 2013

@matulda09 áno presne tak, ostatné musíš vyhodiť a brať len tie poslené (farbu už neviem🙂)

matulda09
autor
28. mar 2013

@bibio
takže to vlastne vezmem tak 10 dni antikoncepčne navyše a tým to posuniem o desat dni? pridem aj o jedno balenie antikon. co už 🙂
a ano farba je prvých 6 ružove, potom 5 bielých a 10 žltých tie su posledne 🙂

bibio
28. mar 2013

@matulda09 žltých zober toľko o koľko dní potrebuješ posunúť, nemusíš všetkých 10. Potom normálne pauza a začneš nové balenie klasicky od ružových. Takže do utorka ber žlté, zavolaj, či môžeš pri operácií užívať antikoncepciu a podľa toho sa zariaď. Držím palce!

matulda09
autor
29. mar 2013

@bibio
vdaka za radu toto bude asi naj riešenie .)
ja som na stranke OUSA na Heydukovej našla dotazy a pripomienky kde ti odbornik od tial by mal poradiť a tak som im napisala o čo ide že mam byť u nich operovana vlastne podstupiť konizaciu a že som sa zmylila a v tom termine ked mi stanovili konizaciu budem mať menštruaciu ktoru možem antokon. posunuť len neviem ako je to s bratim antikoncepcie pri narkoze či ju mam den pred tým vysadiť alebo ju možem uživať tak uvidim či mi odpišu ak nie tak tam isto v utorok zavolam 🙂
vdaka

matulda09
autor
29. mar 2013

@bibio
a maš to sama takto odskušane že nove balenie nebrať cele ale len tie posledne? Lebo v inej diskusii mi radia babemky brať komplet cele balenie a posunuť celý cyklus tak teraz neviem čo mam robiť 🙂

latvia
29. mar 2013

@matulda09 ved na heydukovej su tam nonstop, tak si tam cinkni, zbytocne si rozhadzes cyklus

matulda09
autor
29. mar 2013

@latvia
dik za radu zavolala som si tam sestričkam na izbu tie mi tiež radia neposuvat to tabletkami nech si avolam primarovi v utorok alebo aj dnes tomu ktory dnes tam služi a poradit sa s nim vraj niekedy konizaciu robia aj počas menštruacie aj ked to nie je dobre tak uvidim čo mi dnes večer povie lekar mam tam vraj dnes volat ažť večer nech ho teraz necham pospat si 🙂

bibio
29. mar 2013

@matulda09 100% pri trojfázovej antikoncepcii akou je Triregol len tie posledné. Brala som ju 10 rokov, tak viem🙂

matulda09
autor
30. mar 2013

@bibio
@latvia
ok dik bibio ale už to nemusim robiť lebo som si zavolala na heydukovu ako mi radila latvia a dnes ordinoval primar ktory mi volal ohladom terminu operacie a zrušil teda termin na 4aprila nie kvoli menštruacii ale hlavny probnlem su teda antikoncepčne tabletky ktore mam teda teraz dobrať a nasledujuce balenie už nemam brať a potom sa mi ozve a dohodne nový termin je to riziko robit konizaciu ked mas v sebe estrogen a tak istota je istota
Vdaka za všetky rady tu operaciu som chcela mať čo najskor za sebou ale hlavne je to aby dopadla dobre takže radšej posluchnuť odbornikov a počkam si aj ked mi to nabudrava plany kedže si hladam pracu tak pri pohovoroch ani neviem či mam vravieť že ma čaka operacia a hlavne ak to poviem a budu chcieť dohodnut termin nastupu tak neviem kedy čo už

latvia
30. mar 2013

@matulda09 o pracu sa neboj, do mesiaca urcite operacia bude, a ak ta zamestnavatel bude chciet, tak na teba par dni pocka. nemyslim ze marodka po konizacii je dlha.robi sa to ako jednodnovy vykon

bibio
30. mar 2013

@matulda09 Posunúť možno budeš chcieť inokedy kvôli dovolenke🙂 Držím palce, nech to dobre dopadne - aj operácia, aj práca! Zamestnáveteľovi skôr bude vadiť, že máš malé dieťa ako tento zákrok, ale to je už o inom 😝