Praskla mi cysta?

arousa
19. máj 2018

8 deň mi mešká ms, ale test je negatívny, bola som na balkóne a zrazu som pocítila bolesť v bruchu, keď som ohnutá, je to fajn. Máte s tým niektorá skúsenosť - prasknutie cysty, vaše príznaky? Nie je treba navštíviť lekára?

adulkas
19. máj 2018

Svagrinej keď praskla niekoľkokrát stratila vedomie

deti95060810
19. máj 2018

nebudeš tehu? Niečo podobné som mala najmä tie bolesti tesne pred krvácaním....skoro som potratila....

arousa
autor
19. máj 2018

@deti95060810 chcela som ísť na gyndu až ak by mi meškali dva týždne. Cítim tú bolesť ešte, ale nie tak intenzívne, pomáha mi predýchavanie. Možné to je, tehu, ale vravím, test bol predvčerom negatívny.. Môj ide do nočnej, netreba teda ísť na pohotovosť zrejme, pravda? Nemám skúsenosť s cystami. Cyklus mávam presne na deň.

arousa
autor
19. máj 2018

@adulkas prehnalo ma a už je dobre. Ale nič také som nejedla, čo by to mohlo spôsobiť. Ak by to bola cysta, malo by sa dostaviť krvácanie?

montemotherone
19. máj 2018

@arousa ja som to zažila pred mesiacom. Tiež ukrutná bolesť, rubala som na pohotovosť že čo sa deje, všetko o.k. , len "nejaká voľná tekutina" takže predpoklad že praskla cysta. Nerobili so mnou nič, šla som domov, v podstate mi bolesť pomaly prešla už tam. Potom som už normálne fungovala 🤔

arousa
autor
19. máj 2018

Zase je pravda, že mňa "prečisťuje" aj počas ms riadne..

arousa
autor
20. máj 2018

@montemotherone dnes ma dosť bolí hlava a to je vonku pekne. Aj vodu pijem ako treba. Teplotu nemám, ale radšej som si ľahla. Môže toto byť prejavom prasknutej cysty? Tá náhla bolesť včera, prehnanie, dnes bolesť hlavy. MS mešká 9.deň. Zároveň mám tiež pocit, že tento cyklus som ani ovuláciu nemala vzhľadom na absentujúcimi hlien (gyn. na kontrole koncom apríla ešte videl dominantný folikul a ďalšie na oboch vaječníkoch a vraj mala ten víkend prebehnúť ovulácia).. Znamená to to, že ovulka nenastala, a teda nastane teraz? Prasknutím cysty? Dík za odpoveď

gaaaa
20. máj 2018

@arousa Ked praskne cysta to je iná bolesť.Ja som do pár hodín už bola hospitalizovaná.Bolo mi na zvracanie,aj ma prečistilo a menzes mi nikdy nemeškal a to som ju mala 4r.

montemotherone
20. máj 2018

@arousa naozaj ťažko povedať. Hormonálne zmeny narobia s organizmom paseku. Ja by som zajtra šla na vyšetrenie,nech si pokojnejšia.

adulkas
24. máj 2018

@arousa práveže je to vnútorné takže nič nevidieť

ivec16
24. máj 2018

mne cysta praskla asi tyzden pred ms, a bolest sa stupnovala jeden den, az bola neznesitelna prvy krat som aj vracala od bolesti (mala som 12 rokov), potom ta bolest zas pomaly ustupovala, bolesti som mala cca tyzden. opakovalo sa to potom asi este 5-6 krat, kym som nezacala brat HAK. ked som mala 25 rokov ma operovali a povedali ze pravy vajecnik, kde som mavala tie bolesti mam zdeformovany cystickymi zmenamy. Su to naozaj velke bolesti, len som lezala a ked som potrebovala niekam prejst tak zhrbena...

arousa
autor
24. máj 2018

@adulkas 40DC a ms nikde, dnes som bola na gynde, po cyste ani stopy, maternica tiež vyzerala čistá, ALE ľavý vaječník je vraj zväčšený. Zobral krv na hcg. Myslíte, že môže ísť o mimomaternicové?

ivec16
24. máj 2018

@arousa skor nie, zvacseny moze byt aj ked je polycysticky

arousa
autor
25. máj 2018

@ivec16 hcg 1,8 takže tehotenstvo to nie je a s cystami som doteraz nemala problém. Ideme čakať.

dagmar13
18. júl 2018

Ahoj,mne keď praskla cysta som mala kŕčové bolesti,nemohla som sa postaviť dostala som triasku a zvýšila sa mi teplota,šla som do nemocnice kde ma nechali dali mi infuzku a našli mi tam ďalšiu cystu.ms mi meškala 12 dní a potom trvala len 4 dní.bola som na odber onkomarkerov a čakám na výsledky,stalo sa mi to pred 3 týždňami...

gaaaa
18. júl 2018

@dagmar13 Mne aj ked praskla cysta nechali si ma tam 6 dní a stále mi beru onkomankery.Držím palce

arousa
autor
19. júl 2018

@dagmar13 ja som si ľahla, pospala pol hodinku a bolo všetko ok. Na gyn som šla až o päť-šesť dní, takže tam už nič nebolo vidno, ale predpokladám, že to bola oneskorená ovulácia nakoľko neskôr, o nejaké dva týždne, dorazila ms. Aaa dnes sme v 7.týždni tehotenstva 😊

dagmar13
19. júl 2018

@arousa tak teda gratulujem a nech všetko dobré dopadne😋

dagmar13
19. júl 2018

@gaaaa ja som sa za 2 dni pytala domov a napísali mi sledovaná u odb. Lekárky tak čakám čo ďalej🤔

gaaaa
19. júl 2018

@dagmar13 Ja som sa tiež pýtala a nechceli ma pustiť čakali či operovať či nie.Ja som mala tekutinu v bruchu z tej cysty

vikykubik
29. sep 2018

Cysta