Predčasná menopauza namiesto potvrdenia tehotenstva

primadonagirl
9. apr 2019

Mešká mi menstruácia a tak som zašla k lekárke.Očakávala som že mi potvrdí tehotenstvo.Pýtala sa ma na ťažkosti a tak...Pribratie a návaly tepla...Vzala mi krv a predbežne z toho vyhodnotila predčasný prechod.Samozrejme som zostala riadne zaskočená a aj smutná.Má niekto takyto problém?Rada podiskutujem.

eliska13
9. apr 2019

@silesias priberanie a návaly napísala už v uvode😀a kľudne to môže byť štítna žľaza.Ale v podstate mi to je jedno kto kedy ide do prechodu bez AmH a hormonalneho profilu by som to nebrala ako iste

eliska13
9. apr 2019

@evaachesa dá sa ešte "prebudiť"vaječníky, ale všetko záleží ake má hormóny.ak sa podarí ešte odobrať vajicka je to fajn kvôli umelému oplodneniu len už nemusia byť zdravé a pod....
V novom čísle TEMY je to dobré vysvetlené ohľadne neplodnosti partnerov, je tam článok o katastrofálnych spermiogramoch ako klesajú normy ktoré boli voľakedy...o pár rokov bude umelé oplodnenie bežné stúpa vek rodičiek, mužov....sú tam aj štatistiky pekne je to tam opisane

evaachesa
9. apr 2019

@janulla1 no aspon ze tak, ze je sanca mat dieta aj napriek tomu. Teda ale musi to byt hrozne ked sa zrazu nieco take mlada zena dozvie 😥

evaachesa
9. apr 2019

@eliska13 no ved toto, pri velmi nizkom amh uz su vraj menej kvalitne vajka. Veru pred niekolkymi rokmi boli uplne ine priemerne hodnoty ako teraz :(

milus777
10. apr 2019

Mne diagnostikovali prechod v 27 rokoch. Najprv menzes pravidelny ale zacali navaly tepla.hormonalny profil bol asi este dva roky v norme az na nizsi progesteron. Navaly stale a zrazu ms zacala haprovat a profil cista menopauza. Estrogen nizky a fsh vysoky. Amh sjoro nulove.takze u mna navaly znamenali bliziaci aa precchod aj ked hormony este akotak fungovali.... Daj vysetrit este stitnu zlazu ak je oki tak potom napovie hormonalny profil.

milus777
10. apr 2019

@bucko555 a nozem sa ta opytat ze ci uzivas nejake hormony? Mne dali hak....

bucko555
10. apr 2019

@milus777 je zivam už nič predtým som užívala keďže som ešte nemala deti a chcela som musela som ísť na umelé tak som mala hormóny teraz dom už skoro tri roky od pôrodu a už som úplne po menopauze

milus777
10. apr 2019

@bucko555 dakujem za odpoved a ivf si podstupila so svojimi vajickami? Takze nemas ani menzes? Navaly nemas? Mozem sa opytat kolko mas rokov? Prepac ze mam vela otazok ale myslela som si ze som jedina co je tak skoro v prechode...

bucko555
10. apr 2019

@milus777 ešte som mala pár svojich vajíčok čo sa podarilo liekmi , menzes už nemám a pred otehotnením som mala návaly a potom to úplne prešlo a po pôrode už pohoda lenže keďže ja som mála veľké bolesti pri ms tak už mi nedala žiadne hormóny aby som ju mala a teraz mám 28

matabb73
10. apr 2019

Mne sa to začalo, keď som odstavila druhú dcéru od dojčenia. Mala som vtedy 37 rokov. Najprv mi len vynechávala menštruácia, chodila každý druhý mesiac. Potom začali návaly a zmena nálady, závrate. Keď som mala 39 už som to mala potvrdené lekárom. Najprv som brala fytoestrogény, asi dva roky a potom som sa na to vykašľala. Poslednú som mala asi v 41. My to máme v rodine, aj sestra skoro skončila, aj mama. Nevýhoda je to priberanie a treba si dávať aj pozor na minerály. Môžu sa odvápňovať kosti. Inak mi to vôbec nechýba. Návaly zmizli a je pokoj. Ja som už mala dve deti a ďalšie som nechcela.

milus777
10. apr 2019

@bucko555 dakujem tak super ze aspon ivf vyslo. Mne dr povedal ze ked nebudem doplnat hormony tak hrozi osteoporoza a tak.....

matabb73
10. apr 2019

@eliska13 aj podľa výstelky maternice to vie posúdiť. Aspoň môj gynekológ o tom vždy hovoril. Nerobil stále hormonálny profil. Urobil na začiatku a potom hodnotil podľa sona a príznakov.

bucko555
10. apr 2019

@milus777 to všetko email že hrozí len ja som bola nemozna keď som mala ms a povedala že nebudeme to siliť

eliska13
10. apr 2019

@matabb73 áno, ale už mal v rukách horm.profil kde sa to ukázalo.
@milus777 moja mama dostala hormóny, ale vek mala už vyšší a 2x ročne nejakú tabletu na kosti kvôli osteoporóze, ono každý nech sa rozhodne ako chce, ale tie hormóny by som brala ženám sa rapídne zmení pokožka, vlasy, vyššie riziko infarktu....samozrejme, že zase hormóny môžu spôsobiť rakovinu prsníka viem, že mama chodila častejšie na sono..prevenciu...všetko má pre a proti, ale tie hormóny k žene patria a chýbajú hlavne, ak je to takto skôr
Ale sú ženy, ktoré prechod zvládnu bez ťažkosti každá si vyberie to svoje

janulka257
10. apr 2019

@primadonagirl hlavu hore! poznám babu, ktorá otehotnela s touto diagnózou spontánne, užívala klimonorm ❤️

catherinah
10. apr 2019

Nerobila si si tehotensky test? Ked si cakala, ze potvrdi tehotenstvo. Ale to len tak na okraj, lebo mi to tak udrelo do oci.
Co sa tyka prechodu, je to zial dnes uplne bezne, ale ako na to ta Dr. prisla, to by som rada vedela. To predsa moze byt aj uplne ina diagnoza. Asi budes musiet zmenit lekara, ak bzdes chciet babo.

ritter
3. máj 2019

Ahojte, mne včera dr. potvrdilaže som v prechode. a to mám 41 rokov. na základe sona, prvý x mi meškala menštr. a hned že koniec. ešte si mám urobiť testy u endokrinologa. Co mam vlastne čakať od tejto menopauzy. Od decem mi stale buši srdce, to je k tomu asi.

osky
3. máj 2019

@ritter mas nejake prejavy?
Alebo z coho to zistila?
Robila ti hormonalny profil?

ritter
3. máj 2019

@osky meškala mi 7 dní menštr. robila sono a že sliznica maternice je slabá a vo vaječníkoch nič.
poslala ma na endokrinol. aby mi urobili testy, ale tam mi robievali len na štítnu zlazu, tak neviem-

eliska13
3. máj 2019

@ritter a je to prechod či len problém so štítnou žľazou, lebo aj z toho môže haprovat menzes.Busenie srdca môže byť zo štítnej
Ťažko povedať čo čakať kazda je iná cez návaly tepla, potenie, priberanie, depresie, nervozitu, suchú sliznicu pošvy, ale nemusíš mať nič a možno až časom rokmi....môžeš si dať hormonalne tabletky či náplaste nech to nie je taký šok pre telo.estrogem bude telu chýbať bude suchšia pokožka, vlasy môžu padať, vrásky....ale možno to je len začiatok väčšinou mesiac menzes príde, potom pár mesiacov nie....

ritter
3. máj 2019

@eliska13 práve že chcem ísť aj na endokrinol., či to nie je problém iba šž. mám termín na septemb, tak sa nejako preobjednám skôr. uvidím čo to je, menzes som mala vždy jak hodinky. Toto je prvý x čo sa mi to stalo. a dáva sa na to len tyroxín lieky, ked sa zistí problém so štítnou.

gabrielkaa
3. máj 2019

Fuha, teda mne sa to zda poriadne skoro....34 a menopauza.... ja som vtedy prvy krat porodila.

ritter
3. máj 2019

@gabrielkaa aj mne ja som rodila 2x vtedy, a teraz v 41r. mi dr. včera povedala že som v menopauze v 41 r.

maminuska
3. máj 2019

@ritter a to len tak bez odberov ?

maminuska
3. máj 2019

@eliska13 veru ja keby som to mala nejaké príliš prudké alebo obťažujúce , určite pôjdem na lieky

ritter
3. máj 2019

@maminuska hej ,robila sono a z toho to usúdila, ja teraz teda vôbec ale vôbec neviem čo si mám myslieť. 41 r. a že v prechode.či sa jej tie odbery nechceli robiť, ja neviem ale poslala ma na endokrin. ani my menzes nevyvolal vôbec nič.

maminuska
3. máj 2019

@ritter myslím že jednala so záverom príliš unáhlene.

gabrielkaa
3. máj 2019

@ritter A preco tak skoro menopauza. priznam sa, dokym som neprecitala tuto diskusiu, tak som myslela, ze do menopauzy mam daleko. Mama mala skoro 60, stara mama tiez tak.....co moze byt pricinou takejto skorej menopauzy. ked guglim, tak tiez tam priemerny vek menopauzy nad 50...ako u koho....

lussy83
3. máj 2019

Áno ja s tým mám problém.kludnr píš sa nechcem to na ploche rozoberať.dakujem

janulka1802
3. máj 2019

Moja mamka mala pravidelne do 55-ky bol by pre mna riadny šok kebyže ma to čakalo už teraz ale človek si nevyberie