Prečo nemože byť moja mama rehabilitovaná v Kováčovej?

gaby21
30. júl 2014

Dobrý den, moja mama bola presne pred osmimi týždnami hospitalizovaná v nemocnici, lebo dostala epileptický záchvat a následne do dvanastich hodin ochrnula na dolné končatiny, magnetická rezonancia ukázala hematom, ktorý tlačil na miechu a poškodil ju, urgentne bola vykonaná operácia, hematom odstránený, ochrnutie však pretrváva, ked sme dnes boli na kontrole u neurologičky, pýtala som sa teda na rehabilitačný pobyt v Kováčovej, tak ani okom nemihla vraj predpoklad zlepšenia je minimalny, takmer žiadny. Ale prečo potom do centra posielaju aj ťažké urazy, kde už nie je ani len minimálna nádej na zlepšenie, jeden taký pripad poznam, uplné ochrnutie od krku nadol, miecha prerušená. Vie mi niekto povedať, alebo má niekto skusenosť, aké meritko je na vypisanie žiadosti na rehabilitačný pobyt v Kováčovej?

hradnapani
30. júl 2014

@gaby21 informuj sa priamo v Kovacovej, aky je postup. A v zdravotnej poistovni.
Tiez mam velmi podobnu skusenost, moju mamu po mrtvici lekarka tiez odmietla poslat na liecenie, bolo to uz davno, hlavne ze ini pacienti tam chodili ako na dovolenku (platenu poistovnou, ale nehovorim priamo o kovacovej). Ked ti neda informacie lekarka, treba sa pytat priamo tych, ktori tam pracuju.

gaby21
autor
30. júl 2014

@hradnapani Ahoj, ja sa velmi hnevám na neurologičku, lebo ona nám povedala, iba to čo bolo napisané v prepušťacej správe, ani len je tie nohy nekukla, pritom ako je mama doma, vidim že tie nohy oživaju, perfektne reflexy, ked ju v spanku pohladkam tak sa precitne, stále však nič neciti. Raz do týždna ku nej chodí masér, naposledy ked jej urobil reflexnu masáž na nohy tak cielene pohla prstami na nohách, ked som to dr. dnes povedala, tak povedala, že to bola určite náhoda a povedala je nech skusi pohnuť celou nohou, no som mala dosť. Skusim zavolať do KOváčovej aj ked neviem ako by to mohlo pomocť ked tu správu nám nechce vypísať

eeffka
30. júl 2014

@gaby21 vies preco NEMOZE? lebo ste jej nepichli vsimne..... 😠 popytaj sa najprv v Kovacovej, potom na poistovni a narovinu im povedz ze lekarka nespolupracuje a oni ta uz nasmeruju

trgypadl
30. júl 2014

@gaby21 tak skus zavolat druhemu neurologovi a prezisti si informacie.narok na pobyt urcite ma.drzim palce 😉

koniarova
30. júl 2014

@gaby21 Zavolaj do maminej poisťovne. My sme tak vybavili pobyt bratovi. Lekár ju neposlal preto, lebo Kováčová nie je pre "obyčajných" ľudí. A ako sa Vám to s maminou darí zvládať?

liebling98
30. júl 2014

@gaby21 Pred par romi som riesila nieco podobne. Moja mamka bola po tazkej ortopedickej operacii. Lekar tiez nebol ochotny vpisovat papiere. Tak som si ich stiahla z ich stranky, lebo oni maju vlastne ziadosti, nie tie vseobecne, co sa davaju na liecenie do kupelov. Teda aspon pred 5 rokmi to tak bolo. Tlacivo som pre istotu 2x vytlacila, odniesla mamkinej obvodnej dr. aj so vsetkymi spravami, diagnozami a pod., zaplatila som poplatok za vypisanie tlaciva na vlastnu ziadost. Po par dnoch (necakaj, ze Ti to spravi na pockanie, ak to bude za tyzden, jasaj od radosti) som si sla pre to. Odniesla som to ortopedovi (v Tvojom pripade to odnesies neurologicke), ktory tam len doklepal jednu vetu, nieco ako ze odporuca pobyt na zlepsenie stavu a nacvik samoobsluznych cinnosti, hodil podpis, bachol peciatku. Tlacivo som aj so sprievodnym listom a kopiami poslednych prepustacich sprav (tusim - musis pozriet priamo ich stranku, pripadne tam zavolat, co vsetko potrebuju) poslala priamo do Kovacovej (oni si to aj sami posudzuju, nie ako ostatne liecenia, kde sa to posiela reviznemu lekarovi poistovne). Mamku tam potom prijali na 3 tyzdne. Co si sama nevybehas, nemas. Zelam Ti vela stastia a mamke zlepsenie stavu.
A este ma napadlo, je tam moznost aj pre samoplatcov, o tom som sa tiez informovala, stalo to 70Euro na den, neviem, ako je cena teraz, toto bolo pred 4 rokmi. A este mi povedali, ze na menej ako 2 tyzdne sa ani neoplati davat.

lll2010
30. júl 2014

..necaka pani doktorka na uplatok???...(to je prve, co ma napadlo)...tak ti poviem, moja mama pracovala cely zivot velmi tazko, ma choroby od A po Z a na liecenie ju nechcu poslat, vyhovorka lekarov sa stale najde. Moja svokra chodi na liecenie skoro kazdy rok..PRECO?...pozna spravnych ludi na spravnom mieste...asi tak. Tod moja skusenosti!

ja_nka
30. júl 2014

@gaby21 Dobre ti uz vyssie....a ja este pridavam - zmen neurologicku...to aky ma pristup?

lll2010
30. júl 2014
michele11
30. júl 2014

@gaby21 Ahoj, my prave riesime Kovacovu, mame teraz v rodine cloveka, ktory prekonal mrtvicu a tiez ju potrebujeme dostat na Kovacovu, v podstate nam bolo povedane, ze doktor rozhoduje o tom, ci to poistovni odporuci schvalit alebo nie. Myslim, ze doktorka vo vasom pripade proste cakala nejake vsimne, je to hrozne, ale ak budes chciet mamku dostat na liecenie, budes musiet dat do obalky. Nas to caka v septembri, ked to bude aktualne s liecenim a tiez sa uz na to v rodine skladame, inak proste do spravy pre poistovnu liecenie nenavrhnu. Je to smutne, ale ak vidis, ze sa mamke stav zlepsuje, tak za tym chod, aby jej pomohli teraz, kym to este pojde, o rok uz jej to liecenie nebude na nic ☹ . Drzim palce.

simca06022011
30. júl 2014

Netreba sa pytat ci by nemohla, treba povedat, ze chcete aby isla a ona nech da papiere. Podla mna papiere do kupelov moze napisat aj iny lekar. Informujte sa v Kovacke, ZP alebo u praktickeho lekara. my uz doma mame tiez dost tychto vyafektovanych lekarov, co kazdeho hned odpisu... moju babku pochvoali uz pred cca 6 rokmi a zazrakom (nebol to zazrak, bol to moj papulnaty otec, co to vydupal) zacala aj chodit a aj sa o seba pekne postara, nie je ani v domove, detto teraz sme mali cakat na operaciu pruhu 3/4 roka, nabehol do nemocky a urobil tam taky cirkus, ze isiel o tyzden a pod. Proste kto si neotvori usta, tak nic nedosiahne.. ja som na vlastne usi pocula ako sa babky zaradam pytali do kupelov, lebo im operovali krcovu zilku... som skoro odpadla. A dostali na to papiere... sup sup 🙂 Vybavujte sami, nedajte sa🙂
K obycajnym ludom... kovacova je pre obycajnych ludi tiez🙂 horespominana babka sa tam normalne dostala cez svojho lekara, bez problemov.

hradnapani
30. júl 2014

@gaby21 pre ludi v takychto stavoch je uplne nutne, aby prebehli liecenim, rehabilitaciou.
ano, aj ja mam tazke srdce na maminu neurologicku, ktora je len prepisovackou sprav a aj to nevie prepisat bez chyb. Plus, ked si zoberieme, ze prepustacie spravy z nemocnic su plne ucelovych klamstiev vyhovujucich nemocnici a poistovnam, tak je to cele uplne zle.
fakt si to treba vybavit a vybehat sama, verim, ze sa to da. Keby sa ja mala dnesny rozum pred dvadsiatimi rokmi... ale co uz, mala som cerstvych patnast, boli sme same a nemal mi kto poradit 😒

skoricaxx
30. júl 2014

zmen neurologa - moj otec mal iný prípad neurolog mu napisal kovačovu a v poistovni povedali ze sak nie je tak vazny pacient a kováčovú nedostane (mal ochrnutú ruku po zlomenine a následnej operácií poranené nervi) , ked sme sa nedali odbyť žiadosť na kovácovú nám vypísali aj ju dostal a pomohla

gaby21
autor
31. júl 2014

@eeffka
@trgypadl
@lll2010
@ja_nka
@michele11
@simca06022011
@skoricaxx
Dievčatá všetkým vám velmi pekne dakujem za odpoved, všetky vaše skusenosti a rady ma posuvaju dalej 😵 .
No zmeniť neurologa nebude také jednoduche, v podstate je jediná pre naš okres, ale ak bude treba poobzeram sa aj inde, dnes skusim najprv zavolať do poisťovne a uvidim čo mi povedia, velmi by som chcela niečo vybaviť, aj ked už dopredu mám z toho stresy ze ma všade odbiju, inak si myslim, že neurologička nám tu žiadosť nevypisala kvoli maminmu veku, má 68, pravdepodobne si mysli, že je už stará a svoj život by mala dožiť na posteli, ale zaujimavé je, že ani na neurologickom oddeleni, kde mama ležala, nám nikto nenavrhol Kováčovu, aj ked primárom na oddelení je jej vlastný syn, tak možno nechcel isť proti jej rozhodnutiu 😕 . No nič uvidim čo vybavim, mám z toho stres, držte mi palce 😝

trgypadl
31. júl 2014

@gaby21 silno drziiiim palcee

gaby21
autor
31. júl 2014

A ešte som chcela napísať o tom všimnom, ja vám neviem, nemala som pocit že niečo čaka, ona ma tak rázne odbila, takým štýlom, akože nie žiadne kupele a viac o tom nediskutuje, tešte sa z toho že je nažive 😖

simca06022011
31. júl 2014

@gaby21 ja som cez google nasla hned 3 v prvych dvoch odkazoch... urcite nie je v LM jedina.. a uz vobec nie okoli. Ak je to take vazne, tak RK nemate vobec daleko, pripadne ak je moznost tak v BB, to si vies vsetko dohodnut na presne terminy telefonicky 🙂 CIze by to mohlo ist aj rychlo.
Moja babka bude ma 85... a do kupelov chodi... furt... pred cca 4 rokmi bola prave v Kovacovej na 3 tyzdne. Ak mate na tie kupele narok tak sa nedaj, proste vypytaj papiere a rozhodnutie nechaj na zdravotke... kazdy ma na to pravo a nie len jej znami, co si urcite aj s frajerkami chodia sunky valat do Kovacky.

gaby21
autor
31. júl 2014

@liebling98 Skusim aj tuto cestu, dakujem za cennu radu 😎

gaby21
autor
31. júl 2014

@simca06022011 Fíha, tak mne povedali, že je jediná. rovno nás naviedli k nej, ani ma nenapadlo, si to vygoogliť 😀 , RK som rozmýšlala už aj ja su tam o dosť lepší odbornící

ukulela
31. júl 2014

@gaby21 zmen lekara aj za cenu dochadzania a platenia. skuste ruzomberok a vojensku nemocnicu.kolegyna z bb isla na operaciu az tam. dokonca aj znama z ba.

simca06022011
31. júl 2014

@gaby21 jasne, lekar na kazdom rohu a v LM aby bola jedna neurologicka nie je mozne 🙂)) Ale to ja som uz tiez kadeco pocula :P Pozri si vzdy internet, casto byvaju aj hodnotenia a skusenosti niekde

gaby21
autor
31. júl 2014

@koniarova Ahoj, do poisťovne určite zavolám, no zvládame v pohode, mama je dobrý a nenáročný pacient, všetko je to o zvyku, bolo velmi ťažké prijať skutočnosť, že z aktivneho a samostatného človeka, je zrazu invalid, ktorý je odkázaný na druhých, ked prejde táto fáza Zmirenia sa s realitou, tak potom je to už pohoda 🙂

atika11
31. júl 2014

necitala som vsetky prispevky,ale s kupelmi v kovacovej mam skusenosti a to take,ze moj brat bol po vaznej autonehode, a tam mu pomohli,ale cakal na tie kupele presne rok od podania ziadosti a to nehovorim o tych vybavovaniach co tomu predchadzalo,rozne posudky od lekarov a rehabilitacnych lekarov a pritom to bol skutocne vazny stav a mal na to narok,ale je to jediny takyto ustav na slovensku,takze rok cakania je este vraj ok.

liginka
31. júl 2014

@gaby21 ahoj presne ako si povedala nechce ju tam poslat pre jej vek proste ju odpisala vyhladom na jej diagnozu(nepoznam presne jej zdravot. stav) ja som som rehabka a robim na neurologii tak to mame na dennom poriadku a je to smutne, naozaj to skus vybavit cez obvodnu a zatelefonuj do kovacovej snad sa to podari.
simca06022011 inak iba pre upresnenie Kovacova nie su kupele ale je to jedine Narodne rehabilitacne centrum na Slovensku to je trochu rozdiel 🙂

michele11
31. júl 2014

@gaby21 Drzim ti palce, urcite sa nevzdavaj, ked ma na to mamka narok, tak chod za tym, stoji to aj za zmenu lekara.

l3yla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz