Prehriaty byt

5. júl 2020

Ahojte zienky, prosim poradte mi. Ja tomu uz nerozumiem 😕. Uplne trpim v tychto horucavach. Uz skusam vsetko mozne aby sme nemali prehriaty byt. Rano vyvetram poriadne, zatiahnem zaluzie, a viac okna az do vecera neotvarame. Ale aj tak mame v byte okolo 27 stupnov. Dnes som od piatej rano doteraz vetrala. Ale riadne, aj balkon dokoran. A von je momentalne 16 stupnov, a u nas 25,9 😕. Vsetko som pozatvarala, zaluzie

autor
5. júl 2020

Zaluzie som zatiahla. Ale uz teraz sa bojim ako o chvilku to stupne na cez 27 stupnov a zase budem trpiet 😕. Ako vy riesite aby bolo v byte chladnejsie v lete?

hettinka
5. júl 2020

my máme podkrovný teplý byt a máme prenosnú klimatizáciu (na normálnu sme nemali toľko peňazí). Ked mi je teplo, zapnem to na pol hodiny, vychladí o 2-3 stupne nižšie, takže ked je 27, schladím na 24 a už je to v pohode. Ono to dosť hučí, ale tak radšej trochu hluku z ventilátora, ako horúčava v byte.

juliet86
5. júl 2020

folie naor. tehla panel ktore poschodie? ktore svetove strany? co susediannad tebou pod tebou vedla? tak mozno len klima

marysa21
5. júl 2020

Používam fontánu pocitovo stiahne stupne a zvlhčí vzduch.

autor
5. júl 2020

@marysa21 Aku fontanu? Vies mi prosim ta sem dat foto? 😊

marysa21
5. júl 2020

Malú na stôl čo predávajú v kvetinárstvach cena do 25 eur.

marysa21
5. júl 2020
lelask
5. júl 2020

Niektoré dávajú na okna tie fólie z autolekarniciek. Žiadna krása ale pomáha to.

nika82
5. júl 2020

my mame byt, 7 poschodie, na zapad otocene 3 miestnosti, teraz mam 27stupnov v izbe napriek vetraniu, bolo aj horsie zvykli sme si

basska_b
5. júl 2020

Na internátoch v Mlynskej doline západná strana dávali na okná alobal

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danielahamar
5. júl 2020

Baby na okná dávajú aj clony, kt. sa používajú na autá proti slnku.

nika82
5. júl 2020

@lubka261 tak ja napr by som nevedela spat pri otvorenom okne, ja ho musim mat aj v noci zavrete, strasne mi vadi hluk v poslednej dobe

tiumen
5. júl 2020

A koľké poschodie? My sme samý vrch, okná a balkóny smer východ a západ a je to otras.. Keď sú horúčavy až cítim v noci ako sála to teplo z toho poonďaného panelu v strope.. Dosť by pomohlo vraj keby sa znížia stopy sadrokartónom, ale ja žiaľ nemienim investovať do pre mňa cudzieho bytu, tak mi ostáva len pretrpieť už xté leto v tomto byte 🙈

verosika
5. júl 2020

Ked uz mame my neznesitelne, tak hodim do pracky zaclony a zavesy, dam najmensie otacky (400) a take "mokre" ich zavesim. Trosku to stiahne teplo v byte. Robim to aj kazdy druhy den. Aj ked mam deti chore (nabeh na laryngitidu), tak vtedy tak.zvlhcujem izbu.

danusa64
5. júl 2020

My mame tiez horuco, byvame sice v dome, uz zateplenom a v lete na prizemy 22-24 stupnov a v podrkovy 27-32 podla toho ako dlho su horucavy, aktualne 28🤦minuly rok v lete sme mali 32 a to sa nedalo ani oka zazmurit😔 nepomaha nic a zial na klimu nemame a ventilator nema ziaden efekt. Vetram tiez skoro rano, pootvaram stresne, trosku sa schladi, ale doobedu he to spat😬 celu noc otvorene okna mame len dole kde niesme, byvame pri hlavnej ceste a uz pri zatvorenom okne som mala co robit si zvyknut na ten hluk "rutiaceho sa kamionu" skusali sme nechat otvorene ked je najmensia premavka, ale to sa nedalo vydrzat a uz vobec zaspat, priserny hluk tak trpime🙈 skusala som aj cerstvo vyprate plachty zacesit, ale ani to nepomohlo🤷

katkati
5. júl 2020

@nika82 Daj si kvalitné štuple do uší. Z lekárne.

nika82
5. júl 2020

@katkati to mi vadi v usoch staci ze ich musim nosit v robote

anesim
5. júl 2020

Dali sme tento rok vonkajsie zaluzie a je to citit. Mame bauring, a tam kde je logia a obyvacka, prazi slnko cele poobedie.

tribaby
5. júl 2020

Odporúčam ešte ľad. Ja som zapla ventilátor a pred neho som na sušiak zavesila sáčky s ľadom (pod ne lavór, lebo to trocha tieklo) Ten studený vzduch bol super 👌 A ešte jedna vychytávka pre zdravých ľudí... do lavóra studená voda a ponoriť nohy... prvé sekundy šok, ale potom úžasná úľava. To sme využívali hlavne, keď sme prišli rozhorúčení domov, po dlhej ceste vlakom alebo pobyte na slnku.

miskaska
5. júl 2020

Dali sme si namontovat klimatizaciu. U nas sa to v lete uz nedalo vydrzat.

luccija
5. júl 2020

Mobilnú klimatizáciu či normálnu leta budú len teplejšie a teplejšie.Este možno osušku namočiť a vyvesat, ale to je chvíľkové steny sú nahriate

miskaska
5. júl 2020

@luccija ta mobilna je nanic. Mali sme ju, je velmi hlucna, musi byt otvorene okno, kvoli hadici a treba pravidielme vylievat vodu z nadrzky.

sandri
5. júl 2020

My mame byt orientovany juh a zapad. V lete ciste peklo, v zime takmer nekurim 🙂 uz pri kupe bytu sme dali namontovat klimatizaciu, tento rok sme este dali vonkajsie rolety na okna. Tie rolety ma milo prekvapili, velmi to pomaha a su lacnejsie ako klima. No a este lacnejsim riesenim su tzv. screenlock - je to clona na okno, dava sa to z vonkajsej strany a znizuje to teplotu o cca 3 stupne.

prasiatko30
5. júl 2020

Tiez si myslim ze vonkajsie zaluzie su super napad lebo cez tie interiorove tak to je o nicom to ti nepomoze izolovat ten byt. Vetrat len do nejakej 10am, zatiahnes vonkajsie rolety a potom uz len nejaky stroj s airkom ak nie je mozne airko na stenu tak nejake to prenosne inaksie sa proti tomu neda bojovat

hettinka
5. júl 2020

@miskaska my mame prevŕtaný vyvod von na tu hadicu. V zime sa to len zablenduje takou zátkou. Hlučne to je, ale mám 3 nastavenia ventilátoru s na 1 stupni sa to dá. Alebo ideme von a za ten čas chladim byt.

evaachesa
5. júl 2020

Daj si na okna nalepit specialne folie ktore odrazaju teplo. Rodicia ich maju a je fakt citit obrovsky rozdiel. Im to robil pan, ktory lepi folie aj do aut.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
extempore
5. júl 2020

Preboha, ved žijeme v 21.storočí... mame klimatizáciu. A nechápem to vešanie mokrého praská - veď ked je vlhko tak je to teplo horšie. Na púšti je aj 50 stupňov, ale nepríde to lebo je tam suchý vzduch. Ale napr. na Mallorce som šla už pri 35 stupňoch umrieť lebo tam bolo vlhko od mora.