Práceneschopnosť a následný nástup do práce

katka2505
18. mar 2016

Ahojte baby. Potrebovala by som radu..manžel je na PN- ke už mesiac. Bol na operácii. Už ju končí, dnes bol na kontrolu u lekárky. Prvý krát bol v pondelok, no ešte ho nechala tento týždeň doma, s tým že sa jej niečo nezdalo a má nastúpiť od budúceho týždňa. Samozrejme mu povedala, že až od utorka, aby mal ešte preplatený víkend a že keby ho vypíše v piatok s nástupom od pondelka, že mu víkend už nepreplatia. Dnes bol na kontrole a dala mu dátum nástupu do práce v pondelok, 21.3., s tým že víkend bude mať ešte normálne PN preplatenú aj musí byť doma. No minule mu povedala, že sa to tak nedá. Tak teraz sme v pomykove, či si len nepomýlila dátumy a nechcela tam dať 22.3. utorok. Máte niektorá s tým skúsenosť? Či Vás môže doktor vypísať v piatok s nástupom do práce od pondelka a počas víkendu máte ešte platenú PN? ďakujem za odpovede. 🙂

evittam
18. mar 2016

@katka2505 Ak ťa lekár vypíše od piatka tak si PS od piatka - žiadny víkend ti SP nepreplatí, ak ťa vypíše od pondelka tak si PS od pondelka a máš preplatený víkend. Je to na tom doklade jasne uvedené v kolonke "práce schopný-á od". 😉

katka2505
autor
18. mar 2016

@evittam
Práce schopný je od pondelka.. čiže na PN je oficiálne do nedele a do vtedy mu je to aj hradené..len lekárka to predtým tvrdila inak, že nemôže PN ukončiť v nedeľu a zrazu to tak spravila, preto sme boli v pomykove.

3009
18. mar 2016

@katka2505 lekár môže ukončiť PN hociktorý deň aj niekoľko dní dopredu.

katka2505
autor
18. mar 2016

@3009
čítala som na internete, že lekár môže PN ukončiť aj nedeľou..len predtým nám tvrdila, že nemôže a zrazu to urobila..preto sme nevedeli, či sa nepomýlila..

monikver
18. mar 2016

Lekarka moze PN ukoncit aj v nedelu a mate hradeny aj vikend.

evka369
5. jún 2017

Dna 5.6. Som ps ale este som nenastupil do prace mozem stornovatukoncenie a nadalej pokracovat v pn.dakujem

evittam
5. jún 2017

@evka369 To môže spraviť len lekar. Musis sa jeho spytat nie tu na MK.