Pozitívne testy na boreliózu

tehulka2016
11. máj 2020

Baby dnes mi vysli pozitivne testy na boreliozu( kliesta som mala pred mesiacom) dr mi dala atb zinnat nakolko kojim, mali ste niektora? Zabrali vam? Alebo aka je liecba? Dr ma poslala na infekcne, ale v tomto obdobi mi dali termin o 2 tyzdne, tak sa bojim

tehulka2016
autor
4. aug 2020

@hdpe co som ja nasla clanky na nete tak nezakazovalo sa dojcenie, aj pri atb som mohla. Skus sa spytat ineho dr, drzim palce

sisinde
4. aug 2020

@hdpe mala si sa Dr. opytat, preco mas prestat dojcit. Borelioza sa dojcenim neprenasa a aj vacsina ATB (napr. Zinnat) mozes uzivat a dojcit bez problemov. Jedine co sa teoreticky moze preniest dojcenim od kliesta je kliestova encefalitida. Ja som tiez bola preliecena na boreliozu a dojcila som dalej bez problemov.

hdpe
6. aug 2020

@sisinde vďaka Vám som si to všetko pozisťovala, obvolala viacerých dr. a všetko je to tak ako píšete. Keby som si to nezisťovala, moju malú už načisto odstavím a to len kvôli jednej dr. z infekčného, ktorá ma pekne postrašila...asi nemá deti, keď mi kázala zo dňa na deň prestať dojčiť. Keby videla to zúfalstvo mojej malej, keď nemohla papať z prsníka mliečko ( nebola zvyknutá na fľašku ani cumel). Chuďatko malé ako si cumlalo pršťek od zúfalstva lebo zvyknutá bola vždy zaspať na prsníku a zrazu mala taký šok a ja s ňou.

radi11
31. aug 2020

Dobrý deň, prosím vás neviete mi niekto poradiť alebo vysvetliť o aké štádium boreliozi môže ísť, keď hodnota ktorá má byť 1,3 je zvýšená skoro o 8x v našom prípade 8,6. Môj 5 ročný syn má pozitívny test na boreliozu s touto hodnotu. Krv mu vzali, keď sa mu objavil flak hneď som s nim išla akurát sme dlho čakali na výsledky. Zaujimalo by ma ci sme to podchytolo skôr alebo už je to v druhom štádii? Prosím neviete mi niekto poradiť?

zuzibed
31. aug 2020

@radi11 dobry den, a to je hodnota v igM alebo IgG? igM je prebiehajuca infekcia, pozitivita igG znaci uz starsiu infekciu, niekde sa hovori aj o chronicide...

sisinde
1. sep 2020

@radi11
Ak mu vzali krv hned ako sa objavil flak urcite to nie je este druhe stadium. Antibiotika treba co najskor- hned ak je v priebehu tyzdnov po kliestovi flak v mieste prisatia,ale aj inde na tele, netreba ani cakat na vysledky z krvi.

radi11
2. sep 2020

@zuzibed je to hodnota igM 8,6..teda to by malo byt to prve štádium?

zuzibed
2. sep 2020

@radi11 ono vseobecne je to tak, ze ked je flak, tak by malo ist o prve stadium, to, ze to nema este v igg je podla mna dobre, a ako dlho od ustipnutia/kliesta/ ste nasadili antibiotika? ale odporucala by som vam skupinu na FB - Lymska borelioza, chlamydie, koinfekcie..... tam su dobre rady a skusenosti, mne to pomohlo, poradili ...

biii7
14. jan 2021

Ahojte baby. Aj ja mam boreliozu asi od juna 2020, ale az v septembri 2020 som bola u drky a vtedy mi ju zistili z testov kedze som mala obrovsky 15 cm flak na nohe, ktory sa mi stale zvacsoval. Brala som atb, ale som mala vedlajsie ucinjy tyzden bolenie hlavy a trpnutie noh, tak som musela vysadit tie po dohode s drkou. Medzitym sim aj kojila pri orvych atb a asi malemu uskodili, lebo mal krv po kakani,tak som orestala s kojenim natrvalo aby som mu neuskodila nahodou a drka mi dala 3 dnove atb este na liecbu. Na odberne testy som.isla o 2 mesiace a mala som zasa pozitivne hodnoty s tym, ze mi hodnoty klesli o nieco. V marci idem na krv opat. Bola som aj u neurologa a ten ma posiela na infekcne, ale neviem kedy sa tam dostanem. Chcem sa vas opytat naco tam treba ist a ako prebieha vysetrenie? Bolia ma klby, ledva vstanem ked si cupnem, aj hlava ma casto boli aj rameno. Da sa tato choroba nejako uplne vyliecit? Drka mi nenasadila odvtedy nrjake lieky. Brala som chvilu Steviu kvapky, ale asi uplne nepomohli kwdze som mala stale pozitivne vysledky. Chcela by som totiz aj babo najneskor o rok a neviem, ci by som tym neohrozila male. Dakujem za rady, dufam, ze mi niekto odpise 🙏🙏🙏🙏.