Trpí niekto depresiou a panickou poruchou? Už neviem, ako ďalej.

kofola83
18. jún 2019

Dobrý deň,
bola mi diagnostikovaná ťažká depresia,panická porucha a epilepsia. Už 7.rokov sa liečim antidepresívami a antiepilektikami som na polovičnom ID. Trpím absolútnou emočnou plochosťou, nepociťujem radosť, lásku, smútok ani žiadny iný pocit a niekedy ma napadajú myšlienky ktoré su velmi zle ako zabiť niekoho alebo vykradnúť niečo. Rodina ma nepodporuje nevedia sa zmieriť s mojím stavom. Som absolútne izolovany od okolia, práve kvóli tým pocitom. Je tu niekto kto má podobný problém. Ja sa už dlhu dobu takto trápim a je to začarovaný kolotoč s ktorého nie sa dostať von. Mám len 24 rokov a vždy som bol usmiatý chalan plný energie. Ďakujem vam za rady.

kristina2412
18. jún 2019

@kofola83 neskúšal si chodiť na psychoterapiu? Možno by pomohla a tiež sa popytaj či niekde v blízkosti nieje stacionár, miesto kde by si cez den mohol zajst,sú tam skupinové terapie,prípadne ergoterapie,budeš medzi ludmi, s podobnými problemami

loliki
18. jún 2019

@kofola83 a existuje niečo, čo ta rozveselý? A pred 7 rokmi si žil ako? Aj vtedy si mal depresie, či až potom sa objavili? Máš nejaké záľuby?

memek
18. jún 2019

@kofola83 a kolko mas profilov? Nezneuzivaj fora na svoju poruchu osobnosti.

galioska
18. jún 2019

@memek šak je to chalan už🙄😁, neskutočná nudaaaa😆🤦

montemotherone
19. jún 2019

@memek "nezneužívaj fóra na poruchu osobnosti"? 🤔 Túto vetu som nepochopila. Bez ohľadu na profily, ak má nejaký človek takýto problém, má to fakt ťažké a potrebuje pomoc... Možno tento, možno niekto iný. Takýchto príbehov je veľa

@kofola83 určite by si mal(a) byť pod dohľadom psychoterapeuta a tieto veci preberať s ním. Citová plochosť je pri užívaní antidepresív bežný vedľajší účinok ☹ S tým sa asi veľa narobiť nedá kým ich berieš. Psychoterapiu ti prepláca zdravotná poisťovňa, takže určite túto možnosť využi. Poradí ti tvoj psychiater

danushik
19. jún 2019

a šport si skúsila?

natassha1
19. jún 2019

ako ak sa s tym dokazes zdoverit tu, tak si myslim, ze by si vedel zajst ak k psychiatrovi a sedenia s nim by ti boli isto moc pomohli. kedze by si viac chodil von, na terapie teda, tak aj to by bolo podla mna velke plus

0silvia0
19. jún 2019

@natassha1 ale veď keď píše, že 7 rokov sa lieči a berie antidepresíva, to znamená, že psychiatra musel navštíviť, kto by mu ich predpísal?

kofola83
autor
19. jún 2019

@0silvia0 niektorí ludia čo tu popísali až ma hlava začala bolieť ved jasne ako píšete vy ked chodím 7.rokov tak kto my to predpisuje jedine on a na liečenie nejdem keďže na Slovensku je to niečo strašne ako zaobchádzajú z ľudmi

memek
19. jún 2019

@montemotherone si pozri jeho/jej odpovede. Potrebuje iba nejakym vymyslenym sposobom zaujat. Ak potrebuje naozaj pomoc tak tu ju nenajde. Ak potrebuje clovek poradit, zdoverit sa je nieco celkom ine ako to co predvadza on/ona. Lekari su tupci na liecenie nepojde. Zbytocna strata casu

zuzi0911
23. jún 2019

Keďže máš takéto myšlienky je viac než nutná hospitalizácia. Tu je to komplikovanejšie, lebo odmietnuť to nemôžeš jedine súd. Ale ty asi o tom nehovorí, ani s Dr. Inak by si už ležala na oddelení.
Tieto myšlienky nie sú sranda.
Hlavne si musíš nájsť aktivitu, ktorá ťa bude napĺňať. Z čoho budeš mat radosť. Ak máš pocit, že stále nie je dobre treba meniť lieky, ktoré ti sadnú. A podobne. No veľa sa rozprávať. A hlavne chcieť sa vyliečiť.