Prečo mi nezabrali lieky na tachykardiu?

5. aug 2022

Ahojte, stala sa taka vec, ze mi prislo velmi zle v noci, mala som vysoky tep aj tlak a palilo ma na hrudi. Prisla zachranka a dali mi 4 rozne lieky no nezaberal poriadne ani jeden. Boli to betablokatory, liek na anginu pectoris (ten mi trosinku pomohol) a aj ukludnovak, ten mi velmi nepomohol. Nakoniec to nechali tak pri pulze 92 a odisli. Nepovedali nic a ja som sa v tom strese ani nepytala. Mala som kovid pred tyzdnom. Mam navstivit kovid ambulacniu? Nejde mi do hlavy, ze mi nic nezabralo. 😭

nika11103
5. aug 2022

Post covid 💁🏻‍♀️

iwesska
5. aug 2022

Veru,suvisi to s Covidom. Uz tu bola minule taka tema,ze mala mamicka pulz 200. Ty si mala aky pulz predtym,ked 92 bol posledny? Museli ti nejake z liekov zabrat,ked ti takto klesol. Mozno takto zvyseny budes mat este kym sa uplne nezotavis. Tyzden po Covide je malo. Ja som bola tiez rozhadzana a musela som si pocas aj po Covide zvysit davku liekov.

autor
5. aug 2022

@iwesska 165 pulz a tlak 152/91 🤷‍♀️

autor
5. aug 2022

Kym oni prisli tak ten tep trosku klesol, trval im to 25 min. 😔

silvusa123
6. aug 2022

No môžete mať postkovidovy syndróm a tam je doba rekonvalescencie od 3 do 6 mesiacov .. pokiaľ budete mať takto problém s pulzom tak choďte sa svojim lekárom a pre istotu aj za kardiológom nech viete ako je srdce na Tom , môžu vám predpísať concor ten užívam ja a vyrovnáva mi tep aj tlak ale zvyknem sa budiť v noci na vysoký pulz občas ale vtedy je najlepšie otvoriť okno a dýchať ja týmto stavom trpím už niekoľko rokov a prerástlo mi to do úzkosti.. ja som väčšinou po prebudení v noci mala pulz okolo 150 a a niekedy mi trvalo aj pol hodinu kým som sa úplne ukludnila ale teraz s liekmi to je lepšie už nepociťujem také búšenie ako kedysi to sa musím veľmi vylákať keď vstanem alebo mať panický záchvat

anicka176
6. aug 2022

Podľa hodnoty tepu, ktorú píšete 165 /min Vám lieky zabrali, ak by sa to opakovalo, treba konzultovať, najlepšie v postcovidovej amb. ak nie je, VL, internista..