Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Prečo ma vystresuje aj maličkosť?

7. dec 2020

Ahojte, prosim radu. Kedysi som takato nebyvala, neviem preco sa mi to takto deje teraz. Kazda malickost ma vystresuje, toci sa mi hlava, stavy az na odpadnutie, hned na wc, trasu sa mi ruky, potim sa, vnutorna nervozita a pocit, ze uz uz prasknem. Staci, ze vypadne GPS v aute, alebo musim ist do vacsieho mesta na nakupy, letiet lietadlom cele zle, co bolo kedysi bezne, to je pre mna dnes ako tlacit obrovsky kamen hore kopcom. Najhorsie su tie divne stavy. Co mi je a ako s tym bojovat, aby som bola ako predtym? Raz chcem deti, momentalne si to neviem ani predstavit, uz to takto mam dlhodobo a strasne ma to vycerpava. Nedokazem dlhsie takto fungovat. Aby zo mna bezne veci robili klbko nervov :(

marcellka32
7. dec 2020

Doplniť magnézium, železo

sintra
7. dec 2020

Z toho, co opisujes to vyzera na uzkostnu poruchu a panicke ataky. Magnezium v zvysenej davke moze pomoct, ale ak mas naozaj silne prejavy, budes to musiet riesit inak (psychoterapia a nacas mozno aj liecba).

irusa
7. dec 2020

aj ja s tým bojujem..tak ako hore spomenuté úzkostná porucha a panický atak

autor
7. dec 2020

@irusa A ako sa ti dari, musis brat lieky?
@sintra Ta liecba musi byt na cely zivot? :(

autor
7. dec 2020

Z coho to vznika? :(

sintra
7. dec 2020

Nemusi. Je urcita skupina ludi, ktori musia byt na liecbe dlhodobo, ale aj dost velka skupina, ktora sa po nejakom case s liekmi vrati postupnym vysadenim znovu do normalu a uz sa im stavy nevratia. Ono dost zalezi, aj ako tvoje problemy vznikli - ci sa tie stavy objavili ako reakcia na nejaky stres - ci uz kratkodoby alebo dlhodoby, pripadne, ci mate taketo psychicke zatazenie aj v rodine

deti95060810
7. dec 2020

liečba Ad trvá min. 6 mesiacov... cca 30 perc. ľuďom sa choroba opakovane vracia...

irusa
7. dec 2020

Nie neberiem nič..snažím sa to predýchať..vtedy mi vyskočí tep a tlak a normálne pocit na odpadnutie...ak robím to ako stereotyp všetko v poriadku,no ak sa naskytne niečo nezvyčajne som hotová...

wetsel
7. dec 2020

Podobne to mávam a som z toho na nervy. Roztrasiem sa, ostane mi zima a som celá nesvoja. Celé zle. Pomáha mi keď sa na chvíľku zastavím a poviem si, že svet sa kvôli tej veci čo ma vystresovala nezrúti, že si to robím sama a vtedy zvyknem tak precitnúť.