Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Pozitívny povrchový antigén hepatitídy B (HbsAg) po pôrode. Poradíte?

simculllka
10. feb 2015

Ahojte mamičky, chcela by som sa informovať, či je tu nejaká mamička, ktorej po pôrode diagnostikovali pozitívne HBsAg..počas tehotenstva mi robili testy na HBS a boli negativne a teraz mi po pôrode začali vychádzať zlé pečeňové testy, tak Dr. urobila testy aj na HBs a vyšiel pozitívne,,resp.konfirmácia danej vzorky bola negatívna. Chcem sa spýtať, ako sa takéto niečo lieči , príp. či mám z toho robiť vôbec vedu, lebo na nete nachádzam rozporuplné informácie..mám ísť aj k infektologičke, som objednaná, ale to čakanie na výsledok je stresujúce..bojím sa o dcérku, aby to hlavne ona nemala, kedže som rodila prirodzene..je tu nejaká mamička, ktorá zažila niečo podobné? Ďakujem za info

stefi76
10. feb 2015

Chcem sa ťa opýtať na laboratórne výsledky, píšeš, že HBsAg ti vyšiel pozitívny, ale že výsledky konfirmačných testov boli negatívne, podľa mňa ak konfirmačné testy v národnom referenčnom centre sú negatívne, nie si HBsAg pozitívna a pravdepodobne v prípade prvého pozitívneho testu išlo o falošnú pozitivitu výsledku, nebol ti odporúčaný odber aj opakovaný odber?

alicka850
10. feb 2015

Ako píše stefi76. Konfirmacie je cilivejšia metoda, ak je negat, nemáš hepatitídu.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli