Pozitívny človek v spoločnej domácnosti

mimi5986
30. okt 2020

Žienky, aký máte názor na to testovanie? Chystáte sa to absolvovať?
Neviete prosím ako to je ak je niekto z rodiny z domácnosti pozitívny..či s ním treba ostať rovno v karanténe a nemusí sa ísť na test ? alebo aj tak ísť na test? Po pravde ja už mám z toho chaos akosi :D
Moja situácia je taká, že niekto z domácnosti je prechladnutý tak ak by náhodou mal aj tento vírus ako to riešiť ďalej. Aj kvôli práci, lebo iba brigádujem a tam netuším ako to budú tolerovať.
Ďakujem vopred za dobrú radu 🙂 hlavne buďte zdravííí🙂

lucia147852
30. okt 2020

Samozrejme že s ním musíš ostať v karantene ak je aj len jeden pozitívny. Či pôjdeš na testy je už tvoj problém. My na test nejdeme, pretože kvôli kontaktu sme boli dnes na pcr.

0kristina0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deti95060810
30. okt 2020

Ideme... resp. chceme...

lucia147852
30. okt 2020

@0kristina0 je úplne jedno čo povie šéf. Dôležité je čo povie hygiena. Karantenu ti neprikazuje totižto šéf.

0kristina0
30. okt 2020

@lucia147852 ano mas pravdu, pomylila som si to s tym, ze by mohol ist do prace keby sa ja nezucastnim testovania, svoju odpoved radsej zmazem aby som nikoho nemylila

mimi5986
autor
30. okt 2020

Ďakujem za info, akože už je v obeho milión názorov a informácii, niekdy nevieš kam sa pohnúť. Ja pojdem ale asi až v nedeľu, ostatní v sobotu. Uvidím ako dopadnú. Ak bude niekto pozitívny rovno môžem ostať v karanténe bez ohľadu na test...

katkati
30. okt 2020

@lucia147852 Ste v karantene? A musíte byť v karantene, aj keď budú testy negatívne? Pýtam sa preto, lebo jedno mi hovorí lekár a iné zamestnávateľ. Dik.

rachel36a
30. okt 2020

@mimi5986 nazorov a informacii je kopu ale toto jedno sa nemeni...to plati stale...ak je niekto pizitivny tak vsetci clenovia domacnosti ostavaju spolu s nim v karantene, najazenemu sa ozve RUVZ a zisti vsetky kontakty 10 dni dozadu a clenov rodiny objedna na testy

ljzozv
30. okt 2020

@rachel36a a keď ty budeš mať negatívny test? Toto je tak nedomyslene.. 🙄

unicornlady
30. okt 2020

Práveže z týchto antigen.testov sa nedohladavaju kontaktu. Čo som na korona.gov tuším čítala či kde, tak len dva dni dozadu že s kým človek bol.
Teda tých len informovať nech sa sledujú.

Však tých PCR kontakty ledva dohladavaju

rachel36a
30. okt 2020

@ljzozv to je jedno...pokial je niekto pozitivny tak rodina je v karantene...aj my sme teraz tak...ja a muz pozitivny, v karantene su aj deti

majamat
30. okt 2020

kamoske vysiel antigen test a nasledne aj PCR test pozitivny pred tyzdnom. volali z hygieny a objednali jej 12r dceru a jej mami na test. dalsia dcera - 10r nemusi,a le vsetky su v povinnej karantene. na celoplosnom testovanis a zucastnit nemusia, pojdu na test tam, kde sa robili testy doteraz.

majamat
30. okt 2020

@ljzozv test kratko po nakazeni nemusi vyjst pozitivne, resp. aj ked je antigenovy den pozitivny v den odberu vzorky, na druhe den sa dotycny moze nakazit od pozitivneho v domacnosti. preto msuia byt v karantene vsetci, aj ked je antigenovy test negativny

jaroe
30. okt 2020

@mimi5986 nejdeme, lebo nechceme a nastastie ani nemusime

lucia147852
30. okt 2020

@katkati my sme tetaz lebo svokor je chorý. Ale nebývame s ním v domácnosti. Tak len do výsledku pcr testov. Dnes sme boli.
Čo sa antigen testov týka keď budete všetci z domácnosti negatívny tak ideš do práce. Keď niekto bude pozit ste v karantene

ljzozv
30. okt 2020

@rachel36a
@majamat baby ja tomu rozumiem... Ale už som čítala tu na mk, že pani bola pozitívna v karanténe a jej muž po pretestovani na Orave behal s negatívnym testom a oháňal sa ním, že on nemusí sedieť doma, lebo ma negatívny test. A takýchto ľudí bude podľa mňa oveľa via

rachel36a
30. okt 2020

@ljzozv zial su aj takí ludia...a prave preto sa to stale rychlo siri

kristianka2255
30. okt 2020

@rachel36a ahoj a ako sa citis?

rachel36a
30. okt 2020

@kristianka2255 hrozne...muz je ok, ale ja uz 11 den len lezim ...

susanna33
Autor odpoveď zmazal
Zobraz