Potravinársky preukaz a vyšetrenie z konečníka

alena3a
2. jún 2021

Ahoj, chcem sa spýtať, moja lekárka požaduje kvôli vystaveniu preukazu výter z konečníku. Je toto bežný postup? Zdá sa mi to zbytočne nepríjemné aj trochu "ponižujúce" (nechať si niečo také robiť kvôli práci...). Neviete, či sa tomuto vyšetreniu dá niekde inde vyhnúť? Veľmi pekne ďakujem.

1fifinka1
2. jún 2021

Neda, robi sa vzdy ked je treba potravinarsky preukaz. Vies si vsak vypytat supravu na odber domov a sama si to spravit a doniest vzorku. Je to bezny postup. Ak ti je to neprijemne, co je prirodzene. Mas aj tuto moznost.

sisa_s
2. jún 2021

Nie, neda sa vyhnut, ako bacilonosic nemozes pracovat s potravinami samozrejme

luccija
2. jún 2021

@alena3a robi sa to bezne

paulinkaa2
2. jún 2021

@alena3a výter si spravte doma
Mne to dala sestrička domov. Neviem si predstaviť ju ako by robila výter , o by bolo viac nepríjemné

kitycat
2. jún 2021

Prosim ta, v momente ked odides z dveri ordinacie pani doktrka zabudne, ze ti tu vzorku brala... Radsej chces niest vzorku pani doktorke v kabelke? Uplne normalne... Kazdy predavac v McDonalde ho podla mna ma a vsetci v uzkom kontakte s potravinami

bavlnka92
3. jún 2021

nič na tom nie je. viac ponižujúce mi príde prehliadka na gynde alebo na gastre ako jedna palička kvôli zdravotnému preukazu 🙊

rooberta
3. jún 2021

Mne dala dr palicku a poslala ma na wc spravit si ten vyter samu, len mi vysvetlila ako. Cele to bolo dvojminutova zalezitost kym som sa vratila naspat. Netreba byt na seba vo vsetkom taky precitliveny, je to normalny lekarsky ukon, nic ponizujuce.

pimpa12
3. jún 2021

@alena3a Ahoj, ja mám potravinársky preukaz a nikdy po mne nikto nechcel výter z čohokoľvek.

patus_2
3. jún 2021

@alena3a mne ho tiež robili, tak isto ako z nosa a hrdla. Ale dostala som testovaciu sadu s vysvetlením a mohla som si ho urobiť sama na wc. Kľudne povedz sestre, že si ho urobis sama, nieje to nič ťažké, zvládneš to určite aj sa.a.

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fiafia
3. jún 2021

@alena3a robila som si sáma na wc. Aj keby nie viem si predstaviť aj horsie veci ako túto parsekundovu záležitost

denisa0504
3. jún 2021

Aj ja mám preukaz už od strednej školy,neskôr kvôli práci čiže od 2 rôznych dr a tiež nikdy nikto takéto niečo nechcel... pamätám si ale, že som sa smiala, že spolužiačke to robili.. Asi záleží od doktora

petulda333
3. jún 2021

Ani odomna to nik nechcel