Používate kokosový olej ako krém na tvár?

erienka
5. jan 2014

Ahojte. Pouzivate niektora kokosovy olej ako krem na tvar? Ak ano, davate si na tvar samotny olej alebo si ten krem este nejako pripravite? A ake s tym mate skusenosti? Vdaka🙂

avili
5. jan 2014

Ahoj, ja pouzivam kokosovy olej namiesto kremu u mesacneho babatka a aj na tvar, ale len na suche miestecka. Je vyborny. Ak si mala na mysli pouzivanie u dospelych, s tym sice nemam skusenosti, ale myslim ze je prilis mastny a upchaval by pory. Zavisi vsak aj od typu pokozky
@erienka

hoblinka13
5. jan 2014

Pouzivam kokosovy olej namiesto kremu nielen na tvar,ale aj celeho tela.Na vlasy,bielenie zubov.inak k tomu bieleniu som bola velmi skepticka,ale myslim,ze funguje.nejako sa neobzeram v zrkadle,ale po dlhom pouzivani mam belsie zuby,co som si minule nahodne vsimla.davam si ho na noc na vlasy.Na tvar si davam len na vecer v tenkej vrstve.

hoblinka13
5. jan 2014

este som zabudla,chystam sa na nom pripravit palacinky uz asi rok 😀 vsetci vravia,ze chutia uzasne,tak som zvedava

55alexandra55
5. jan 2014

Aku znacku toho oleja pouzivate? Pripadne mi mozete poslat link dakujem

miriell
5. jan 2014

My ho doma hlavne jeme - je vynikajuci chutou a ma vela pozitivnych ucinkov - ked som si ho davala na tvar, tak som mala pocit, ze je mastnejsi, viac mi sadol na tvar sipkovy olej - ten sa rychlo vstrebal a nie je potom mastny pocit.

weblok
5. jan 2014

aj keď som chlap, kokosový olej používam pravidelne, na telo aj tvár. na tvár hlavne po holení, vstrebáva sa pomerne rýchlo. kupujem si bio kokosový olej značky Saloos, je to česká firma, kúpiť ho môžeš napríklad tu http://www.bionatural.sk/bio-kokosovy-olej-250-...

lennnyka
5. jan 2014

@erienka ja na tvar nie,velmi mi zacala plet mastniet...ale na telo ano aj na vlasy si dam na dve hodky masku pred umytim a este na varenie:o)
@weblok ten MK ma cim dalej viac prekvapuje:o)

11nika11
5. jan 2014

@miriell prosím ťa kde si ten šípkový olej kúpila?

miminaaa
5. jan 2014

@55alexandra55 Ja ho kupujem v DM-ku, majú veľké i malé balenie a zatiaľ, čo som pozerala ceny, je tam najlacnejší.

miska030
5. jan 2014

Ja používam bio kokosový olej na bruško,kedže som tehu a je užasný 🙂 🙂 🙂

11nika11
5. jan 2014

@erienka tak ja ho používam len na pery,mám ich hrozne suché a nič mi nepomáha len tento "kokosák" 🙂 Dcére ním zvyknem občas pretrieť tvár,keď má suché miesta.
Asi záleží aj od typu pleti,na mastnú by som ho asi nedávala.ale kamoška ho počas zimy používa no má suchú a citlivú pleť.

nicicka
5. jan 2014

ja som ho skusala na tvar, mam velmi suchu pokozku ale nebolo to dobre, plet mi ostala sucha a olej ostal len na povrchu, vobec nevsiakol do pokozky, ale inak je to super vec. Od narodenia ho pouzivam a natieram nim malu po kupani a v zime ked ideme von, vyprazam na nom palacinky a rozne ine jedla.

luvika
5. jan 2014

Ja pouzivam od Bioplanete, je mnamkovy...davam ho po kupani syncekovi aj dcerke na telo i tvar, a sebe na vlasy obcas 🙂 mojej dcerke sa paci, ze je tuhy a ked ho da na ruky, zacne sa hned topit a cele dni chodi do kupelne a maze si nim pusu.

zuzanockamt
5. jan 2014

@erienka ano, pouzivam, striedam s mandlovym a arganovym olejom, natieram nim aj syna - telo aj tvar, ale nie kazdy den a tiez pouzivam aspon raz do tyzdna na vlasy

erienka
autor
5. jan 2014

@hoblinka13 ja som dnes tie palacinky robila, boli jemnejsie a mali prijemnu kokosovu prichut 🙂

erienka
autor
5. jan 2014

@hoblinka13 inak ja sa chystam spravit si aj dezodorant. Tu je "recept": http://www.kokosovyolej.net/vytvorte-si-vlastny...

hoblinka13
5. jan 2014

@erienka daj potom referencie.mna odradza kukuricny skrob,ci nezanecha biele skvrny na tricku

hoblinka13
5. jan 2014

a este je dobry aj po holeni,nezapaluje sa pokozka

erienka
autor
5. jan 2014

@hoblinka13 niekde v diskusii som citala, ze vraj ked par minut po naneseni toho dezodorantu pockas, tak potom ti nezanecha skvrny. A vraj aj ked nejake zanecha, tak slabo a daju sa vyprat, nenicia oblecenie tak ako bezne dezodoranty.
Kazdopadne, potrebujem zohnat este to GSE, co sa do toho pouziva a potom dam vediet, ako to dopadlo, ci to funguje 🙂

miriell
5. jan 2014

@11nika11 Kupujem ho z netu - zasadne len bio verziu lisovanu za studena.
http://www.biopurus.sk/biopurus/eshop/0/3/5/239...
Mam velmi citlivu pokozku a nemozem si dat na tvar hocico - len kremy z lekarne a sipkovy olej mi sadol. Dokonca mam pocit, ze je ucinnejsi na pokozku ako kokosovy - skusala som oba: kokosovy bol mastny a musela som si ho po 15 min z tvare zotriet, sipkovy sa fajn vstrebal - je to suchy olej a davam zan cca 10€ za 100 ml - trva mi cca 3 mes - a to si natieram aj cele telo. Ked mal manzel problem ohladom velmi suchych ruk v zime (az mu praskala pokozka do krvi) a nepomahal mu uz ziaden krem, lebo za par minut sa mu krem vstrebal a znovu boli suche, tak som mu najskor nasadila kokosovy olej - to mi odmietol, lebo mal stale mastne ruky a vadilo mu to. Ked som mu dala namiesto kremu na ruky sipkovy olej, pomohol mu - tak isto pomaha aj dcere, ked ma zodraty nos od fukania soplikov po nadche.
Ale za to by som kokosovy olej nevymenila v kuchyni a davame si ho vsetci doma na zvysenie imunity.

hoblinka13
5. jan 2014

@erienka len daj pozor,pretoze GSE sa zacalo vyrabat bez citricidal a nahradza sa vytazkom z grapefruitovych zrniecok,ktore nemaju ucinky ako citricidal. niekde na tej stranke,ktoru si sem hodila o tom pisala autorka tych clankov.

erienka
autor
6. jan 2014

@miriell dakujem za prispevok, skusim aj ten sipkovy olej. A na tu imunitu si ako ten kokosovy olej davate?

miriell
6. jan 2014

@erienka Na imunitu: každé ráno a večer si dávame celá rodina (okrem najmladšieho 3 mesačného 🙂 - ten to má v mlieku) čajovú lyžičku kokosového oleja - robíme to dlhodobo už vyše 1,5 roka - spolu aj s čerstvo nakrájaným cesnakom v mede, šípkovým extraktom a konopnými semienkami - keď sme chorí, tak 3x denne. Prvé mesiace nebolo nič vidieť, až po 4-6 mesiacoch sa začali ukazovať prvé výsledky - malá bola chorá túto jeseň a zimu len 1x na 2 dni (mala zelené sople prvý deň, druhý deň som ju mala doma na pozorovaní a tým sme končili) - a to chodí už vyše 2 rokov do škôlky, takže má kde chytiť bacily a vírusy. Buď nie sme chorí vôbec alebo ak áno, tak je choroba krátka s ľahkým priebehom. A to nehovorím, že lieky doma absolútne nepoužívame - takže kokosový olej skôr používam vnútorne na imunitu ako vonkajšie na telo.

blue_eyes
6. jan 2014

ja pouzivam kokosovy bio olej z DM ky..a odvtedy mam super plet...takze odporucam...vsetke kremy som zrusila..a ten olej pouzivam aj na telo...

blue_eyes
6. jan 2014

@miriell ja si sem tam dam med a cesnak, ale kokosovy olej som neskusala? K comu je to dobre? Má to nejaký účinok ak ho zjem?

miriell
6. jan 2014

@blue_eyes Tiez si ho kupujem v DM - na zaciatku pouzivania som ho objednavala z netu, ale kedze sa u nas skonzumuje v pomerne velkom mnozstve, tak ma nebavilo stale objednavat a vzdy si ho kupim v DM, co je najrychlejsie.
Ucinky: plet - bunky pokozky sa tvoria z toho, co zjeme, takze ked sa natiera na pokozku- je to fajn, ale ucinnejsie je ho zjest, aj ked to na pokozke nevidiet hned - az po niekolkych tyzdnoch (niekde som citala, ze trva az 3 mesiace, kym sa to, co zjeme ukaze na pokozke)
Nasla som na nete recenze na kokosovy olej: http://www.kokosovyolej.net/recenzia-kokosovych...
Na co vsetko sa moze pouzivat (je tam popisanych velmi vela pouziti a chorob, kde sa da pouzit) : http://www.biolinka.sk/product.php?id_product=77
Ale hlavne je antibakterialny, antiviroticky a antiparazitarny, je proti plesniam, zlepsuje metabolizmus atd...

blue_eyes
6. jan 2014

@miriell no dobre vediet....tak ho budem jest, aj ked kokos neznasam haha...ale frajer mi ho vyjeda tiez... pozriem si tie linky, diky...na tele mam strasne suchu pokozku tak dufam ze pomoze....ze sa dostavia vysledky...aj ked je to uz lepsie ako bolo pred tym

stellamaris
6. jan 2014

@erienka Ja pouzivam kokosovy olej na tvar,cisty natieram a mam po nom peknu plet.Osetrujem nim suche lakte a je vyborny.Nielen na varenie 😉

stellamaris
6. jan 2014

@blue_eyes kokosovy olej ma neutralnu vonu,nevonia po kokose,takze bude v pohode aj pre teba 😉

miminaaa
6. jan 2014

@miska030 Tiež som si ním mastila bruško a nemám ani jednu striu. 😉