Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Potravinová intolerancia. Existuje riešenie?

nili
1. apr 2013

Mamicky, idem k Vam pre radu... poculi ste uz o potravinovej intolerancii, boli ste na to vysetrene, zistili Vam nieco? Mam cca 40 priznakov, ktore sa ale prelinaju s poruchami stitnej zlazy. Nasla som kliniku v BA, kde sa to vysetruje, nie je to lacna zalezitost. Mate skusenosti? Zlepsil sa vam zivot po vysetreni a vynechani istych druhov potravin? Dakujem.

blavacka
1. apr 2013

@nili ahoj, v dnesnej dobe ma uz skoro kazdy clovek problem s intoleranciou nejakej potraviny...
vacsinou sa to viaze na alergie alebo ekzemy alebo celiakiu...
moja mala ma intoleranciu na mlieko ale neznesie aj ine potraviny, treba drzat dietu, potraviny nahradit niecim inym a bude dalej normalne fungovat...
mala by si ist k alergologicke odoberu ti krv a zistia vsetky potraviny s ktorymi mas problem...
v bratislave si zavolaj na alergologicku a endokrinologicku ambulanciu a pytaj si plateny termin, plati sa cca 10 eur a zoberu ta...samozrejme pokial sa budes chciet objednat len obycajne daju ti termin o pol roka...
Medissimo neodporucam takisto su tam len obycajny doktori a nechas tam zbytocne plno penazi...

nili
autor
1. apr 2013

@blavacka Dakujem, a co Interklinik?

blavacka
1. apr 2013

@nili to je to iste, tiez sukromne sanatorium... a kam ta nechceli zobrat v ba do ktorej endokrinologickej ambulancie?
U alergologa si uz bola?

nili
autor
1. apr 2013

@blavacka U alergologa som este nikdy nebola. Ostatne poslem cez IP.

blavacka
1. apr 2013

@nili ok

nili
autor
1. apr 2013

@blavacka Dakujem Ti velmi pekne za kontakty, rady! 😉

blavacka
1. apr 2013

@nili nemas za co rada pomozem ked viem :o)

nili
autor
9. máj 2013

@blavacka Ahoj, takze nakoniec som isla do interklinik v BA. Vysledky hrozne, PI na lepok, laktozu, zemiaky, zeler, mandle, vl. orechy. Stitna zlaza tiez zle, objednaju ma k MuDr. Oravcovi. Tyzden drzim prisnu dietu, je mi lepsie, takze nelutujem tie peniaze za vysetrenia.

blavacka
9. máj 2013

@nili no to mas toho pozehnane ti poviem... ale aspon konecne vies, co ti robi zle a ked sa tomu vyhnes,tak ti bude lepsie...
na stitnu zlazu ti dali nejake lieky?

nili
autor
10. máj 2013

@blavacka Asi tak... na stitnu este idem dalej, ale este nemam termin k Mudr. Oravcovi, zatial lieky na to nemam

diana_81
8. dec 2013

@nili

Ahoj, si tu prosim este? Potrebovala by som sa trosku poradit v suvislosti s intoleranciami a nasla som tuto temu. Neskor rada napisem viac. Dik.

nili
autor
8. dec 2013

@diana_81 Ahoj, nie som tu casto, ale napis spravu cez IP ak myslis, alebo mail, posielam ti adresu. Maj sa!